Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

08 Eylül '14

 
Kategori
Doğal Hayat / Çevre
Okunma Sayısı
81
 

Sonbahar mı geliyor?

Sonbahar mı geliyor?
 

Bugün 8 Eylül. Sonbaharın habercisi bir ay Eylül. Orta öğretim kurumlarından bazıları bugün eğitime başladı. Sanırım özel Okullar ve Devlet okullarının birinci sınıf öğrencileri bugün yeni, bir ders yılının ilk gününü yaşıyorlar.

Adadaki arkadaşlarım birer birer Adayı terk ediyorlar. Hafiften başlayan serin hava, arada esen rüzgarlar komşularımı bir daha ki yaza kadar Adaya, denize, oyun gecelerine veda etmeye zorluyor sanırım. Bu arada emekli olan , büyük şehirle fazla bağları kalmayan dostlarım ise eylül sonu, hatta ekim ortasına kadar Adada kalmayı planlıyorlar. Serin bir havada, denize girmeden Adada bahçede oturup çay içmek, sohbet etmek de çok zevkli oluyor.

Ben bugünlerde Ege Bölgesinde bir tatil şehrindeki evimdeyim. Adanın aksine burada yaz devam ediyor. Herkes denizde, akşam açık hava gezmelerinde, kafelerde, denizlerde süren yaz günlerinin zevkini çıkartıyor.

Bir süre sonra  burada da Marmara Bölgesi gibi olmasasa serin hava, rüzgar etkisni gösterecek ve yaz yavaş yavaş sönen bir mum gibi sönecek ta ki bir daha ki yaza kadar.

Bizim yaşımıza gelince, çevredeki hastalıkları görünce kişi düşünmeden yapamıyor. Bir daha ki yazı görebilecekmiyim diye.

Yaz güzel, deniz, güneş güzel. Çiçeklerin açtığı bir bahçede oturmak, aylak aylak sohbet etmek güzel. Ama biz yaştakiler hep aylak değilmiyiz artık.

Sonbahar da çok güzel. sırtına pardesünü giyip, şemsiyeni açıp yağmurda yürümek, bir sinamaya gidip güzel bir film seyretmek, bir kafede dostlarla sohbet edip bir kahve içmek ne zevkli değil mi?

Biten yaz günlerine üzülmek yersiz bence. Yeterki sağlıklı olalım, Her mevsim çok güzel. Yaşamak çok güzel.

Senden korkumuz yok sonbahar, gelebilirsin, Sen de veda edebilirsin yaz. Bir daha ki yaza görüşmek üzere. 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 826
Toplam yorum
: 1069
Toplam mesaj
: 22
Ort. okunma sayısı
: 1056
Kayıt tarihi
: 26.04.11
 
 

Ben emekli bir iktisatçıyım. 21 yıldır bir sanatçı annesiyim. Küçük kızım klasik müziğe eğilim gö..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster