Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

20 Eylül '06

 
Kategori
Psikoloji
Okunma Sayısı
1971
 

Sonbahar sendromu

Sonbahar sendromu
 

Yazabilmek… Günlerdir yapamadığım şey… Neden bilmiyorum elim gitmedi ne kağıda kaleme, ne bilgisayarımın siyah tuşlarına. Bir arkadaşımla geçen gün konuşurken, çalıştığı işinden memnun olmadığını konuşuyorduk. "Hayatta hiçbirşeyi tutkuyla sevmedim" dedi. "Her işi ortalamanın üzerinde yaptım ama esas yapmak istediğim işin ne olduğunu bulamadım. Sen çok şanslısın ne yapmak istediğini biliyorsun" dedi.

Dün eski bir günlüğüm geçti elime –çok gençken yazılmış bir yazı- "tek istediğim yazmak" demişim. "yazarak yapabileceğim bir işim olsa hayat bana da güzel gözükürdü herhalde" demişim. Yıllar yılları kovalamış ve ben gerçekten tutkuyla bağlı kalmışım yazmaya. Aslında sevdiğim her şeye tutkuyla bağlandım ben. Bir arkadaşım öyle demişti bana. "İnsan senden çok şey öğreniyor arkadaşlığından ama en önemlisi sen hayata tutkuyla bağlısın. Bu tutkun etrafına da bulaşıyor " Bir diğeri de daha geçen gün "sen ne zaman pes ettin ki Sibel şimdi edeceksin" dedi. Bunları niye mi yazıyorum. Çünkü bugünlerde kendimi ne hayata ne sevdiklerine tutkuyla bağlı ne de pes etmeyecek kadar hırslı biri olarak görüyorum.

Sonbaharın rüzgarına kapılmış bir yaprak gibiyim. Bir rüzgar esiyor bir ağacın dibine düşüyorum. Bir daha ki rüzgarda girmemem gereken yollara giriyorum ama dönecek takatim yok. Sonra kendimi bir bankın altında buluyorum. Birileri üzerime basıyor katır kutur kırıyorlar kemiklerimi. Ama yine de sesimi çıkartmıyorum.

Sonbahardır gelir geçer diyorum. Bekliyorum…

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Yazmak sendeki içindeki diğer seni ön plana çıkarmak demek galiba, bazen çok keskin, sert, bazen duygusal, sevecen, ama ben derim hep "yazmanın dayanılmaz hafifiliği" sendede bu var.seni görmek, konuşmakla, senin yazman arasında çok fark var, buda senin yazıyı kullanma sanatın,kalamin ucundaki mürekkebi kimi pembe,kimi simsiyah,kimi sarı kırmızı kullanmandan belki...sevgi yüreğinden eksik olmasın...

Mehmet EREN 
 21.09.2007 4:56
 

sevdiğiniz bir uğraş yazmak belli çünkü yazamadığınız düşüncesini bile yazarak anlatıyorsunuz:)bilmem farkında mısınız?sonbahar falan hepsi sizin bunalıma girmeniz için değil yazabilmeniz için bir bahane bence:)bu, okuduğum ilk yazınız fakat diğerlerinin de içinde bu kadar yazma isteği bulundurduğuna inanıyorum.valla size diyecek üç şeyim var: yazın, yazın ve yazın :)

ülviye üçüncüoglu 
 21.09.2006 19:17
Cevap :
Çok teşekkür ederim :) Sıkıntılarımı bile her zaman yazarak attım ben. Sevgiler...  22.09.2006 17:09
 

Sonbahar yeni başladı hemen geçmez belki ama, arkadaşınız doğru söylemiş ne şanslısınız ne yapmak istediğinizi biliyorsanız,ama yapmıyorsanız ne istediğini bilmeyipte ömür boyu -aryanlara ayıp herşeyden önce:-)

ismail acar eryener 
 21.09.2006 10:17
Cevap :
belki de haklısınız :)  21.09.2006 14:08
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 42
Toplam yorum
: 138
Toplam mesaj
: 60
Ort. okunma sayısı
: 6569
Kayıt tarihi
: 07.07.06
 
 

Ben hep yazmak istedim ama hayata sıçrama tahtam beni yazılardan ve yazarak para kazanmaktan çok ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster