Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

26 Ağustos '08

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
719
 

Sonra dalınca, derin bakışınca gözlerindeki o sevinç.

Evet sevgilim. Tarık'ı evlendirdik. Hani sen de gelecektin. Beraber orada olacaktık. Bizimkilerde orada olacaktı. Tanışacaktınız, hep isterdin ya. Ama olamadı işte.

Niye böyle yaptın ki sanki. O kadar yakışmışlardiki damat gelin formatına ikisi de. Beyaz gelinlikle gördükçe onu, sen geldin aklıma bir tanem. Öyle yakışırdıki sana. Herkes mutluydu, herkes eğleniyordu. Doğaldır düğün yeriydi orası. Peki ben niye kasvetliydim, ben niye suskundum.

Kaç zamandır görmediğim arkadaşlarım gelmişti. Hepsi seni sordu, o yok diyemedim.Sonra girdiler içeri düğün melodisiyle beraber. İlk dans başladı. Gelin damat ve orda eksikliğin çok farkedildi. Onlarla yarışsaydık, dans etseydik. Ederken gözlerimiz kitlenseydi, gözlerimizle konuşsaydık. Herkes bize bakardı inan. Olmadı işte. Çiftetelli çaldı, hop tek çaldı, ritimliler geçti birer birer. Ben de düşünüyordum biz evlenseydik en az 3 ay beraber evde oynamamız gerekirdi. :).. Ben beceremezdim ya hani oynamayı. Çok çalışırdık inan. Ama oynamasam da tempo tuttum, içim kan ağlıyordu ama ortadaydım. Sen isterdin çünkü illa ki kaldırırdın beni. Ben kalkmazdım sonra atışırdık. Küserdin biraz sonra bir öpücükle barışırdık.

Kasap havasına aldılar. Oynadık. Herkese baktım nasıl da mutlular. Bir ben, kasap oynarken gözleri dolan bir ben mutsuzum. Düğünün sonuna doğru gol de yemiştik aşkım. Demekki beraber dinlemeyince de yeniliyordu bizim takım. Seninle alakası yoktu. Ve ben ilk kez o zaman düşünmedim maçı çevirip çeviremeyeceğimizi. Hatta umurumda bile değildi. Kalbim o kadar dolmuştuki seninle, içine başka bir şey sığdıramıyordum.

Düğün işini hallettikten sonra topladım herkesi. Bağ evinde mangal yaptık, içen içti, coşan coştu. Keşke sen de olsaydın.Herkes mutluydu ama bir ben mutsuzdum işte, anla. En güzel şarkılarda bile bir hüzün vardı benim için. Kapatın dedim çaları. Beni dinleyin. Ben dedim çok seviyorum. Ben dedim onsuz yapamıyorum. Senin şerefine kalktı içkiler, meşrubatlar, kahveler. Herkes nasılda şaşırdı. Sana kızan da oldu çok. Yapmayın dedim, ben de hata dedim. Dinletemediğim de oldu.

Sabahı da ettik 2-3 saat uykuyla. Hadi dedik gidelim bir deniz kenarına. Evet dedim deniz. O da severdi çok. O da her haftasonu gitmek isterdi. Tamam dedim gidelim...Gittik işte bebişim, eğlendim ilk defa orda güldüm içten kahkalarla. Eski arkadaşlarla ilk defa seni unuttuğum bir kaç dakikam oldu. Ama o kadar birkaç dakika.

Dönüşte inadına yaptılar biliyorum. Sezen aksu'nun tüm slowlarını çaldılar...

Kolay olmayacak elbet unutacağım. İşte biz o gün tükeneceğiz. Herşey bana seni hatırlatır unutmak isterken. Beni unutma, unutma beni unutma. Sen ağlama dayanamam. İstanbul İstanbul olalı. Ben sende tutuklu kaldım. Git git git gitme kal ne olursun. Hepsini hepsini art arda dinledim.

Çok sevdim be bebişim. Bu yaptığın çok gereksizdi. Niye böyle oldu. Sanki bu bir kabus üstüme çöken. Napalım...Yapacak birşey yok...Sen benim yine çaresizliğim ol. Elimi kolumu bağla. Ama sen hep mutlu ol. Ya benimle ya bensiz her daim.Ama ikimiz nasıl olsa cehennemde karşılacağız. O zaman söyleyecek bir kaç lafım olacak sana.Şimdilik susuyorum. Hala deliler gibi seviyorum...

Aklıma gelmişken bana yolladığın mektubumu geri istiyorum. Kızıpta sana verdim. Onu kaç kere okudum bir bilsen resminle yan yana koyupta. Yanlış yaptın be yavru kuşum. Yazık oldu geleceğimize...Ben şarkılarda buluyorum seni. Hani diyorsun ya görmezsen geçer diye. Taşa baksam seni görüyorum, gökyüzüne baksam bulutlardan gözlerinin silüetini çıkarıyorum. Hala hala hala çok ama çok seviyorum...

Birde unutmadan sen gelmedin ya, bizimkiler de gelmedi düğüne. Çok mahçup oldum ama olsun...


İmza : Yosun Gözlün...

-

Şu günlerde o kadar önemsiz ki kim olduğum, nereden gelip nereye gideceğim... Ben de bilmiyorum ki zaten... Yaşayıp göreceğiz, ya da kör olup sineye çekeceğiz... Hakkımda bir şey yok ama tek hakkım var; "O"... Ama "O" da yok ki zaten... Siz iyisi mi boşverin... Şu günlerde o kadar önemsiz ki kim olduğum, nereden gelip nereye gideceğim...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Geçmiş olsun...Hazin bir aşk öyküsü.Dilerim sevmenin ve sevilmenin kıymetiyle elleriniz tekrar birleşir.Sevgiler!

Serçe! 
 29.08.2008 21:04
Cevap :
Sağol Tuğba. Yok geçti artık sadece eski güzel hatıralar kaldı. 3 seneyi sudan sebeplerle bir çırpıda silip atan biriyle olur mu sence? Burda yazdığım 2 blog kalbimin içindekilerdi. Döktüm rahatladım.... Eller ayrıldı artık, birleşemez.. Saygılar!  03.09.2008 10:40
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 3
Toplam yorum
: 5
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 1315
Kayıt tarihi
: 21.08.08
 
 

Marmara Üniversitesi mezunuyum. Futbol, müzik dinlemek ve sinemaya gitmekten hoşlanırım...

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster