Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

16 Ağustos '21

 
Kategori
Alışveriş - Moda
Okunma Sayısı
49
 

Sonra Dedim ki Kendime

Sonra kendime dedim ki

Oğlum bu hayat bir muamma! Gerçekten anlayan var mı, ya da anlayan ne anladı bunu bilen yok.

Ne yapacaksın, içsel diyaloglarında kendini boşluğa mı bırakacaksın? Kendini öyle yokuş aşağı yuvarlanmaya mı bırakacaksın? Köşeliysen kısa zamanda durursun zaten. Yassıysan da durursun. Yuvarlaksan en çok sen yuvarlanırsın. Ama eninde sonunda durursun. Sonsuza kadar yuvarlanacağın derinlikte bir çukur yok ki!

Bırakmayacaksın öyle!

Yuvarlanmaya bırakmayacaksın. Salıvermeyeceksin kendini.

Hayatın anlamını anlamadın diye dümeni bırakmayacaksın sürüklenmeye. Yalan da olsa bir anlam bulacaksın, uyduracaksın. Yalanlar arasından en az yalan olanı, ya da en çok beğendiğini uyduracaksın ve ona tutunacaksın.

Kendine kısa sürede varılamayacak uzak ufuklu hedefler koyacaksın, baktın vardın hemen bir sonraki ufka koyacaksın hedefi. Sürekli koşacaksın, yoksa düşersin. Düşeni leşçiler hemen temizler, organik şekilde dönüştürürler. Kızmayacaksın leşçilere, ya onlar olmasaydı düşünsene ortalıktaki çürümüşlüğü. Kızmayacaksın leşçilere, ya onlarla yer değiştirseydin, daha mı iyi olurdu onlara yem olmaktan?

Tutunacaksın uydurduğun anlama, sahipleneceksin hedefini ve yoldaki emeğini. Sürekli çevrende seni destekleyenler gibi, paçandan çekip, çelme takıp düşürenler de olacak. Bunlar zihnindeki kuşku ve korkuların, ümit ve girişimlerinin dışarıda bedenlenmiş temsilleridir. Bunlar aynı zamanda hayatın devingenliğini, dinamikliğini sağlayan kutupluluk prensibinin gereğidir. Gidip gelmen normal! Sen güçlendikçe karşıt kutbunda güçlenecektir, bu büyüdüğünün işareti.

Aristo derki; zihnin prensipleri varlığın prensipleridir. O zaman zihni kendin için, kendi yararına çalışmaya, üretmeye ikna etmelisin bir şekilde. Senin için, senin yararına olanları, istediklerini üretmesi, getirmesi için ikna edeceksin.

Zihninin seni yıkmasına izin vermeyeceksin. Düşeni temizlemek için görev başında bekleyenler var.

Öyle dedim kendime.

dr.nua 10 Nisan 21 03:10 Ankara.

Zehra Çiçek, ETEM SEVİK bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 34
Toplam yorum
: 12
Toplam mesaj
: 12
Ort. okunma sayısı
: 629
Kayıt tarihi
: 15.08.06
 
 

1968 Hakkari doğumluyum. Elektrik Önlisans, Halkla İlişkiler Önlisans, İktisat Lisans, Sosyoloji ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster