Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

26 Mart '08

 
Kategori
Kişisel Gelişim
Okunma Sayısı
601
 

Sonsuz şimdi'demisiniz?

Sonsuz şimdi'demisiniz?
 

Resim: Bülent GöncüT.Ü.Y.B. 50x70


Günün anlamı: Bugün benim için ‘’ SONSUZ ŞİMDİ ‘’ günü

Tanrı evreni yargılamadan yarattı. Ve herkese yaşayabileceği bir alan verdi. Herkesin seçim yapmasına ve seçimlerinin sonuçlarını yaşamasına izin verdi. Tanrı, insanoğlu’nu hiçbir şekilde yargılamıyor. İnsan kendi vicdanı ve aklı ile kendini öylesine yargılıyor ki; her düşüncesi iyi ya da kötü, hükmünü gerçekleştiriyor. Ucu açık düşünceler üretenler, sonsuz şimdi’de geleceklerini pozitif olarak gerçekleştirirken, ucu kapalı düşünceler üretenler, korkularının esiri oluyorlar. Karar sizin. Ben hayatın anlamı konusunda bilgi ve birikimlerimi sizlerle paylaşmayı seçtim. Bu düşüncelerin doğruluğunu değil, bana getirdiği mutlulukları dile getirdim. Seçimlerinize bir nebze katkım olursa sevinirim.

Günün duası: Tanrım, ben fani bir dünyada sonsuz şimdi’nin mucizesine inanarak yaşayabilmeme katkı sağladığın için sana minnettarım.

Günün onaylaması: Ben her zaman sonsuz şimdi’deyim ve sonsuz şimdi’ye dokunmayı seçiyorum.

Günün notu: Evrende iyi ve kötü yoktur. İyi ve kötüyü biz, zihnimizle yaratırız. Kısayı seven için uzun kötüdür. Şişmanı seven için zayıf kötüdür. Evrende her şey vardır. Siz o her şeye nasıl bakarsanız, bakış açınızla iyi ya da kötü görürsünüz. Kar yağar. Kar yağması bir şeydir. Kimine göre çok kötü, kimine göre çok iyidir. Bakış açısını değiştirenler, her an yaşadığı hayatı iyi ya da kötü, nasıl yaşayacaklarını belirlerler.

Günün Sözü: ‘’ Siz gülü kokluyorsanız, bilin ki gül de sizi kokluyordur. ‘’ Bülent Göncü

Evrenin Kütüphanesinden: Naim Süleymanoğlu ( 1967) 1988 yılında 21 yaşındayken Avrupa Halter Şampiyonası’na Türkiye adına katıldı ve üç altın madalya kazandı. Ayrıca 69 kg. koparmada 150 kg. kaldırarak, dünya rekoru kırdı. 1988’de Seul Olimpiyatları’na Türkiye adına katılabilmesi için Türk hükümetince Bulgaristan’a 1 milyon dolar ödedi. Bu olimpiyatlarda haltercimiz, 9 dünya, 6 olimpiyat rekoru kırarak, muhteşem bir zafer elde etti ve Türkiye Olimpiyatlar tarihinde güreş dışında Naim Süleymanoğlu ile ilk altın madalyayı halter alanında kazandı.

Günün Yasası: ÇEKİM YASASI

Evrende çok güçlü bir çekim yasası vardır. Bu benzerler arasında olduğu kadar zıtlar arasında birbirine güçlü çekim sağlar. Siz samimi ve içten bir şey istediğinizde ve ona doğru hareket ettiğinizde, o istediğiniz şey size doğru çekilmeye ve hareket etmeye başlar. Başınıza gelmesini istemediğiniz ve kaçındığınız her şey, siz kaçtıkça üzerinize gelir ve sizinle yüzleşmek ister. Ve sonunda mutlaka yüzleşirsiniz. Evrende iyi ya da kötü yoktur. O bizim yargımızdır.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Farkındalığı arttıran yazılarınızı keyifle okuyorum. Elinize, yüreğinize sağlık..Sonsuz şimdi'ye bizi getiren tek şey aldığımız nefes :) Saygılarımla

Gülün Rengi 
 28.03.2008 9:33
Cevap :
Yorumunuz için teşekkür ederim. Sevgiler  29.03.2008 0:15
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 137
Toplam yorum
: 548
Toplam mesaj
: 94
Ort. okunma sayısı
: 1036
Kayıt tarihi
: 05.01.07
 
 

1951 İstanbul doğumluyum. Bireysel ve Kurumsal Gelişim Danışmanlığı, Moda Tasarımı ve Marka Danışman..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster