Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

13 Haziran '11

 
Kategori
Blog yazarları tartışıyor!
Okunma Sayısı
1120
 

Sonuç

Sonuç
 

Bir sınav daha verdi milletimiz.

12 Haziran 2011 seçimlerini de ikmal eyledik hayırlısıyla ve büyük bir görevşinaslık, vatanperverlik ile!

Ve sonuç şunu gösterdi ki, demek ki halkımızın yarısı memnundu ki seçiminden, dönen olmadı seferinden…

Allah rahmetler eylesin…
Yahya Kemal Beyatlı ve Aziz Nesin üstada da…
Böylece bir kez daha kanıtlanıp, bizler de üçüncü kez vakıf olduk haklılıklarına.

Diyesim geliyor, Atam da haklı çıkaydı keşke:

“Türk milletinin karakteri yüksektir. Türk milleti çalışkandır. Türk milleti zekidir…….”
Diye devam etmiş sayfa dolusu…

Bizi biraz gözünde yüceltmiş mi ne..?
Kim bilir, milleti O’nun zamanında belki de öyleydi…

Yok, yok… kesin öyleydi, O da haklıydı bence…
Ama…
Zamane, işte… Neleri silip süpürmedi ki!
.
.
.
.
.
Filiz Alev
13.06.”11  

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Ve SEÇİM, DEMOKRASİ REJİMİNİN VE CUMHURİYET İDARESİNİN “OLMAZSA OLMAZIDIR”!! Dolayısıyla seçime katılmasa idi halk, seçim öncesi ve anında halen yönetimde olan siyasi irade, yönetimde kalmaya devam ederdi yine bu bir, ikincisi kriz çıkardı ülkede ki olumsuz bir durumdur ve ayrıca mevcut iktidarını korumak için, “hee demek ki halkımız artık demokrasi ve cumhuriyet idaresi istemiyor ki seçimi protesto ediyor, katılmadı, bundan bu sonuç çıkar” diyemez miydi? Ve derse de haksız mı, yanlış mı olurdu bu? Zira bence son derece de doğru ve yerinde bir çıkarım yapmış olurdu öyle bir durumdan. Bunların hepsini “doğru düşünmek” lazım işte sayın Korkut. Teşekkürler yorumunuz için de, selam ve sevgiyle….

Filiz Alev 
 24.08.2011 15:14
 

o adımı atmak konusunda tereddüdünüz var, yapmak istiyorsunuz ama yaparsanız çok kesin biliyorsunuz ki, olumsuz şeyler de “olabilir”, ama o işi yapmazsanız da olumsuz şeyler olabilir, ama bilmiyorsunuz işte, emin değilsiniz, olabilir de olmayabilir de. Yani, denemeden bilemeyecek bir durumdasınızdır! Ya deneyip göreceksinizdir, ya da denemeyecek, yapmadığınız takdirde de oluşmuş veya oluşacak olumsuzluklara razı olmuş olacaksınızdır. %50 bunu ifade eder sadece ve bu demektir verilecek kararlarda da! Zaten sizin de yorumunuzdaki diğer cümleler de bunu desteklemekte ve “ehven-i şer” gibi bir durumla da aynen örtüşmektedir. Ve son cümlenizde de diyorsunuz ki, yani ben denememeyi seçerdim, seçimi protesto ederdim, halk (yani çoğunluk) öyle yaparsa! Ama çoğunluğun ne yapacağı ne yaptığı da “bilinmez, bilinemez”, önceden belli değildir de işte. Çoğunluk öyle de yapabilir böyle de, yanlış da yapabilir doğru da :)) (dvm.2/3)

Filiz Alev 
 24.08.2011 15:13
 

%50 doğru yolun,haklı düşüncenin kanıtı değildir.Çünkü %50 de karşısında vardır. %50 daha iyiyi gösterir. Diğerleri o kadar kötüydü ki hiç düşüncemi yansıtmadığı hatta ülkem için zararlı bulduğum halde ben bile AKP'ye verebilirdim. CHP ve MHP'nin daha iyisine iyi bile denmez. Halk şunu yapabilirdi: Hepsini protesto edip sandığa gitmeyebilirdi.

Kerim Korkut 
 23.08.2011 20:09
Cevap :
Sn. Korkut, %90 bile doğru yolun, haklı düşüncenin kanıtı değildir! "Çoğunluk" kavramı ille de insanı doğruya götürür diye bir hüküm yoktur. Aksine "çoğunluğun yaptığı/dediği/tercihi doğru demek değildir" diye bir kesin hüküm, bir doğru, bir kural vardır. Çünkü insan bilmeyen bir varlıktır, onun için de en çok zaten doğruyu bilmek, doğruyu yapmak, doğru kararı vermekte zorlanr. o nedenledir ki zaten insan çok sık ve kolay yanılan bir varlıktır. O yüzden çoğunluk asla doğrunun göstergesi değildir! Çoğunluğa değil, o çoğunluğun kimlerden ve nasıl insanlardan oluştuğu önemlidir ki, çoğunluğun yer aldığı tercihin doğru mu yanlış mı olduğu hakkında, isabetli ve doğru bir görüş oluşabilsin. %50 ve %50 GİBİ BİR SONUÇ, SADECE “KARARSIZLIK”, BİLİNMEZLİK”, “BELİRSİZLİK” GÖSTERGESİDİR!! Kendinizi düşünün, hep yapmayı arzu ettiğiniz bir idealiniz arzunuz var, bir fırsat çıkıyor karşınıza, o fırsatı kullanmak için de bir şey yapmalı, bir adım atmalısınız. Ancak (dvm.1/3)  24.08.2011 15:11
 

Emekli ekonomistler, emekli olunca, 2001 TÜRKİYE'si ile, 2011 TÜRKİYE'sini mukayese edemez hale mi geliyorlar. Üstelik o beğenmediğiniz, örümcek beyinli, göbeğini kaşıyan uzun kıllı bacaklı, kara fatmalar varya, bu gün sizin hüznünüzü, kendilerinin sevinci addediyorlar. Zira sizin sevincinizde hayat hakkı bulamayanların sevincinde siz hayat hakkı bulabiliyorsunuz. Ufak da olsa bir minnet borcunuzun olduğunu düşünmedinizmi hiç. Çok zeki ve akıl bakımından üstün olduğunuzdan sanırım mukayese yapabilecek kaabiliyete de haizsinizdir. En azından öyle olmanızı umarım.

Atila SARUHAN 
 19.06.2011 19:39
Cevap :
Hayrola beyefendi bu ne asabiyet, ne agresiflik böyle, önce bi Euzü Besmele çekiniz, sonra hemen bir derin nefes alın, sakin olun lütfen, sağlığınıza zarar. Tövbe estağfirullah. Hem o karafatma dedikleriniz de kimler? Kimseyi karafatma diye niteleyerek saygısızlık edemezsiniz. Siz beni başka birileriyle karıştırdınız sanırım. Ayrıca bizim hüznümüzle sevinenler falan, siz-biz ne demek bunlar? Ben hepimizi tek bir milletiz diye düşünüyordum!!  19.06.2011 22:15
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 157
Toplam yorum
: 1837
Toplam mesaj
: 185
Ort. okunma sayısı
: 3115
Kayıt tarihi
: 03.03.11
 
 

Ekonomistim, emekliyim. İki evlat annesiyim. Müzikle ilgilenirim, bestelerim vardır. Düşünürüm, a..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster