Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
 

Nesrin Özdemir Saldıran

http://blog.milliyet.com.tr/nsrnzdmr

19 Nisan '19

 
Kategori
Gezi - Tatil
Okunma Sayısı
49
 

Sonun Haftası

      Haftasonu muamması bıle, muallak bir dinlence canım ülkemde...Hele çalışan kesim adına acaba bu haftanın sonu nasıl gelecek. Geldi mi acaba dinlence mi, hezimet mi, trafik mi, yol mu, ekonomi mi derken gecen bır kaos teoremi daha alın size.

  Haftaları sonun başlangıcı...haftasonunu da neyin başlangıcı olduğunu kestiremediğimiz bir durum..hele cocuklu aile mekanı, otopark sorunu,yol çalışması vs.eklenince alın size en güzel eğlence. Güzel ulkemin dört bir yanı cennet mekan.Tarihi, doğası, dokusu, deniziyle ayrı bir değer. Bu değeri sadece haftasonuna değil her ana sığdırıp hissetmek bu tatilce kaosundan kurtaracaktır bizi...Vatanımızı, ülkemizi, güzellikleirimizi, insanlığ, insani değerlerimizi tek tatillerde değil her zaman daha değerli hissetmenin yolu kendi içimizde elbet.

  '' Gezdim dünyayı gördüm konyayı meğer dünyanın merkezi konya imiş '' diyen söz, dört bucağı kucaklayan göz olalım. Tek satın alamayacağız şey gezerken gökyüzü belki. Hepimiz aynı gökyüzü altında bir gözyaşı döküyor, bir güüyoruz.Gülüşlerimizin, gözyaşlarımızın dili başka olsa da rengi aynı. Alabildiğince göğe acalım kollarımızı kucaklayalım gökyüzünü.''Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür ve bir orman gibi kardeşcesine'' diyen Nazım'ı hatırlayalım. Hepimiz bir Evliya değil ama Çelebi olalım.

  Heybemize ekmek yerine umut, gönlümüze hırs yerine sevgi, sevdamıza düş yerine yarınlar koyalım ki daha bir aydınlansın gökyuzu, daha bir çiçeklensin dağlarımız,daha bir alabidiğine yeşillensin umutlarımız.

 Aydınlansın yüzlerimiz..Baharı koklayalım tüm hücrelerimize..Kah efkar-ı umumiyeye bağlayalım gün yüzlü aydınlıkları..Kah bağrımıza basalım kimsesiz yalnızlıkları..

 Cok okuyan mı cok gezen mi bilir demişler al eline kitabını okuyarak gez, gezerek oku, görerek bak, bakarak sev tum ulkeni, dünyayı ve insanlığı. İYİ HAFTASONLARI HERKESE..

     

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 67
Toplam yorum
: 12
Toplam mesaj
: 9
Ort. okunma sayısı
: 399
Kayıt tarihi
: 20.11.08
 
 

Hayat guzeldir... Edebiyat öğretmeni... Amatör yazar, şair... Fotoğrafcı.... Sanatsever... Seyaha..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster