Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
 

Bashico Doğal Anneyim Başak Pirtini

http://blog.milliyet.com.tr/bashico

14 Kasım '11

 
Kategori
Sağlıklı Yaşam
Okunma Sayısı
46429
 

Sonunda ben de cam damacana aldım

Sonunda ben de cam damacana aldım
 

yeni cam damacanam :)


“Taş Devri Diyeti” kitabında okuduğumdan beri aylardır aklımda. Sularımı cam damacanaya geçirmek istiyorum. İlk olarak 3lt’lik 4’lü cam damacana ile gelen Vakıf Taşdelen suyunu denedim. Ancak Klor miktarı çok yüksek olduğu için vazgeçtim.

Yine Erikli suyuma devam etmeye karar verdim. Ancak aklımda da kanser uzmanı Prof. Dr. Erkan Topuz’un büyük firmalar yerine ufak yeni suları deneyin, onların testleri daha güncel olur, 3 ayda bir suyunuzu değiştirin cümleleri var.

Siz ne düşünüyorsunuz?

Cam damacanayı en uygun fiyatta Arma markası altında buldum. 20ltlik damacana fiyatı dükkandan alırsanız 55TL. Eve telefon ile sipariş verirseniz, önceden 55TL Arma’ya EFT yapıp, 13TL de Sürat Kargo’ya kapıda ödeme yapıyorsunuz.

Cam damacam bu şekilde sepeti ve pompası ile birlikte geldi. Damacana içini karbonat ve kaynar su ile temizledim. Telefonda sipariş verirken ayda bir temizlemek yeterli olacaktır dediler.

Şimdi pet şişede gelen suyumu cam damacanam içine boşaltıyorum. Sonuçta cam, plastik şişelere göre daha sağlıklı, bakalım nasıl idare edeceğim.

Cam damacana siparişi için:

www.armaindustry.com

Tel: 0212 220 10 68

Adres: Talatpaşa Mah. Emirgazi Cad. No:30/A Okmeydanı – İst. (Perpa Karşısı)

***************************

El yapımı, organik ve yenebilir anne-bebek bakım ve pişik kremimi gördünüz mü? Detaylar burada:

http://dogalanneyim.blogspot.com.tr/2013/07/hindistancevizi-yagl-ve-bocek-kovucu.html?m=1

***************************

 

Doğal Anneyim grubum ve bana ulaşabileceğiniz linkler:

Doğal Anneyim Blogu: http://dogalanneyim.blogspot.com.tr
Doğal Anneyim Facebook Sayfası: www.facebook.com/dogalanneyim
Doğal Anneyim Facebook Grubu: www.facebook.com/groups/dogalanneyim
Instagram @dogalanneyim: www.instagram/dogalanneyim
Twitter @dogalanneyim: www.twitter.com/dogalanneyim
Doğal Anneyim e-bülten ile takip: http://eepurl.com/TeYdX

Köpek ve kedi bloglarım:

Bashico Blogum: http://bashico.blogspot.com.tr

http://Kopeklerveinsanlari.com

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

merhaba, cam damacana harika! Doğrusu, Bursa da plastik damacana suyundan zehirlendikten sonra çocukluğumun çeşme suyuna razıydım.Hatta,tek kullanımlık pet şişe suyu kullanmaktayım. Ama sağolsun, Ata Kemal Şahin sayesinde sizinle buluştum..sonuçtan haberdar edeceğim.sevgiler.

Didem KANDEMİR 
 23.02.2012 17:22
Cevap :
Çok teşekkürler sağolsun kendisi beni konuk etti, çok mutluyum sizlere faydalı olabildiysem :P Sevgiler.  27.02.2012 22:01
 

Bir ara aydınlık şehrim; İzmir'in sularında sorun olmuştu, bilenler belki biraz abarttılar ama şunu söylediler; "Toksik düzeyde ağır metal almanız için tonlarca su içmeniz gerekir" ben yine şehir suyu içtim. Sadece bazı evlerde şehir suyu apartmanın deposundan geliyor, o bir risk tabi, deponun temzliğinden emin olamayabilirsiniz. Not: Arıtma kullanmıyorum. Sevgiler, aydınlık selamlarımla. Ve son not: Su içmek iyidir,kendinizi nasıl rahat hissediyorsanız öyle yapın, ben sadece şehir sularının güvenilir olduğunun altını çizmek istedim.

derinmavi.. 
 15.11.2011 9:37
Cevap :
Size katılıyorum. Su içmek gerçekten en önemlisi, yeterki içelim :P  16.11.2011 1:43
 

Günaydın :) Hiç bir şehir suyu klor açısından temiz olmaz; olmamalıdır. Şebeke suları standart olarak enfeksiyonlara karşı önlem almak için sürekli klorlanır. Zaman zaman aşırı olmasının nedeni de su kesilmelerinin ardından ya da tamirat vb.den sonra suya toprak karışma olasığına karşı; olur a bir enfeksiyon bulaşmasın diyedir ki sağlığa zararı olmaz. Tadı bozuk olur sadece onda da suyu bir sürahiye koyup ağzını açık bırakırsanız halledersiniz; klor uçup gider. Van'da ishallerin başlama nedeni de büyük olasılıkla budur; içme suyu klorlanamıyor sanırım.Cam sağlıklı tabi de damacanaların bir çoğunun doldurma şartlarının hiç de sıhhi olmadığını anlatır görenler. Nedense haberlerde de nadiren gündeme gelir böyle şeyler. Ankara'da yaşarken sanırım SHÇK'nindi, cam damacanalardaki suyu alırdık, bir süre sonra cam damacanalar yeşillenirdi.:) Ağır metale gelince; az sonra :)

derinmavi.. 
 15.11.2011 9:32
 

Günaydın :) Hiç bir şehir suyu klor açısından temiz olmaz; olmamalıdır. Şebeke suları standart olarak enfeksiyonlara karşı önlem almak için sürekli klorlanır. Zaman zaman aşırı olmasının nedeni de su kesilmelerinin ardından ya da tamirat vb.den sonra suya toprak karışma olasığına karşı; olur a bir enfeksiyon bulaşmasın diyedir ki sağlığa zararı olmaz. Tadı bozuk olur sadece onda da suyu bir sürahiye koyup ağzını açık bırakırsanız halledersiniz; klor uçup gider. Van'da ishallerin başlama nedeni de büyük olasılıkla budur; içme suyu klorlanamıyor sanırım.Cam sağlıklı tabi de damacanaların bir çoğunun doldurma şartlarının hiç de sıhhi olmadığını anlatır görenler. Nedense haberlerde de nadiren gündeme gelir böyle şeyler. Ankara'da yaşarken sanırım SHÇK'nindi, cam damacanalardaki suyunu alırdık, bir süre sonra cam damacanalar yeşillenirdi.:)Ağır metale gelince; az sonra :)

derinmavi.. 
 15.11.2011 8:40
Cevap :
Aslında şehir suları klorlanınca su ile birlitkte arıtmadan geçse bile filtrelenemeyecek, organik bileşikler oluşturuyor. Aslen bunlar zararlı oluyor. En doğrusu klorsuz su içmek ve kullanmak. TAbii bulabilirsek ;)  16.11.2011 1:46
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 201
Toplam yorum
: 243
Toplam mesaj
: 85
Ort. okunma sayısı
: 10704
Kayıt tarihi
: 07.12.07
 
 

Tüm blog severlere merhaba! Boğaziçi Kimya bölümü mezunuyum. Bilişim sektöründe toplantı, etkinli..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster