Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

09 Kasım '17

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
168
 

Sorgula Kardeşim Doğruyu Bulacaksın!

Sorgula Kardeşim Doğruyu Bulacaksın!
 

 

Her şeye rağmen faiz konusu ele alınıp insanların daha insanca yaşamaları için adım atılsa, "faiz dinimizce haram kılınmış, faiz alan da faiz veren de günah işler" denilse ve "biz bu faiz sistemini kaldıracağız" şeklinde bir çalışmanın içine girilse amenna tamam kabül seksen milyonun tamamı destek verir.

 

Unutur bu halk yapılan adaletsizlikleri hukuksuzlukları yolsuzlukları bağrına basar her şeyi va katlanır her şeye..

Lakin faiz konusunda değil adım atmak, milimetrik hareket bile edemezsiniz..

Ettirmezler!

Dünyayı yöneten tuccarlardan biri de banka-borsa-döviz-faiz tuccarlarıdır ve 12 Eylül darbesinden sonra bir strateji ile ülkeye sokulan serbest piyasa ekonomisi modeliyle bir taraftan ülkenin tüm varlıkları özelleştirme kadranıyla dünya tuccarları tarafından ele geçirilirken diğer yandan bahsetmiş olduğum banka-döviz-faiz tuccarları tarafından ülke halkını faiz sistemiyle kıstasa alınmış hatta halkın çoğu üç yıl beş yıl sonrasına kadar borçlanarak yaşatılmaktadır.

Deniz Gezmiş'ler Cihan Alptekin'ler Yusuf Arslan'lar Hüseyin İnan'lar 45 yıl önce boşuna "kahrolsun Amerika! kahrolsun kapitalizm!" demiyorlardı..(burada altını çizelim, kapitalizm sisteminin öldürmeyen ama ölüme de çare olamayan vahşi kapitalizm'den söz ediliyor)

"İnşallah düzelteceğiz her şeyi" demekle olmuyor..

"İnşallah terörün kökünü kazıyacağız" demekle olmuyor..

"İnşallah ekonomiyi düzelteceğiz işsizliği önleyeceğiz" demekle de olmuyor..

Burada paranteze alarak şunu söylemek isterim; gerçek dindarları tenzih ederim. Bizim işimiz dincilerle uğraşmak! Gerçek dindar kimseler faiz de almaz faiz de vermez! "İnşallah" dediğinde de inanarak söyler!

Kandırılıyorsun kardeşim!

Seni vatan bayrak toprak hamasetleriyle kandırıp faiz sistemiyle düşünme dağarcığını daraltıyor hatta düşündürmüyor bile dünyada olup bitenleri emperyal güç!

Seni geleneklere bağlı politikaların içine sokarak ve kahramanlık nidalarıyla yapay gücün esiri haline dönüştürerek kandırıyorlar kardeşim!

Ego'larına hakim olmalısın..

Yenilmemelisin..

Kapitalizm'in vahşi oyunlarına kanmaman için yüreğinde gücün var!

Kapitalizm'in gücünü engelleyecek gücüne sahip olmasan da, kurallarına uymama gücüne sahipsin!

Kanmamalısın maşallah'a inşallah'a..

Sorgula kardeşim sorgula her şeyi..

Doğruyu bulacaksın.

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Elbette ki tedavüldeki varsayımları sorgulamadan hiçbir doğru bulunamaz. Günümüz varsayımlarından iki tanesine burada değinmişsiniz. Faiz haramdır, faiz kalkarsa 80 milyonun hepsi de destek verir diyorsunuz. Diğerinde de Denizlerin Mahirlerin varsayımlarından hala medet umuyorsunuz. Sosyalizm 70 sene yaşandı ve sonunda iflas etti, kendi kendini imha etti. Faiz ise her şeyin olduğu gibi PARA nında bir maliyeti vardır.Siz istiyorsunuz ki paranın maliyeti yok sayılsın. O zamanda kimse para biriktirmez ve tasarruf yapmaz. Faizsiz bankacılıkta bile başka isimler altında yine faiz alınıyorda veriliyorda. Kısacası ne yaparsanız yapın faizi yok edemezsiniz ve yasaklayamazsınız. Çünkü yasakladığınız anda üretim durur ve millet açlıktan sürünür. Selamlar

Matilla 
 09.11.2017 11:48
Cevap :
doğru söylediniz..faizin tamamı elbetteki kaldırmak mümkün değil kapitalizm sisteminde..olmazsa olmazıdır zaten ama benim vurgulamak istediğim vahşi yönü yani yüksek faiz..faizin faizi gibi şeylerdi  09.11.2017 15:33
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 2135
Toplam yorum
: 1098
Toplam mesaj
: 80
Ort. okunma sayısı
: 459
Kayıt tarihi
: 03.07.07
 
 

25.05.1960 doğumlu. Üniversite terk. Müzik, seyahat ve tiyatro sever. Antalya Devlet Tiyatrosu'nd..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster