Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

24 Haziran '12

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
667
 

Sormayın artık insanlık öldü!

Sormayın artık insanlık öldü!
 

Cenazesini kaldıralım dedik, İNSAN bulamadık!


Nihayet insanlık öldü. Haber aldığımıza göre,uzun zamandır amansız bir hastalıkla pençeleşen insanlık, dün hayata gözlerini yummuştur. Bazı arkadaşlarımız önce bu habere inanmak istememişler ve uzun süre,’yahu insanlık öldü mü?’ diye mırıldanmaktan kendilerini alamamışlardır. Bu nedenle gazetelerinde,’insanlık öldü mü?’ ya da ‘insanlık ölür mü?’ biçiminde büyük başlıklar yayımlamakta yetinmişlerdir. Fakat acı haber kısa zamanda yayılmış ve gazetelere telefonlar, telgraflar yağmıştır; herkes, insanlığın son durumunu öğrenmek istemiştir.

Oğuz Atay - Tehlikeli Oyunlar

Küçük bir alıntı ile başladım yazıma. Her iyi insanın dünyadan ayrıldığı gibi, insanlıkta dünyaya gözlerini yummuştur. Hala inanmıyor musunuz ?

O zaman Bakınız ;

http://www.haberturk.com/gundem/haber/753218-insanlik-olmus-dedirten-haber

http://haber.mynet.com/insanligin-oldugu-an-629703-yasam/

http://dunya.milliyet.com.tr/insanlik-oldu-mu-/dunya/dunyadetay/17.10.2011/1451828/default.htm

Bunların onlarcasını koyabilirim önünüze. En sonuncusu da bugün yaşandı. 10 yaşında bir kız sadece dayısı ile felekten birgün çalalım demiş, alşverişe gitmiş. Karşıdan karşıya geçecek ama karşıdan gelen daha 17 yaşındaki trafik canavarı. Ehliyeti yok, sokaklarda. Küçücük kız altında kalıyor arabanın. Çarpan peki ? Hiç hız kesmeden uzaklaşıyor oradan. Dayı çaresiz yeğeni kanlar içinde yatıyor. Yardım istiyor geçenlerden. Yok! Hiçkimse durmuyor. Nasılsa ucuz insanın değeri, ülkede de mezar bol gömeriz bunu da diye düşünüyor belkide. Bunlar neyse de çocuk yakalanıp, serbest bırakılıyor.

İnandınız mı şimdi insanlığın öldüğüne!

Ne demiş Karl Marx ,

Hayvan olmak istiyorsan olabilirsin elbette. Bunun için insanlığın acılarına sırt çevirmen ve yalnızca kendi postuna özen göstermen yeterli.

Biz daha ne diyelim. Yaşasın Adalet, Yaşasın İnsanlık (!)

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Öncelikle genç yaştaki bu duyarlılığınız için size teşekkür ederim. Ama İnsanlık öldü diyip, umutsuzluğa kapılmakta insanlığın acısına sırt çevirmek olabilir. Ne kadar ölmüş gözüksede insanlık, son insan vefaat edene kadar umut hala vardır, insanlığı yeniden diriltmeye ise bunu kendime de söylüyorum, önce kendimizden başlayarak başarabiliriz. Aç doyabilir, kötü ekonomi düzelebilir, ama eğer ahlakımız bozulursa bunun telafisi çok zor oluyor. Hele bu durum toplumsal bir hale gelirse. Tekrar teşekkür ederim, ve şu sözle sözlerimi bitirmek istiyorum. Başkalarını düzeltmek istiyorsanız, önce kendinizden başlayınız.

AvukatDTURAN 
 24.06.2012 12:44
Cevap :
Sözleriniz kesinlikle katılıyorum. Elbette ki umutsuluğa kapılmadık, hala umudumuz var. Fakat karşılaştığımız olaylar bizi daha çok karamsarlığa sürüklüyor. Yorumunuz için teşekkürler.  25.06.2012 17:23
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 9
Toplam yorum
: 18
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 515
Kayıt tarihi
: 16.06.12
 
 

Uzun uzun anlatacak bir hayatım yok. Felsefeyi, şiir ve blog yazmayı, siyasi konularda sohbet etm..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster