Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

01 Nisan '08

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
1390
 

Sorumsuz kadın olmak..

Sorumsuz kadın olmak..
 

Düşünmeyen, sorgulamayan, irdelemeyen bir kadın olmayı düşlüyorum şimdilerde. Telefon faturalarından banane, kredi kartı limitleri dolmuş banane, çocuğun sorunları varmış banane, ekonomi kötü gidiyormuş banane, Türkiye kötü yönetiliyormuş banane, üniversiteler özerk değilmiş banane, Laik Türkiye Cumhuriyeti içerden ve dışardan tehdit altındaymış banane..

Ne güzel diziler var. Kadına bir geceliğine 150.000 dolar verdi adam. Sen oku, çalış çabala bu parayı biriktirmek için ömrünü ver. Kadın mafya ile beraber adam ne güzel her ihtiyacını karşılıyor. Akşam görevini yaptın mı iş tamam. Gelsin arabalar, evler, tatiller, kıyafetler. Hatta yöneticilik yapsın diye sevgilisine hastahane alanlar bile vardı.

Sonra örnek sanatçılarımız var (!). Sunucular, programcılar.. Bir dizi çekip, podyumda salınıp, 2 şarkı ezberleyip ev, araba, yazlık alanlar da var. Dudak silikon, göğüs silikon, yağlar aldırılmış, yüz botoxlu, burun estetik, sabah kalktığında yüzüne bakmaya doyamayacağımız sexi kadınlarımız var. Bir yapımcının kapatması olup yada İstanbul gecelerinde boy gösterip şöhret olanlarda vardır mutlaka bizim bilmediğimiz (!)

Sunucu soruyor "Cumhuriyet hangi tarihte kuruldu" " ya ne bilim ben. o programı izlemedim" peki tamam sen şu soruya cevap ver "Kurtuluş Savaşın da kimleri döktük denize?" "Aaa bak onu biliyorum. Kimi olacak Amerikalıları ." Böyle sürüp giden diyaloglar hergün karşılaştığımız.

Aklım almıyor. Olmak istesemde olamam. Asalak gibi yaşamayı içime sindiremem. Kadın üretken olmalı, kadın aydın görüşlü olmalı, kadının hayatta bir duruşu olmalı, saygın ve özgüveni gelişmiş olmalı. Kadın kendisiyle barışık olmalı ki tuhaf saplantılarla kafasını bedenine takmasın. Kadın, bedeninin para karşılığı satın alınamayacak kadar değerli olduğunun farkında olmalı. Şöhret adına etini teşhir etmemeli.

Büyük şehirler dışında yaşayan kadınlarımız sanmasınlar ki , alınteri ile kazanan, geleneklere bağlı, başı dik alnı açık yaşayan kadınların işi onlardan daha kolay. Hayır. Dünya üzerinde yaşayan tüm kadınlar, annelik misyonunun, barışın , şevkatin, fedakarlığın birer neferi.

Allah önce Ademi sonra Havva'yı yarattı. Her harika eserin öncesinde mutla bir prototip çalışma gerekir . Kadın olmanın ayrıcalıklarına sahip çıkalım . Merakımızı, başkalarının hayatlarına odaklanmak yerine, şöyle bir yaşadığımız dünya'ya bakıp neler olup bittiğini öğrenmeye , anlamaya çalışalım.

Sevgi ve Saygılarımla.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Tıpkı anlattığınız gibi, "Has kadın, kadın gibi kadın olmalı". artık. Harikaydı. Yüreğinize sağlık

Ucurtmalar 
 01.04.2008 16:23
Cevap :
Teşekkür ederim Sayın Yazarım. Aslında yazdığım şeyler yüreğinde biraz insan sevgisi, biraz kendine saygı ve izan sahibi her kadında olması gereken özellikler. Ama birileri kafasına çakılmadan anlamıyor ne yazık ki.. Mutlu kalın.  01.04.2008 18:12
 

kendisini salak gosterip. aptalca davranislarla komik duruma dusmeden olmaz ki. Ayda en az 3 ask yasamazlarsa birilerine laf atip polemik yaratmazlarsa isimleri anilmaz ki.. Akli basinda mesaj verebilmek icin akil lazim. Akilli olmak icin de ozguven. Beynine degil vucuduna guveniyorsa bir insan ondn bu yazdiklarinizi beklemek bosa kurek cekmek olur.

Beyhan BiÇKİN KOZANOGLU 
 01.04.2008 14:29
Cevap :
Bir gün mutlaka Sevgili Beyhan.. Umudunu kaybetme. Biz çocuklarımızı bu beyin ve mantık silsilesi içerisinde yetiştirdiğimiz sürece bir gün mutlaka.. Teşekkürlerimle..  01.04.2008 18:22
 

Kadın asalak gibi yaşamamalı Dikkat kadınlar bedenini neden satıyor ? asalak gibi yaşamamak için başkasına bağımlı olmamak için. Türkiye gibi geri kalmış bir ülkede erkekler bile alileya bağımlı yaşarken kadınlar nasıl bağımsız yaşasın bedenini satıp bağımsız yaşıyor. işte böyle bir ülkede insana bukdar değer veriliyor. en az üç çocuk yapın diyen siyasetçiler bağımlı ve asalak kişiler oluşturmaya ortam hazırlıyor en güzel hayat bağımsız yaşanılan hayatttır.

nesim eren 
 01.04.2008 11:04
Cevap :
Doğru. Kolayı seçmekte bir yol "bağımsız olduğunu " zannedebilmek için.. Teşekkür ederim.  01.04.2008 18:15
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 348
Toplam yorum
: 959
Toplam mesaj
: 108
Ort. okunma sayısı
: 1321
Kayıt tarihi
: 31.10.07
 
 

İstanbul 25 Temmuz : /… İşletme tahsil ettim. Özel ilgi alanım olduğu için 2 yıl Psikoloji okudum..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster