Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

22 Mart '19

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
63
 

Sorun Güvenmemiz Gerektiği

Güven konusu başkalarına yaslanarak yaşamaya çalışanların abartmasıyla iyice içinden çıkılmaz bir hal aldı ve hayatımızın en önemli konusu oldu.

Ve bu kimselere göre insanların yarısı güvenilmez.

İnsanların bana güvenmesi ya da benim birilerine güvenmem diye bir sorunum yok çünkü başkalarından bir şey beklemiyorum. Siz bir şeyler beklediğiniz için güvenmek istiyorsunuz.

Ne güveneceğim ya al gülüm ver gülüm. Kimseye ait olmam, teslim olmam,  muhtaç olmam, bir şey bekliyorsam bir şey de veririm. Ama sen muhtaçsın, mecbursun, güvenmek zorundasın, yarı yolda bırakırsa ne yaparsın.

İnsanlara güvenmemiz gerekmiyor… Selam verir, merhaba der, baktım ki uymuyor çeker giderim… Dokuz çocuklu karısı olsam bile!

Gerçekten güvenilmeyen kimseler kötü insanlardır; katildir, hırsızdır. İki yalan söylemiş, bir sözünde durmamış… Bırakın bunları ya! Hem belki güveninizi yıktığı konuda haklıdır. Güven aramak hastalıktır, rahat olmalıyız.

Sadece kötü insan mı ona bakarım; yalancıymış, şuymuş buymuş… Selam vermediğiniz insanlarla dost oldum ben. Güvenmiyormuş! Ne kadar üzüldüm anlatamam çok da tın, kapı sağ tarafta!

Sizin o güvenilir dediğiniz insanları da biliyoruz. Yalancıdan katil olmaz mesela ama sizin o ağır abiler gerektiğinde kıtır kıtır adam keser!

Güven konusunu yanlış biliyorsunuz… Yalan söylüyor güvenilmez. Dedikodu ediyor, çapkın, sözünde durmuyor, tembel, aldığını vermiyor, bir öyle bir böyle vs vs.

Gerçek güvenilmezlik kötülüğün parçasıdır kötülerde olur. Güvenilmez kimse adam bile öldürür. Yalancı Dursun’la şimdi bunun ne alakası var, huy edinmiş.

Güven paronayakları yüzünden insanların yarısını çöpe attık! Sizin güvenilmez dediğiniz şeylerin hepsi bende var; dedikodu ederim, çapkınım, sözümde durmam, yalan söylerim, tembelim, bir öyle bir böyleyim… Ama bana göre ben bu toplumun dürüstlük anlamında en güvenilir insanıyım.

Sonuç olarak sorun güvenilmeyende değil güvenmeyende…

NAHİDE ÇELEBİ bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Sorun mükemmeliyetçilik hastalığında ve toplum gerçekten çok uçuk bu konuda..Hiç bir şeye güvenmiyor artık doktora gidiyor, hiç bir bilgisi yok ama doktoruna güvenmiyor..Ben şöyleyim ben böyleyim diyor ..oysa ben ona baktığımda kalıp dışı birşey göremiyorum..Sorun kendinde edindiği toplum illetinde ve güvenemiyor çünkü daha kendine güvenemedi..

jale kasap 
 23.03.2019 10:10
Cevap :
Konuyu çok güzel tanımlamışsınız, güven sorunu önemli  01.04.2019 16:08
 

ağır abi dedin de gerçekten agır mı ağır:)şimdi beni keser mi..tahammül sınırı uçlarda..tesbih delisi..zannedersem şile plajlarından tanıyorum..iiyi giyinen yalnız gezmeyen tipler..kerim senin daha cesur halin gibi ama senden yakısıklı:))..acaba senin bu ağır abiyle tanışmışlığın var mı?

savas barka 
 23.03.2019 9:06
 

Kerim kardeş!Yalancı, dolandırıcı, sahtekar,iki yüzlü insanlara güvenilir mi?Selamlar sevgiler.NAHİDE ÇELEBİ

NAHİDE ÇELEBİ 
 23.03.2019 7:38
Cevap :
Güvenilmez tabi...   24.03.2019 17:40
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 5324
Toplam yorum
: 13755
Toplam mesaj
: 282
Ort. okunma sayısı
: 658
Kayıt tarihi
: 21.09.08
 
 

Sadece sayfalarda kalan yazılar şaheser olsalar bile önemsiz ve anlamsızdır. İnsanlara ulaşan ve ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster