Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

08 Ocak '13

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
363
 

Sorun nedir?

Sorun nedir?
 

"Türkiye Cumhuriyeti okullarında kürtlerin okumasına izin vermedik; O yüzden Kürt doktor, öğretmen, polis, asker, imam, mühendis mimar yoktur."

Yukarıdaki ifade doğruysa Türkiyede bir "Kürt sorunu" vardır.

Türkiye Cumhuriyeti imkanlarında okumuş Kürt vatandaşı dışlayan ve haksızlık yapan kuzeyden güneyden, doğudan batıdan Türkiyeli vatandaşlardır.

Yukarıdaki ifadeye doğruysa Cumhuriyetin bir sorunu değil sivillerin sorunudur.

                                              **************

Müslümanları camilere sokmadılar. Namaz kılanı veya kuran okuyanı evinden alıp işkence ettiler. Camiler yapılmadı ve olanlarda yıkıldı. 

Yukarıdaki ifade doğruysa T.C veya LAİK T.C dindarlara eziyet yapmıştır.

İstiyen istediği gib inancını yaşayabilirken inancı siyasete sokanlar oldu. Camilere siyaset soktular. Din üzerinden örgütlenip siyasete girdiler. Bu şansı onlara veren T.C ye tükürdüler.

Yukarıdaki ifade doğruysa haini bol bir ülke olduğumuzu gösterir. 

                                                ****************

Türkiye alevileri örgütlenmeden men edildiler. Alevileri T.C kurumlarına almadılar. Alevilerin okumalarına engel olundu. Alevilere T.C devlet olarak baskı uyguladı.

Bu ifade doğruysa Türkiyenin bir "Alevi Sorunu" vardır.

T.C ordusunda asker olan Aleviyi başka bir Türk vatandaş asker dışlamış. T.C hastenesinde doktor olan Aleviyi sunni bir köylü ret etmiş. T.C ilkokulunda öğretmen olan Aleviyi, çocuklarının öğretmeni olmasına karşı çıkmış bir karadenizli. Alevi esnaftan mal almamış alevi olmayan.

Yukarıdaki ifade doğruysa Türk insanı daha cahil ve hoşgürüsüz demek.

ŞİMDİ bu sorunların var olmasını TÜRK CUMHURİYETİNE bağlayıpta FEDARASYON fikirlerini yazanlara derim ki "BİR DUR SEN"... EVET sorunlarımız var ama bu devletten değil. Bağnaz ve cahil insanlarımız çok. SEN BİR ÇÖZÜM ÜRETECEKSEN VEYA YARDIM EDECEKSEN AMENNAA ama çözüm diye illede Fedarasyon derseniz derim ki: Sizin niyetiniz baştan bölücülükmüş.

Pazarcı teyzeyi medyada gösterenler neden PAKİZE Anayı haber yapmazlar?!!! 

Pkk nın 30 yıllık mücadelesi olduğunu ve bu güce dikkat edilmesi gerektiğini berlirten Demirtaş beyefendiye sormak gerek; Türkler 30 yıl önce ne yaptılar ki birden Pkk çıktı? TSK yı suçladıkları dönemler Pkk nın aktif olduğu dönem. Asalanın yerine nasıl geçti Pkk anlatan yok. Arkadaş biz otuz yıl önce kürtlere katliam veya kıyım yapmışsak dağa çıkanın öfkesini anlarım ama bu ülkede Profösör, binbaşı, polis, doktor ve memur nice Kürt kardeşlerimiz var. Peki onlar nasıl becermiş sormak gerekmez mi? Sosyal sorunlarımızı devletin sorunu zannedip değil bir federasyon on defada deneseniz yine sorunlar sosyal olmakla kalacak. Apoya ve Erdoğana Pakize ananın ahdını yollarım. Herkese sağlıcakla

MEHMET ATAK bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Söylediklerinizde haklı olmanıza rağmen Kürt sorunu konusunda farklı düşünüyoruz. Ben Kürt sorununu bir Kürt gibi düşünüyorum. Demirtaş efendi dile getirmemiş olsaydı bile bu ülkede bir Kürt sorunu vardı. Zamanınız olursa,sabrınızı da dileyerek uzunca bir yazıma bakmanız benim KürT sorununu nasıl gördüğüm hakkında size fikir verebilir. (Bkz. Batıda çifte telli doğunun kaderi belli/ŞİVAN PERVER AĞITLARI)

Kerim Korkut 
 25.05.2013 20:16
Cevap :
Yazınızı okuyup diyaloğumuza orada devam ederiz. Sağlıcakla   01.06.2013 13:09
 

Merhaba, İktidar, mesmetsiz ve temelsiz sorunlar üretince böyle gariplikler ortaya çıkıyor. Saygı ve selamlar...

izmirli doksanyedi 
 09.01.2013 13:47
Cevap :
Tarihi, kendi senaryolarına uygun yeniden yazarken oynadıkları oyunun hesabını nasıl verecekler bılemem ama bir hesap verecekler elbette. Biri etnik haksızlığa uğramış öbürü dininden dolayı baskıya uğramış ve mağdur olmuş sözde. İkisininde pusulası yabancılar ve o yabancıların Türkiyenin çıkarlarını koruyacağına iki tarafta inanıyor. Ya çok cahiller ya hiyanet ruhlarını egemen almış. Sağlıcakla   10.01.2013 0:53
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 82
Toplam yorum
: 177
Toplam mesaj
: 23
Ort. okunma sayısı
: 430
Kayıt tarihi
: 11.08.09
 
 

İlgi alanlarım muzik. İlk kez Milliyet Blog'da yazı yazmayı deniyorum, daha doğrusu düşüncelerimi..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster