Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

12 Eylül '09

 
Kategori
Futbol
Okunma Sayısı
554
 

Soruyorum size biz kimiz?

Soruyorum size biz kimiz?
 

Son dönemlerde her milli maç öncesinde insanların milli duygularına hitap eden, çok fazla şişirilmiş aslında içi bomboş olan reklamlar dönmeye başladı. Bunlardan biride Fatih Terim'in karizmatik sesiyle insanlara aynı soruyu sorup, değişik cevaplar verdiği reklam. Şimdi bu soruyu ben soracağım ve cevaplarını da ben vereceğim. Soruyorum size biz kimiz? (Herşeyden önce biz diye bahsedilen şey bir futbol takımı. Her ne kadar bir ülkenin futbol takımı da olsa bir oyun oynamak için kurulmuş bir takım. Uğruna vatan, millet, memleket, kurtuluş, hürriyet, cumhuriyet gibi sözlerin edildiği şey bir futbol takımı. Top peşinde koşan insanlar.) Bunu açıklığa kavuşturduktan sonra o takım için bu soruyu soruyorum. Biz kimiz? Biz iyi oyunculardan kurulu, ama bir arada iyi oynayamayan, yani iyi bir takım olamayan bir takımız. Biz kimiz? Gerilim yaratmayı, gazetecilerle kavga etmeyi çok iyi bilen, ama bunca senedir takıma en ufak bir taktik zenginlik kazandıramamış bir teknik direktörün takımıyız. Biz kimiz? Her zaman soğukkanlı, sakin, mantıklı davranması gerekirken, hakemle kavga eden, oyundan atılan, hatta oyuncularına infaz emri veren(Meşhur İsviçre maçı) bir teknik direktörün takımıyız. Biz kimiz? Arda, Tuncay, Emre gibi yetenekli, ama çok fazla şişirilmiş süper star havası verilen, ama asla o kadar iyi olmayan oyunculardan kurulu vasatın üzeri bir takımız. Biz kimiz? Defans hattı yıllardır olduğu gibi çok ama çok kalitesiz oyunculardan kurulu bir takımız. Ve son olarak biz kimiz? Milyarlarca insanın izleyeceği dünya kupasını milyon dolarlık villalarında, ülkesinden, keyif yaparak izleyecek oyunculardan ve teknik heyetten kurulu bir takımız.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Başka ne bekliyorsunuz ki? Günümüz Türkiyesinde kabadayı olanlar baş tacı ediliyor. Baksanıza bizi yönetenlere. Bağıracaksın, çağıracaksın, hakaret edeceksin ki yukarılarda olacaksın. Ne yapsın yani Fatih Terim? Maşallah karizma onda, yüzünü yüz şekle sokabilme yeteneği onda, kabadayılık onda. Adam büyüklerini de kendine örnek almış ve başarılı !! olmuş. Kıskanmayalım ve de hakkında tek bir kötü söz söylemeyelim. Zaten hakkımız da yok. Biz değil miyiz O'nu imparator ilan eden ? Biz değil miyiz Avrupa'da üçüncü sınıf bir takımda bile oynayamayacak oyuncuları göklere çıkartıp yıldız ünvanı veren? İşin özeti : Biz buyuz ve bize layık olan Milli Takım hocası da bu.

Hayri Tiryaki 
 15.09.2009 15:48
 

Futbolculuğundan beri bu Fatih Terimi tanırım. Çok agresif, küfürbaz, çirkef, terbiyesiz, spor ahlakını edinememiş, Atatürk'ün sporcusu olmayı bırak mahalle futbolcusu bile olamayacak bir kişiliğe sahip bir kişi olarak izlemişisdir. Üstelik GS'li bir futbolsever olarak hep bana sevimsiz gelmiştir. Şimdi ise sözde bizi temsil eden bir Milli Takım sorumlusu. Gülerim. Biz ne kadar malız ki bu adama 200 bin lirayı aşkın maaş veriyoruz. Üstelik bir takıma en fazla % 7'lik bir fayda verilebilecek bir pozisyon için. Yazıklar olsun....

Nejat Ilerlemek 
 14.09.2009 1:34
 

O parmaklarınıza ve beyinizden geçiren düşüncenize ve yüreğinize sağlık. İşte bu. Eğer bütün dünya Fatih Terim'in reklamda ki bu sözlerini duysa kendisiıle dalga geçerler. Futbol'un bir oyun olduğunu ve üç neticesi olduğunu bir türlü öğrenememişsiz. Kısaca bizler boş işlerin adamıyız. Saygılarımla.

Ahmet Üstündağ 
 13.09.2009 13:23
 

yorum cok güzel ama bunu sen ben söylüyoruz kimi insanlar mertligini erkekligini hep ön planda tutarlar kendilerine toz kondurmazlar..yola cikarken millete ne sözlerlen havlara soktu hatta ispanyayi da yenecegini söyledi ama bosnayi yenemeyen hatta estonyayi zor yenen bir teknik direktör daha ne bekliyor da istifa etmiyor...ben simdi gururlulugunu mertligini is namusuna olan saygisi yüzünden fatih terimin ISTIFASINI BEKLIYORUM ISTIFADAN BASKA HER SEY KORKAKLIK AC GÖZLÜLÜK BU VATANDAS IKI KURUSA HIZMETCILIK YAPARKEN FATIH TERIM FEDERASYONDAN ALACAGI PARAYI KAYBETMEMMEK ICIN BU VATANIN INSANLARINI ÜZÜYOR AC GÖZLÜ YÜZSÜZ INSAN::::JAPON OLSAYDI ANINDA ISTIFA EDERDI HATTA VERDIGI SÖZLERI TUTAMADI DIYE KENDINI KILICLARDI

KERIM GÖKEMIR 
 12.09.2009 16:03
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 19
Toplam yorum
: 32
Toplam mesaj
: 11
Ort. okunma sayısı
: 705
Kayıt tarihi
: 09.12.06
 
 

Anadolu üniversitesi işletme bölümü mezunuyum. Profesyonel olarak müzikle uğraşıyorum...

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster