Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

13 Eylül '17

 
Kategori
Anne-Babalar
Okunma Sayısı
1037
 

Sosyal Medya Sapkınlığı…

Sosyal Medya Sapkınlığı…
 

Sosyal Medya Sapkınlığı…


Bildiğiniz üzere günümüzde artık vazgeçilmezimiz sosyal medya… Her şey sosyal medya üzerinden takip ve taklit edilip yaşanıyor. Yeni gelen nesil ise buna sanki anne karnında hazırmışçasına hareket ediyor. Üzülüyorum bazen… Neden mi? Ellerinde cep telefonu ve ipadlerle dolu bir nesil gelişiyor. Ve hiç pişmanda değiller. Hayatları internet üzerinde sörf yapmak, yeni kişilerle konuşup ilişki yaşamak, tarzı olmadığı halde yeni insanlara okey deyip tanışıp birbirlerine karı-kız, erkek – gayleri tanıştırmak olmuş. Nerede kültür ve ahlak? Nerede kendini geliştirmek? Nerede sosyal medyayı kurallarına uygun kullanmak? Yok ki… Olamazda…

Rabbim akıl fikir versin diyorum. Diyorum da şöyle bir durum var. Herkes halinden memnun. Alan razı veren razı sözü bence buna hitaben. Aileleri de artık takmıyorlar. Birçok kişiyle konuşup bu tarz yorumlar yapıyorum size. Ailelerde bir şekilde “çocuğumuz hayatını kurtarsın da nasıl olursa olsun” mantığındalar. İnanın çok yanlış! Sizler ebeveyn olarak mutlaka ergenlik çağındaki çocuklarınızı kontrol edin. Biraz tutun çocuklarınızın ucundan. Sonrasında bizi dinlemiyor, ruhsal bozukluğu var. Doktora götüreyim moduna da girmeyin. Eskilerde ruhsal bozukluk sadece sapıklarda ve sapkınlarda olurdu. Şimdilerde “çocuğumun cep telefonu eski model diye okulda rezil oluyor. Bir ipad alamadık bizim oğlana, ya falancalar geçenlerde nette gördüm ispanyaya çocuklarını yollamış biz yollayamıyoruz bey biraz daha çalış” psikolojisine girme durumundalar. Allahınızı severseniz bırakın bunları. Önünüze bakın. Çocuklarınızla ilgilenin. Sapkın insanlarla görüşüp hayatlarını heba etmesinden uzaklaştırın. Sizler ne kadar çok yanlarında olduğunuzu hissettirirseniz o kadar iyi bir gelecek nesil gelişecektir.

Sonrasında bizim kız netten bir çocukla tanışmış, çocuk çok zenginmiş, arabaları evleri çokmuş ama aynı gün buluştuklarında bir şeyler içmek için evine davet ettiğinde tecavüz etmiş kızımıza demeyin. Hoş bazı ebeveynlerin umurunda değil. Nasıl olsa evleri, arabaları, yatları, katları çok. Belki üstüne kalır da alır kızınızı… Bunlar sadece masallarda olur cicim. Para parayı çeker. Tabi istisnaları demiyorum bile satırlar sığmaz.

“Önünüze bakıp biraz silkelenin ve geleceğinizi kurtarın…”

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

Bu blog Editör'den Öneriler alanında yayınlanmıştır

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Toplam blog
: 10
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 18734
Kayıt tarihi
: 05.10.16
 
 

Türkiyenin ilk dijital dergisi Evos Angels kurucularından, Türkiyede dijital yatırımların öncüsü ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster