Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

15 Ağustos '19

 
Kategori
Dostluk
Okunma Sayısı
88
 

Sosyal Medyadan Dostluğa

Bu yazıyı yazmaya arkadaşlarıma duyduğum sevgi ile karar verdim.Yıllardır görüşüp,konuştuğumuz arkadaşlarımız dostlarımız onlar zaten canımız bir yana da çağımızda bir de sosyal medya denen bir arkadaşlık gelişti. Tabi bu sosyal medyayı doğru kullanan insanlar için geçerli. Arkadaş ne güzel bir olgudur. Sevinçte, üzüntüde yanında seni düşünen herşeyini paylaştığın kişidir. Samimiyet derecesine göre sınıflara ayırırız. Çocukluk arkadaşım, sınıf arkadaşım, iş arkadaşım, mahalle arkadaşım deriz. Eşlerimize bile hayat arkadaşımız deriz.

Teknolojinin gelişmesi ile arkadaşlarımızla daha da yakınlaşır olduk. Sosyal medyanın yaygınlaşması sosyal medya arkadaşlığını da getirdi. Artık pek çoğumuzun bir sosyal medya sayfası var. Önceleri yabancı bir kavram olsa da hergün görüştüğümüz  bu arkadaşlarımız diğer arkadaşlarımızdan daha çok görüştüğümüz dostlarımız oldular.

Fikirlerin, hobilerin bir araya getirdiği insanlar ,görüş alış verişi yaparak daha faydalı işleri başarabildiler, kendilerini geliştirdiler..

ilk sosyal medya arkadaşım Zuzu dediğim Zümrüt kardeşim hastalıkta, sağlıkta gece gündüz güç kaynağım oldu. İyikilerimden ...Severek okuduğum gezi yazıları ile tanıştığım, Kilometrelerce öteden pozitif enerjisini hissettiren Sema arkadaşım da varlığını hissettirenlerden. Her ikisi ile de tanışma fırsatımız oldu .İyi ki arkadaş olmuşum dedim.

Yemek sayfamız aynı hobisi olan insanları bir araya getirdi.Tariflerimizi, tecrübe ve fikirlerimizi paylaşırken yakın dostluklar kurduk. Çocuklarımız,sevdiklerimiz  için birlikte endişelenip sevindik.Havva cığımın sevimli torunları Yaz ile Ateş Mert in fotoları yüzümüzü güldürdü.Torun heyecanını birlikte yaşadık.Çiğdem ciğim çok sıkışık vaktinde bile olsa da hepimizin derdine çözüm arar ,moral verir.Atiye ciğim kültürlü,bilgili öğretmen oluşundan da her zaman mantıklı doğru fikirleri çabucak kavratır.Gurubumuzda  İstanbul dan,İzmir e,Antalya ya,Anadoluya kadar adını sayamayacağımız kocaman bir aile olmuşuz..

Artık sadece sosyal medya arkadaşı değil dostlarım ,can yoldaşım her biri.Sizleri çok seviyorum .İyi ki varsınız. İyi ki arkadaşımsınız..

Yalnıztürk, ETEM SEVİK, jale kasap bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Sosyal medyayı kendi alanımız için kullandığımızda işte böyle güzel arkadaşlıklar çıkıyor..benimde bir kaç arkadaşlığım var sosyal medya aracılığıyla...biri ressam çektiğim fotoğrafı beğenim tablo etti..daha neler neler

jale kasap 
 15.08.2019 20:29
Cevap :
Ne kadar güzel yazmışınız.Doğru ve bilinçli kullanılınca çok güzel şeyler çıkıyor.Sizi de tebrik ederim .İnstagram sayfama da beklerim.Sevgiler...  15.08.2019 22:28
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 28
Toplam yorum
: 10
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 240
Kayıt tarihi
: 06.06.17
 
 

1967 İstanbul doğumluyum. Lise mezunu ev hanımıyım. Yemek yapmayı değişik tarifleri inceleyip dam..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster