Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

08 Şubat '13

   
  Kategori
  Teknoloji
  Okunma Sayısı
  6573
   

  Sosyal medyanın günümüzdeki önemi

  Sosyal medyanın günümüzdeki önemi
   

  Yeni İletişim teknolojilerinin gelişmesi, sınırların kalkması, İnternetin hayatımıza girmesiyle; alışkanlıklarımız, arkadaşlıklarımız, iletişimimiz de çeşitli değişiklikler meydana gelmiştir.

  Teknolojideki  gelişmeler sosyal hayattaki bir çok alanı etkilediği gibi kurum ve kuruluşların iletişim ve pazarlama stratejilerini de etkilemiştir.Gelişen teknoloji ile ortaya çıkan yeni kavramlar, günümüz koşullarında hayatın heralanında belirleyici rol oynamaktadır.

  Bu yeni kavramlardan belki de en önemlisi olan sosyalmedya 2000’li yılların  en önemli iletişim sisteminden  biri olmuştur. Kullanıcı sayısı her günartan sosyal medya  her yapının iletişim, pazarlama gibi stratejilerini değiştirmesine neden olmuştur.

  Gelişen web teknolojileri ile online iletişim imkanı veren sosyal medya her geçen gün bir çok alanda etkin bir şekilde kullanılmaktadır. Değişen hedef kitle profiline uygun kurum ve kuruluşlar yeni  pazarlama ve iletişim stratejileri belirlemektedirler.

  Kurum vekuruluşlar sosyal medyada aktif rol alarak markalarının tanınırlığını arttırabilir, rakipleri veyeni trendleri takip edebilir, ürünlerinin tanıtımını yapabilir, maliyet ve pazarlamafaaliyetlerinde verimliliği arttırabilirler.

  Sosyal medyayı kullanan kullanıcılar ise arkadaşlarıyla görüşebilir, onlarla iletişim kurabilir, etkinliklerini duyurabilir, olaylara vehaberlere ulaşabilir, bilgi kaynağı olarak kullanabilir ve diğer gelişmelerden haberdar olabilir ve tartışabilirler. 

  Diğer bir önemli özellik ise artık tüketiciler ürünler ile yaşadıkları deneyimleri paylaşır olmuş ve diğer tüketicilerin satın alma süreçlerini etkilemeye başlamışlardır. Bu yeni dünyada işletmelere pazarlama iletişimi faaliyetleri için yeni yeni önemli fırsatlar sunmaktadır.

  SosyalMedyada.net Sosyal medya'da arama yapmanızı kolaylaştıran bir araçtır

  Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

   
  Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
  Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
  Toplam blog
  : 1
  Toplam yorum
  : 0
  Toplam mesaj
  : 0
  Ort. okunma sayısı
  : 6573
  Kayıt tarihi
  : 08.02.13
   
   

  sosyal medya uzmanı ..

   
   
  Yazarı paylaş
  • Tümünü göster