Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

30 Aralık '10

 
Kategori
Ben Bildiriyorum
Okunma Sayısı
359
 

Söyle er insan

Söyle er insan
 

Entrikalar çevriliyor kırsalın kuytularında, kentte şiddete bileniyor gencecik delikanlılar, çatışıyorlar kendi içlerinde… Gerilim yaratıp ırkçılığa racon kesiyorlar, ağır ağabeyler ne derse o oluyor yada ağır abi olunuyor kıyak konuşmalarla, televizyonda izlediği dizide, dayak sonrası tecavüz, cinsel veya kişisel sorunları tetikliyor, silah çelimsizliğime güç katar sanılıyor, seyrettikleri beynine kazınıyor, karışlayacak alın aranıyor. Dışarıda ya da içeride…senaryolarda gördüğü dialoğun karakterine uyduğu düşünülüyor, aile yapısı bu durumu destekliyor, genç anne babanın, kahraman evlatları, kötü psikoloji ve bozulmuş metabolizma ile sokaklarda mutsuz, işsiz barksız yaşıyor. 

 

Kıt a dur. 

 

Sen içinde yaşadığın toplumun düşünce ve davranışlarına uymadığın için bazı önlemler alınıyor,  

hatta resmi olarak yayınlanmış olan aşağıdaki metni de bir oku. 

 

‘’Disiplin, askerliğin vazgeçilmez temelidir. Bu nedenle ayrı bir önem verilmiştir. Disiplinin korunması ve devam ettirilmesi amirlerin en önemli görevidir. Silahlı Kuvvetler’ de disiplinin korunması için kanun, nizam ve emirlere aykırı hareket edenler suçları oranında cezalandırılır. Disiplinin korunması ve devam ettirilmesi için cezai tedbirler Askeri Ceza Kanunu ile Disiplin Mahkemeleri Kanunu’nda, idari tedbirler de TSK İç Hizmet Kanunun ile TSK Personel Kanunu’nda gösterilmiştir. ‘’ Deniliyor. 

 

Bunaldığımdan daha fazla bunalmam diyor biri, böyle sürüneceğime öyle sürünürüm… Şimdi çok mu iyi ruh halim; belki daha kötü hissedeceğim ama sağlamım, korkusuzum diyor öteki. Çok isteyende var, gitme şansı olup olmadığını sorgulayan da. Orduya gönüllü katılma fırsatı, üstelik bedeli de ödenecek lira lira. Riski var inan Taksim taraflarından daha fazla değil…Ne öl nede öldür diye biçilmedi bu kaftan söz konusu olan Vatan! Manevi yönü çok, evine katkın da olacak, işli güçlü, meslek sahibi olacaksın. 

Ben geldim! Bilgisayar oyunlarındaki gibiyse, savaş stratejilerini, silahları iyi bilirim, hırslıyım diye düşünüyorsan Vatan savunması kedi fare oyununa benzemez! Rambo aranıyor! yazmıyor haberlerde. 

 

Her konuda eğitilecek, maddi manevi destek göreceksin, sana ihtiyacı olan diğer görevli arkadaşlarına aklınla, kalbinle destek olacaksın. Kalıcı, yardımcı, koruyucu, soğukkanlı, tedbirli, olursan mis gibi askersin. Daha başlamadan garantiye almaya kalkıyorsan işi, en az üç sene görev aldıktan sonra belirlenen miktarda tazminatın verilerek azad edilirsin, çok değişmiş olarak dönersin bu düşüncedeysen dilerim, deli kanın durgun akar şekilde. Huyun suyun insani. Belki o zaman bizler, yeni ruh halini örnek alır disiplinli düzenli yaşama geçmeyi öğreniriz senden. 

 

Koşar adım marş marş. 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Ben en iyisi, 2011'in önünde "Kıt'a dur!" komutu ile selama durup size "Mutluluğa doğru marş marş!" dileği yollayayım! Daha nice mutlu yıllara, selamla, sevgiyle... MS

Mehmet Sağlam 
 30.12.2010 18:12
Cevap :
Mehmet bey; 2011 yılını gönülden sevgi dolu huzurlu bir şekilde yine farkederek mutlulukla yaşaman dileklerimle.  30.12.2010 18:24
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 18
Toplam yorum
: 71
Toplam mesaj
: 7
Ort. okunma sayısı
: 518
Kayıt tarihi
: 08.05.08
 
 

 Edebiyat, bilim, ilim, tasavvuf ve kitaplar üzerinde araştırma ve incelemelerim devam ediyor.   ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster