Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

08 Temmuz '07

 
Kategori
Restoranlar
Okunma Sayısı
498
 

Şöyle güzel bir meyhane yok ki!

Şöyle güzel bir meyhane yok ki!
 

Milliyet Blog sayfalarında aradım, web'de de aradım, gazete sayfalarında da aradım, ağız tadıyla ballandıra ballandıra anlatılan, kendileri gittiklerinde son derece memnun kalınan, başkalarının gitmesi için gönül rahatlığıyla tavsiye edilebilinen, yazlık yeride olan bir meyhane bulmadım.

Yazlık yeri derken, Beyoğlu'ndaki gibi alt alta üst üste olmaması gerekiyor, ferah feza bir yer olmalı. Menüsü olabildiğince güzel ve ağırlıklı olarak deniz mahsulleri üzerine olmalı. Şöyle eğlenceli olmalı veya egeli olmalı, yahut Rum/Ermeni olmalı, kimlikli olmalı kısaca.

Ama yok, nereye baksanız birbirine benzeyen, ya menüsü ya fiziki mekanı, ya hepsi yanyana, yada menüleri tıpkısının aynı yerler tümü. Koca İstanbul, önümüzdeki haftaya meyhaneye gidecek bir grup arkadaş, şöyle adam akıllı sohbet edebileceğimiz ve bir yandan da eğlenebileceğimiz bir meyhane bulamadık.

Bana bu konuda yardımcı olabilcek arkadaşların yardımlarını bekliyorum. Şimdiden hepinize teşekkür ederim.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Bostancı'da Cunda var. Restaurant, meyhane denebilir mi bilmiyorum. Ama bütün malzemeleri Cunda Adası'ndan geliyor. Apartmanlar arasında... Açıkhavada da masaları var. Yine oralarda, cadde üzerinde bir de Hatay var. Solcu yazarlar gider genelde. Orayı da severim. Sevgiler,

Arzu Pınar 
 14.07.2007 10:36
 

Çok güzel bir tarif vermişsin. Çok canım çekti doğrusu. Belki senin tarifinle birebir aynı değil ama http://www.yumak.org/1,,,2002,1,yl,lm,istanbulda+hangi+meyhane adresinde çok güzel bir mekanın tarifi var. Denemekte fayda var.

küçük tatlar 
 11.07.2007 13:51
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
 
Toplam blog
: 13
Toplam yorum
: 10
Toplam mesaj
: 2
Ort. okunma sayısı
: 1261
Kayıt tarihi
: 13.07.06
 
 

ben bir denizim, ben bir denizim, kendi içinde taşan.....

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster