Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

13 Nisan '19

 
Kategori
TV Programları
Okunma Sayısı
141
 

Söylemezseniz Olmaz mı?

*Ses Yarışmalarında yarışanlara yazık oluyor. Ağızlarına bir kaşık bal verip bırakıyorlar.

Tabii bu yarışmalarda değişik durumlara da seyirci oluyoruz. Aşağıda isim vermeksizin yazdığım konu da bu yarışmalardan.

Yeri geldiğinde ayet ve surelerden örnek vererek konuşan jüri üyesi bu hanımefendi, başka taraftan bakıldığında o örnek verdiği surenin yanından bile geçmemektedir.

Yollarımızı ayırırken son derece kaliteli bir biçimde ayırdık. Hiç birbirimizi üzmeden kırmadan ayrıldık diyerek genç adamı programında konuk etmiştir.

Ben kendisini ağırlamaktan son derece memnunum. Sahneye çok yakışıyor. Annesi beni çok severdi, börekler yapardı benim için mutlu olayım diye söylevlerinin ardından arkasından, ailesi hakkında şunu aldım, baba baba taşlı neler gönderdim diyerek çok çirkin ifadelerde bulunmuşlar Size bu hediyeleri silah zoruyla mı göndermenizi istediler?

*Evlendiği kişi hakkında; yılan gibi kıvrılarak oynadığını görseydim kendime koca diye almazdım demiş.. Hanımefendi siz pazardan limon mu seçiyordunuz acaba?

Ayrıca programında kendisine yer verdiği kişi de kendisinin can ciğer olduğu biri. Bu programı istese size haber verebilirdi.

Ve sizler, ayrıca bu genç adamın sahneye çıktığında oynamasına bayılıyordunuz ya! Başka tarzda oynaması mı suç oldu? Üstelik o zamanlarda daha küçük yaşlarda imiş. Ne var bunda?

*İnsan önce dönüp arkada neler bıraktığına bakmalıdır. O arkada kalanlarda kendini sorgulamalıdır.

O genç adamla birlikteliğinde de genç adam, şarkı söylerken okuyup üflemeler, genç kız edaları, gelip terini silmeler,  göz süzmeler, kalp çarpıntısını eliyle dile getiren bu hanımefendi kalkmış sonrasında kendi programında  kendisine yer vermiş ve daha sonraki açıklamasında da çok çirkin ifadeler kullanmıştı.. Kendisi programında istemeseydi, feriştahı gelse o genç adamı programa almayı kabul etmezdi.

Ayrıca, bunca zaman  geçti ancak kendisi hala koyduğum yerde otluyor. Benden başka kendisine sorulacak hiçbir değerli konusu olmayan aciz ve donanımsız bir kişilik. Bu çok ağır bir ifade ayrıca kendisini tanıdığımda  da  ….. liraya düğünlerde klavye çalıyordu.

Birdenbire 90 derecelik bu dönüşün ne kadar basit ve aşağılayıcı olduğunu fark etmemişler sanırım.

Geldiği yeri unutmayacak, ona göre konuşacak kişi. Herkes geçmişine bir ayna tutmalıdır bence.

Geçmişinizde yaptığınız adına dans denilen tuhaf hareketler de o aşağıladığınız kişinin dansından kat kat fazla ve komik görüntüsü olduğunu görebilirsiniz.

Bugünlere gelene kadar nerelerden geçtiklerini unutuyor kişiler.

Siz hanımefendi evlendiniz ve haliyle bu genç adamın soyadını aldınız. Pek mutlu mesut idiniz evlenme cüzdanını gösterirken. Hakaret ederken bir de bunu düşünmeniz gerektiğini söyleyen bir kişi çıkmadı. Elbette ki, o genç çocuk kendi yağında kavrulan biri olduğu için, sözüne itibar etmezler. Size de maddi manevi gücünüz yönünden baktıkları için, o zaman niye evlendiniz hanımefendi diyemezler.

Herkesin kendisine göre bir donanımı vardır. Konservatuar mezunu olması gerekmez. Güçlü bir sesi var ayrıca.

*Kimsenin karşısındakinin yaptığı işi, yeri ve aldığı parayı küçümse hakkı yoktur.

Dedikodu programını sunan kişiler de kendilerinin ne yaptığını unutarak, aç kurtlar gibi bekleyip konuştukları kişinin açığı nerededir ne yapmış vs vs.konuları konuşup zevklenmektedirler.

Dedikodu değil, kültür programları sunsalar, be vesileyle kendileri de bir şeyler öğrenmiş olurlar.

Cemile Torun, Abdülkadir Güler bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Onların bu dedikodularına pek aklım ermiyor. Birbirlerini yıpratıyorlar. Keşke konuşmalarına biraz dikkat etseler. Selamlar.

Abdülkadir Güler 
 30.04.2019 2:57
Cevap :
Merhaba Abdülkadir bey onların dünyası başka bir dünya da,aşağılamaya ve riyâkârlığa tahammülüm yok.Teşekkürler ayırdığınız zamana. Sağlıkla kalın.   07.05.2019 15:06
 

Sayın SAHAFÇA,kimi programcılar,çeşitli konuları gündeme getiriyorlar.Bu programlara katılmak ,programlarda görev almak isteyenlerin onurlarıyla oynandığı oluyor.Oysa,kültür,sanat programları yapan çok az.Bu tür programlar,araştırma,inceleme gerektiriyor.Esen kalınız.

Hüseyin Başdoğan 
 27.04.2019 16:47
Cevap :
Merhabalar yorumunuz tespitleri yerinde.Üzüldüğüm nokta insanların onurunu ayaklar altına alanlar. Her türlü güç onların çünkü. Teşekkürler ayırdığınız zamana. Sağlıkla kalın.   07.05.2019 15:02
 

Kıymetli SAHAFÇA: Yıllardan beri bunlara ve böyle olanlar hakkında bir şey yazmıyoruz.Bunlar istediklerini iki günde star yaparlar. Dilediklerini sanatçı yaparlar.Beğenmediklerini ise onurlarını kırarlar.Bunların biraz toplum adına, toplum yararına bir şeyler söylemesi, sorması gerekir.Siz yazdınız bizler okuduk.Hayli zamandır yazmıyorsunuz.Dilerim bir dinlenmeden ibaretti.Saygılar sunuyorum.Size ve tüm ev halkına sağlık ve mutluluk diliyorum.

Mehmet Burakgazi 
 14.04.2019 17:34
Cevap :
Merhabalar biraz rahatsızlık biraz da verimsizlik nedeniyle yoktum. Teşekkürler ediyorum katkı sağlayan yorumunuza. Selamlar ile Sağlıkla kalın.  16.04.2019 20:40
 
 
Toplam blog
: 495
Toplam yorum
: 1657
Toplam mesaj
: 3
Ort. okunma sayısı
: 146
Kayıt tarihi
: 16.05.11
 
 

Güzel Sanatlara tutkulu, Türk sanat müziği hayranı,  deniz ve İstanbul âşığı şiiryazar bir fâni....

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster