Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

14 Ekim '17

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
125
 

Söyler misin Orada Ne Oluyor?

Söyler misin Orada Ne Oluyor?
 

Baktıkça Aşkla, Duydukça Neşelendi Ümidim Burada


Baksana etrafına çoktan susup yuttuklarına ; şurdan bir ses gelse korksam ara sıra; aldım başımı gidiyorum sizden uzaklara şu an şu doğa öyle gerçek öyle saf ki sıza sıza.Baktıkça bakıyorum bu sessizliğe vuruluyorum. Dingin beden, dingin ruh aldım başımı gidiyorum umudumu yeşerticek yolları bir bir yürüyor süzüyorum.

Sormadan halimize baksana sanırsın çoktan aşık aman ki aman sanma öyle sor ki öğren yargılama senden geçmiş olsada gelecektir yanına sezicektir ellerin yalnızca doyasıya. Baksana şuraya nefes alıyor bedenim söyler misin bana buraya nereden geldim? Ne oluyor burada bunca dertli insandan sonra nereden geldim buraya baksana yollara boş şu ara sanki ben ve doğ ; yeşermiş yeşermiş gün koka koka. Sarmalamış her yeri yeşillin büyülü rengi kuşlar ordan oraya uçuşurken kayboluyor ellerim bugünden gidiyor sözlerim söyler misin bana kim attı beni şuraya? Bir sözüm varsa sana baktıkça kokladıkça sevdim burayı doyasıya; sözle sakin bir yer gibi gözükse de yeniden duyuyorum sesi, aralarında geçen  şahane mırıldanmaları duyuyorum şaka değil ordan biri atlıyor kulağıma diğeri ona o ona bir sonraki de ona...

Sözü var doğanın sana nefesinden çaldığın şimdi ki zamanına onlar çoktan sarmalasada biz çoktan yok oluşta. Nerden geldim falan derken ait olmaya ihtiyaç duyarken kendimden olmaya az kalmışken haklıydılar onlar tonlarca sesli koro bizler gerçekten kopan bir makine . Oraya oraya her yere yetişmeye çalışan sarmaşık çoktan sınıfta kaldık geçti tonlarca zaman ne huzuru doyasıya sardın ne yeşilliği doyasıya koklayabildin ara sıra .

Çok uzak kaldın hayallerde sandın, beni buraya kim atıysa söyler misin ona çok ihtiyacım var doyasıya.

Büşra Tabakoğlu

 

bayram aslan bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

güzel bir deneme olmuş. bir özlem var sanki

the blueworld 
 22.10.2017 21:11
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 11
Toplam yorum
: 2
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 85
Kayıt tarihi
: 14.10.17
 
 

Zaman zaman şiirlerden bahsedicez zaman zaman denemeler yazıcam ordan burdan; yolculuğumuz uzun. ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster