Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

14 Eylül '12

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
298
 

Soysuzun cezası ne?

Soysuzun cezası ne?
 

 

 

Her gün gastedeki haberleri okuduğumda şaşırıyorum ve midem bulanıyor. Şaşırmama da şaşırıyorum sonra.. Mide bulantısı ise şaşkınlığın neden olduğu olayların yan etkisi.

Yazmaya utanıyorum ama insan denen yaratığın biri Bursa'da ördeğe tecavüz etmiş.

Adam denen soysuz pislik, kayınpederiyle birlikte yaşıyormuş. Kayınpeder damadı hakkında, “zaten sürekli alkol alıp, eve sürekli sarhoş geliyordu.” diye ifade vermiş.

Kayınpeder denen herif, sen böyle bir adama kızını nasıl verdin? Kazara verdin de, bir de o adamı evine alıp, bakıp besliyor musun? Helal olsun sana be! Ne mide varmış.

Kesin bu soysuz ayyaş pisliğin daha kimbilir ne olayları vardır? Olmuştur kesin, ördeğe tecavüz edene kadar. Ördeğe tecavüzle tüy dikmiş.

 

Bugün aynı ördek hakkında ikinci bir haber daha vardı. Ördek tedavi ediltikten sonra, sahibi tarafından kesilmeye karar verildi. Kesildikten sonra kayınpeder olacak gavatın midesi almamış, hayvanlara yedirecekmiş. Damada ne yapcaksın ha? Besleyecek misin hâlâ? Midesiz... Olayda suçlu bulundu: Ördek! Ne diyeyim ben size, sizin ahlak-sızlığınıza, anlayışınıza?

 

Hadi bunlar kayınpeder damat aynı kaptan yiyorlar, gastede tecavüz eden pislik hakkında hiç bir haber göremiyorum. Akıbeti nedir? Serbest bırakılmıştır kesin.

Bebeklere, çocuklara, kadınlara, erkek çocuklarına tecavüz etmenin cezai yaptırımı olmayan bir ülkede, bir ördeğin esamesi mi okunur?

 

Böylesi tecavüzlere, şiddete ceza vermeyen adalet de; onlarla birlikte sürdürüyor tecavüzü.

 

RTÜK tarafından, sigara içiliyor, rakı içiliyor da; sigaraya, rakı bardağına buzlanma yapılmadığı gerekçesiyle milyarlarca para cezası kesilen bir ülkede yaşıyoruz.

 

Sanal dizi kahramanlarını evlendirilip, ailenin kutsallaştırılmaya çalışıldığı, adaletinin de sanal olduğu bir ülke burası.

 

Niye şaşırıyorum ki?

Kutsal aileymiş!

Şimdiki yukardaki Bursalılar da aile di mi?

Ufff süper bir ülkeyiz yaaa...

Suçlu ördek ayağa kalk: Kesildin.

Yazıklar olsun!

yekruseha bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Bir de; biz şöyle uygarız, böyle medeniyiz, bütün dünyaya uygarlığı biz götürdük, damarlarımızda da evvelallah asil kan dolaşıyor falan denmiyor mu? Maazallah, bi de damarlarımızda o kan dolaşmasaydı nolurduk acaba? Bu olay her yönüyle; bir zamanlar gerçekten binbir uygarlığa beşik olmuş Anadolu'nun gırtlağına kadar b..a battığının resmidir arkadaşım.

hazandagüzeldir 
 16.09.2012 13:31
Cevap :
Ah sorma sorma. Kendimizi Kaf dağına oturtmuşuz, yükseklere, yukarılara bakmaktan, gerçeği göremiyoruz. Bizden başka insan yoktur, öyle iyiyizdir ki, sırtımızdan kanatlar çıkacak mübarek! Her şeyi örtbas etmekten başka bir şey yaptığımız yok. Şöyle bir atasözü olur mu? "Kan kusup, kızılcık şurubu içtim" de. Neden diyecekmişim, neden? Haksızlıklarına devam etsinler diye mi? Aynen öyle boğazımıza kanalizasyondayız maalesef...  18.09.2012 21:54
 

Merhaba, Bu çok genel bir tanım söylemeliyim ama Karl Marxa sorarlar şu Anadoludaki insanları tanımlayan bir şeyler söyle diye. O da Anadoluda bol ruh hastası yetiştiriyor der. Üzücü, acı ama Bakınca sizin gibi gözlemleyince haksız da değil. Aklın hiç bir yanının almadığı sosyal travmatik olayların yaşadığı muza çevrilen cumhuriyet ülkesine hoş geldiniz.

Nizamettin BİBER 
 15.09.2012 8:56
Cevap :
Bi de Anadolu medeniyetlerin beşiğidir. Nerde bu medeniyet? Muz cumhuriyetinin hukuku işte böyle vahim sonuçlar doğurur. Ya toplum, bütün suçu kadını, çocukta ve ördekte bile görebilen kayınpeder müsvettesi. Ne desem boş. Ne olacak bunun sonu bilmiyorum. Yazıklar olsun!  15.09.2012 20:05
 

"psikolojik bir vaka"...Freud bile anlayamaz da..."cinsel açlığın Afrika'sı Türkiye" diye bir söz dolaşıyordu ortalarda...eyvallah...

nedim üstün 
 14.09.2012 16:55
Cevap :
Bakanı bile bugün gastede cevizin neye iyi geldiğini ima ediyor. Belden aşağı kaçmış akılları, bakanından sapığına kadar. Ne açlıkmış yahu. Balık baştan kokar, böyle hukuka, sonuç da bu olur. Abaza sapık ülkesi...  14.09.2012 20:48
 

Merhaba, isyanınıza sonuna kadar katılıyorum.Ben haberi Bursa'da yayın yapan Olay TV'nin 19.00 daki haber programında izlemiştim ve samimi söylüyorum, midem bulanmıştı.Sizin okuduğunuz gazete haberinde sanırım biraz eksiklik var.Aile önce olayı polise intikal ettirmiş, sonra şikayetini geri çekmiş.Fakat bu tür suçlarda şikayetçi gerekmeden kovuşturma yapılabildiğinden ''adam (!)''yargılanacakmış ve sıkı durun bu suçun cezası da 250 TL para cezasıymış.İyi ki siz haberi TV den duyup ayrıntılara vakıf olmadınız.Ben iğrenç olayı tüm çıplaklığıyla izledim ve dehşete düştüm.Bana göre; bu iğrenç fiili işleyen ''Mahluk'a''verilmesi gereken cezayı yazmış olsam, sanırım bu yorum yayımlanmaz.Bursa'dan selamlar.

Ümit İpekçeker 
 14.09.2012 16:21
Cevap :
İnanılır gibi değil, vahşet, sapıklık, pislik. Artık yazacak sıfat bulamıyorum. Ama çok daha kötüsü, 250 tl lik ceza. Vay bee, hangi hukuk sistemiyle nasıl bir ülkede yaşıyoruz. Yazıklar olsun. Benim de içimden geçen o mahlukat hakkında... Sanırım hepimiz aynı şeyi düşünüyoruz. Bir de o kayınpederin canavarlığına ve duyarsızlığına takıldım. Ördeğe bile töre cezası uygulanıyor. Bin kere yuh olsun.  14.09.2012 20:42
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 246
Toplam yorum
: 1381
Toplam mesaj
: 276
Ort. okunma sayısı
: 1002
Kayıt tarihi
: 15.02.08
 
 

..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster