Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

30 Ağustos '21

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
31
 

Soyuta Soyut, Odunsa Odun!

Her insanın hayatında bazı dönüm noktaları olur. Olmuştur ve de olmalıdır.  Zirvede bırakmak gerekir ama çoğu insan bunu beceremez. İlla kendini rezil edecek, kendini rezil ettiğinin farkında bile değildir çoğu zaman; hâlbuki sürekli sinyaller gelir. “Dur ve biraz düşün” der içses!

Takım tutardım, Fenerbahçeliydim, bir gün dedim ki “milyar dolarlık bir takımın bana neden ihtiyacı olsun?” O gün benden büyükleri, elimde tutamayacağım şeyleri tutmamaya karar verdim. Benden zengin olanlara yardım edemeyeceğime bunun ne kadar saçma olduğuna karar verdim. Benden fakir ama fiziksel olarak gücü kuvveti olanlara da yardım etmem saçmaydı, yüzebilecek kadar gücü olan birisi neden yüzmüyor ve yardım bekliyordu anlamıyordum ama anladım ki benim gibiler onları asalak yapmış beni de içinde bulunduğum durum salağa dönüştürmüştü. Bu yaptığım ve yaptıklarımı sorgulamama neden oldu ve aslında kanadı olan kuşun başkalarının sırtında uçmasının saçma olduğuna karar verdim.

Başka neler oldu? Hep istediklerini somut şeylerden seçen ama vaatlerini soyutlardan seçenleri sorgulamaya karar verdim. Onların da dünyanın gelmiş geçmiş en büyük ve en profesyonel dolandırıcıları olduklarına karar verdim.

Somuta somut, soyuta soyut, somuna somun demek istedim.

ETEM SEVİK bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 2250
Toplam yorum
: 321
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 158
Kayıt tarihi
: 15.10.14
 
 

Bugünün doğrusu yarının eğrisi, dost görünenler düşman ve herşey aslında zıddı olabilir. Büyük ih..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster