Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

05 Mart '18

 
Kategori
Söyleşi
Okunma Sayısı
123
 

Sözde Kalanlar

Sözde Kalanlar
 

Başta yılbaşı günleri olmak üzere,insanlardan dünya barışı ile ilgili bir kaç cümle istendiği zaman çeşitli klişeler vardır:

+Dünyadaki tüm savaşlar bitsin.
   +Hiçkimse aç,susuz kalmasın.
      +Her çocuk okula gitsin. vs.

Bunları söylemek çok kolaydır ama sıra uygulamaya geldiği zaman kimse kılını kıpırdatmak istemez.Çünkü yapmak söylemek kadar zahmetsiz bir eylem değildir .Çok basit bir şekilde örneklendirmek gerekirse:
Geçen yaz futbol transfer sezonunda bir futbolcu için kulüpler 222 milyon euro karşılığında anlaştı. Daha öncede 100 milyon euro ve bu rakamlara yakın meblalar çeşitli kulüplere verildi. Bunun dışında; yurt içi ve yurt dışı magazin haberlerinden takip ettiğimiz kadarı ile sanatçı, ünlü, işadamı artık adına ne denirse. Parası çok olan insanların birbirlerine hediye olarak aldıkları yatlar, yüzükler ,arabalar ve bunların akıl almaz fiyatlarının yanında, basının bu haberleri şaşalı bir şekilde insanların önüne servis etmesinin ne kadar acı verici olduğunu tek düşünen ben değilimdir umarım.

Ayrıca bu fiyatları veren ülkeler dünyada sözü geçen ve başka ülkelerin böyle bir olaya kalkışması durumunda ateş püskürecek; dünya barışını savunup, bunların edebiyatını yapacak ülkelerdir. Bunu yapan  insanlar da sözde barış elçisi, dünya iyilik meleği vs. bilinçli olduklarını düşündükleri lakin hiç birşeyden haberi olmayan insan kılıklı canavarlardır. Şimdi bu insanlara ve ülkelere sormak gerek:     

+222 milyon euroya kaç ülke,kaç insan doyar?
+Hediye olarak alınan arabaların, yatların, yüzüklerin yerine kaç çocuğun okul masrafları karşılanır?        

Ama şunu da unutmayalım; iğneyi ele, çuvaldızı kendimize batırmamız gerek.

Ayrıca bu kadar vurdumduymaz kitleye rağmen,muhtaç insanlara yardım götüren tüm sivil toplum kuruluşlarına teşekkürü bir borç bilirim. Düşünmek ve düşündürebilmek dileği ile...

 Esen kalın...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 6
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 71
Kayıt tarihi
: 25.10.17
 
 

Hazer kıl kırma kalbi, kimsenin canını incitme. Şiir yazar. Politika-siyaset sever. Söyleşi ter..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster