Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

14 Ağustos '19

 
Kategori
Sosyoloji
Okunma Sayısı
35
 

Sözün Bittiği Yer..

Ayhan adında çocukluk arkadaşım iki üç ay önce bir sohpetimiz sırasında çok güzel bir laf etti ve tuttum o lafını ve ben de önemsemiştim. Yerinde bir sentez ve değerlendirmeydi. "Ortak arkadaş olduğumuz birisinin arkadaşıma her hangi bir yanlışlığını gördüğümde o ortak arkadaş ile ilişkimi keserim çünkü bana da benzer yanlış yapabilir, sonuçta üçümüz de arkadaşız, ortak arkadaştan biri diğerine yanlış yaptığında kendime yapılmış sayarım'..

Katılmamak mümkün değil bu sözlere.. Dedim ya tuttum.

Yirmi yıl önce eski bir tanıdığımla çok kısa süre iş ortaklığı serüvenim olmuş, problemsiz bir şekilde ortaklığımızı noktaladığımız için dost ilişkilerimizi sürdürdük her daim..

Geçen haftalarda eski ortağımın kardeşine yapmış olduğu yanlışını öğrenince Ayhan arkadaşımın söyledikleri aklıma geldi ve iyiki de kısa sürmüştü ortaklığımız dedim kendi kendime ve her ne kadar kardeş arasında yaşanmış olan olay olsa da beni üzdü ve dostluğumuzun devam etmeyeceğine karar verdim. Eski ortağım kardeşine maddi zararlar vermiş kandırarak yalanla dolanla.

Siz de olsanız dostluğunuzu noktalardınız eminim. Ortaklığımız devam etmiş olsaydı kim bilir nelerle karşılaşacaktık.

Bir insanın bir başka insanı kandırarak maddi çıkar elde etmesini hiç bir şekilde kabüllenilecek durum değildir. Hele bir kardeşin kardeşini kandırmasına aklım almıyor. Galiba böyle durumlarda söylenir 'sözün bittiği yer' diye!

 

ETEM SEVİK bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 2220
Toplam yorum
: 1102
Toplam mesaj
: 80
Ort. okunma sayısı
: 451
Kayıt tarihi
: 03.07.07
 
 

25.05.1960 doğumlu. Üniversite terk. Müzik, seyahat ve tiyatro sever. Antalya Devlet Tiyatrosu'nd..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster