Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

12 Mart '13

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
409
 

SP'li Muhittin Yıldırım: AKP'ye niçin oy veriliyor? Muhalefet yapamayan CHP yüzünden!

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Muhittin Yıldırım ile özel...

·         Ak Parti ile Saadet Partisi’nin temel farkı nedir? Cumhuriyet Halk Partisi ile temel farkı ne ise, odur!

·         Millet uyanıyor!

·         SP, belediye başkanlıklarını alırsa, hükümet yüzde 15 zam yapar!

·         Millet, yerel seçimde Ak Parti’ye çok güçlü bir işaret fişeği verecek!

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Muhittin Yıldırım’a kamuoyunda çok sık tekrarlanan bir hususu sorduk

Beykoz Güncel Haber, Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ı Anma Programı kapsamında İlçe Teşkilatı’nın konuğu olarak Beykoz’a gelen Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Muhittin Yıldırım’a kamuoyunda çok sık tekrarlanan bir hususu sordu.

 “ Saadet Partisi çok çalışır; gayret sarf eder, oy tabanı da kuvvetlidir ancak seçim zamanı sandık başına gelince, partili oylar Saadet Partisi’ne gitmez!” şeklindeki söyleme ne diyeceksiniz?

Genel Başkan Yardımcısı Muhittin Yıldırım, sorumuzu şu şekilde yanıtladı:

 “ Öyle bir şey yok! Saadet Partililer, Saadet Partisi’ne oy verir. Ak Parti’de Saadet Partisi’ne oy verecek bir kitle daha var. Niçin Ak Parti’ye oy veriliyor biliyor musunuz? Muhalefet yapamayan CHP yüzünden! Neden? Çünkü Kılıçdaroğlu, Ak Parti’nin yöneticilerine şöyle hitap ediyor: ‘ Bak, bunlar Türkiye’yi İslam Birliği’ne götürecek’ diyor! Vatandaş da İslam Birliği arıyor, oraya (Ak Parti’ye) gidiyor! Halbuki, CHP dese ki, ‘bunlar İslam Birliği’ni getiremez çünkü bunlar Amerika’ya bağlı; onu getirecek olan Saadet Partisi’ dese, vatandaş işareti alacak! Maalesef o (CHP) öyle işaret ettiği için, bu böyle oluyor.”

Bu millet Ak Parti’ye çok güçlü bir işaret fişeği verecek

“ Saadet Partililer diğer partiye niye oy versin? Bir kitle, Saadet Partisi yüzde 10 barajını aşamaz endişesiyle, CHP gelmesin diye Ak parti’ye oy veriyor; bu doğru ama biliniz ki, bu, önümüzdeki seçimde yok. Neden? Çünkü yerel seçimlerde baraj sorunu yok, çok şükür! Dolayısıyla Saadet Partisi’ne milletimiz yönelerek, (yerel seçimlerde) Ak Parti’ye çok güçlü bir işaret fişeği verecek!”

Gong bitti, şimdi sıra Saadet Partisi’nde!

“ Hatta, ben Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı olarak, şunu söylüyorum: Eğer milletimiz bu seçimde belediye başkanlıklarında şöyle güçlü bir şekilde Saadet Partisi’ne oy verirse, iki aya varmaz bütün memurlar, bütün emekliler yüzde 15 zam alırlar! Neden? Çünkü ( Ak Parti), ‘ Saadet Partisi geliyor; zam vermek mecburiyetindeyim’ diyecek. Milletimiz bu gerçeği görsün diye ben bunu söylüyorum. Milletimiz kendi kârını düşünsün. Kendi kârı nerede? Saadet Partisi’ne oy vermekte. Saadet Partisi’ne oy verir vermez, Ak Parti diyecek ki, ‘ Saadet Partisi geliyor ben yüzde 2,5 zam ile ben bu milleti aldatamam; yüzde on, yüzde 15 vermem lâzım!’ İşte, millet o zaman kazanacak. Kredileri Anadolu’ya verecek, gidip de dükalığa vermeyecek! O zaman milletimiz kazanacak. Sanayiye yatırım yapacak mecburen, işsizliği önlemek için. Çünkü millet uyanıyor!

Bir kapı üç defa çalınır. Bu millet, Ak Parti yönetiminin kapısını üç defa çaldı! Şimdi gong bitti; sıra Saadet Partisi’nde!”

Diğer partilerin böyle bir derdi yok!

Ak Parti ile Saadet Partisi’nin temel farkı nedir? Cumhuriyet Halk Partisi ile temel farkı ne ise, odur! Bunların ikisi de Avrupa Birlikçi değil mi? Saadet Partisi ‘ İslam Birliği’ diyor, onlar ‘ Avrupa Birliği’ diyor. Saadet Partisi ‘yerli üretim’ diyor, ‘ağır sanayii’ diyor; onlar ise ‘ithalat rejimi’ diyor. Bugün Türkiye’nin ithalatı 252 milyar dolar, ihracatı ise 150 milyar dolar. 100 milyar dolar açık var, ne olacak şimdi? Dolayısıyla, biz ülkemizin sanayileşmesini istiyoruz; diğer partilerin böyle bir derdi yok. Onlar sadece ‘ ithalat.’ Halk Partisi İngiltere’de geçen ay ne diyor? Kılıçdaroğlu, İngiltere’den CNN Türk’ün yaptığı programda diyor ki, ‘ Ak Parti Türkiye’yi AB’ye sokamaz, biz sokarız.’ Ne oldu şimdi? Hesap ortada!

Biri acıtıyor, diğeri ise narkozlayarak kesip yiyor vatandaşı!

Diğer bir farkımız, ise şu: Saadet Partisi adil bir düzen kurup faizsiz bir düzeni istiyor ama Halk Partisi de, Ak Parti de faizci bir düzenden yana; ne farkları var? Birisi acıtarak, kesip yiyor, Erbakan Hoca’nın tabiriyle, ‘ vatandaşı yoluyor’ diyelim; birisi ise bunu narkozlayarak yapıyor.”

Narkozlayan hangisi?

“ Narkozlayan, Ak Parti”

Ne Ak Parti, ne de Halk Partisi İslami eğitimden yana

“ Diğer bir temel farkımız da şu: Biz Milli Görüş olarak, bu milletin ahlak ve maneviyatına dayalı bir eğitim sistemi istiyoruz; İslami eğitim. Ama ne Ak Parti, ne Halk Partisi böyle bir eğitimden yana değil. Ak Parti’nin eğitim modelinde din dersinde Zeus ile bizim ilahımız Allah’ımız aynı seviyede öğretiliyor. Bize ne? Yunan’ın Zeus’undan bize ne? Biz kendi Allah’ımızı milletimizin evlatlarına öğretelim; onu bilsin, teröre, anarşiye prim vermesin.

(Ak Parti’den) bu dört temel farkımız var. Onun için, biz bu seçimde inşallah milletimizin Saadet Partisi’ne güçlü bir destek vereceğine inanıyoruz. Niçin? Burada baraj yok. Aynı zamanda da burada halk, CHP’ye veya Ak Partisi’ne bir işaret fişeği verecek ve diyecek ki, ‘sizi ben çok denedim; şöyle kenara çekilin! Siz bana yüzde 2,5’tan fazla zam vermediniz; haydi bakayım! Biz yüzde 50 zam verenin peşinden gideceğiz. Kim onlar? Erbakan Hoca’nın talebeleri buradadır.”

Özel Röportaj: Arzu Başlantı

www.beykozguncel.com

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 229
Toplam yorum
: 38
Toplam mesaj
: 3
Ort. okunma sayısı
: 1274
Kayıt tarihi
: 26.08.12
 
 

Doğum yeri: Berlin Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunu (Bölüm ve fak..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster