Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

01 Mayıs '07

 
Kategori
Futbol
Okunma Sayısı
5796
 

Spor dostluk ve kardeşliktir

İnsan olmanın, toplu yaşamanın, sağlıklı olmanın, tanışıp dost olmanın en çıkar yolu spordur. Spor yapılırkende hem sağlık için, hem dostluk için ve hemde sonuçda kazanmak için yapılır. Ancak asılamaç illede kazanmak değil spor yapmaktır. Spor yapan taraflardan birisi olmaktır. Kazanılan başarılar, kazanılan kupalar şiltler zamanla unutulup gider. Dostluklarsa ölünceye kadar devam eder, sağlık dersen yine insana son nefesine kadar eşlik eder. Kısacası spor dostluktur, spor sağlıktır, spor en güzel yaşam tarzıdır. Bunlardan sonrada üç sonuçlu bir ihtimalvardır, oda malumunuzkazanmak, kaybetmek yada berebare kalmaktır. Bu üç sonuçtanbirisi mutlaka tecelli edecek yenende, yenilende berabere kalanda olacaktır. Önemli olan centilmence mücadeleedip, kazanmak, kaybedincede kazanan rakibini tebrik etmektir. Bükemediğin bileği öpmek erdemliliktir. Sonra kazanmak, yada kaybetmek her şeyin sonuda demek değildir, bugün kazanan, yarın kaybedebilir, kaybedense kazanabilir, bu nedenlede tarafların biribirlerine tepeden bakması yanlıştır, yanlış yapanlar bilsinlerki fırtına eken, fırtına biçer, dostluk ekense dostluk biçer.

Gelin aklımızı başımıza alalım, yaptığımız spordur, sporun ne anlama geldiğini oturup bir güzel düşünelim, hiç değilse yarından itibaren rakibize dost elimizi uzatalım, kazandığımız zaman bir ülke fetheden ordu havasına, kaybettiğimiz zamanda ülkesi elden gitmiş kumandan havasına bürünmeyelim. Yenen ve yenilen müsabakadan sonra sarmaş dolaş olalım, iyi oynayanı kazananı tebrik edelim ki bizi de kazandığımız zaman tebrik etsinler.

Önümüzde ki haftalar heyecan dolu müsabakalaa sahne olacak, birileri kazanıp, birileri kaybedecek . Kazanmakta, kaybetmekte takımların olduğu kadar zaman, zaman müsabakayı yöneten hakemlerinde tesiri olacak, ama .bütün bunlar sporun özünde olan şeyler, nasıl ki bir takımın en golcü elemanı enmüsait pozisyonda hata yapıp topu bırakın auta atmayı, taca atabiliyorsa, birhakemde hata yapabilir, bunuböyle kabuletmeliyiz, böyle düşünmeliyiz ki strese girmeyelim, yapılanhatayı her kim yaparsa yapsın düzeltmek için biraz daha çok koşalım, çok çalışalım. Göreceksiniz işte o zaman kazanan taraf biz oluruz. Türk sporu olur.

Futbolun beşiği İngiltere'nin Ünlü Wembley stadında şöyle bir yazı vardır. " Burada kazanmak değil, sahaya çıkıp mücadele etmek önemlidir.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 47
Toplam yorum
: 7
Toplam mesaj
: 10
Ort. okunma sayısı
: 617
Kayıt tarihi
: 10.04.07
 
 

Övünmek gibi olmasın amma hem pür amatörüm ve de Kayseri'liyim. Amatörüm çünkü hayatım boyunca paray..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster