Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

13 Mayıs '19

 
Kategori
Futbol
Okunma Sayısı
82
 

Spor Sadece Futbol mu?

Akşam kanalların birinden bir futbol takımına yardım yapılıyordu. Ben şahsen bu ülkenin futbolla yalandan oyalanmasına çok üzülüyorum nedenlerine gelince;

    Seyircisi fakir, yöneticisi zengin bu kadar tezat bir spor dalı görmedim.
    İç piyasaya yönelik en ufak pozitif bir getirisi olduğuna inanmıyorum.
    Futbolcu sınırı kaldırılmak suretiyle en ufak bir bağ ya da bağlılık hissetmiyorum.
    Büyük takımların affedilen vergileri tahsil edilse ve söz konusu vergiler amatör kulüplere oyun parklarına yatırılsaydı çok farklı bir çevrede yaşıyor olurduk.
    Belediyelerin futbola yatırdığı kaynakların haksızlık olduğuna inanıyorum.


Bu halkın uzun yıllardır arabesk müzik, cehaletin içselleştirilmesi, adına sac ayaklarından biri arabesk müzikse, diğeri futbol diğeri de dini yapılardır ki bunların hemen hepsinin görevi toplumu stabil tutmaya yarar ve gerçek bir sorgulama, gerçek bir toplumsal kişilik gelişimine engel durumu hep beraber elbirliğiyle yaptıklarını ve kendi yapılarını asla sorgulatmadıklarına inanıyorum. Özhan Canaydın ile ilgili bir haber okumuştum. Şimdi rahmetli oldu; Fransa’da vergi rekortmeni olmuştu, ancak aynı yıl Galatasaray’ın başkanı ve Türk futbolunun önemli kişiliği olarak Galatasaray’ın vergi borcunun silinmesi için kulis çalışmaları yapıyordu. Ölünün arkasından kötü konuşulmaz, hoş bence camiadaki Süleyman SEBA ile birlikte gelmiş geçmiş en beyefendi kişiliklerden biriydi ama yine de durumun tezatlığı beni büyülemişti!

Futbol diğer tüm branşların en az on katını harcayan kazananı da belli, kaybedeni kesin belli olan kısır bir spordur ve diğer branşlara yapılacak yardımlarla (yardım haksızlık; hak ettiği değer ve kaynak ayrıldığında) adalet yerini bulacaktır. Bu ülkenin tek spor sorunu futbol değildir. Takımında bir tane Türk futbolcu oynatmayan, insana, insanına yatırım yapmayan bir spor dalını izlemem ve benden de bir metelik para çıkmaz.

Tekvando için isteyin,
Güreş için isteyin
Okçuluk için isteyin
Daha birçok amatör spor dalı için yardım isteyin ama bu ülkenin kanını emen ve hiçbir şey vermeyen bir spor dalı için parmak oynatamam. Buna milli takım da dâhil. Dünya şampiyonu olan güreşçiler, tekvandocular ki bu sporcular tüm masraflarını kendileri karşılarlar. Başarıları ne medyada yer alır ne de yeterince değer görürler. Onlar sporcu değil mi? Onlar sporun üvey evladı da Birleşmiş Milletler gibi her ülkeden futbolcu oynatan takımları bünyesinde barındıran futbol kulüplerinin sporcuları bu ülkenin seçkin evlatları, yok böyle saçmalık, benden pas!

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1079
Toplam yorum
: 159
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 208
Kayıt tarihi
: 15.10.14
 
 

Bugünün doğrusu yarının eğrisi, dost görünenler düşman ve herşey aslında zıddı olabilir. Büyük ih..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster