Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

27 Şubat '07

 
Kategori
Salon Sporları
Okunma Sayısı
4186
 

Spor salonundan insan manzaraları...

Spor salonundan insan manzaraları...
 

Efendim, spor salonundaki dördüncü haftamı doldurmuş bulunmaktayım. Bu süre zarfında haftada dört antrenman olmak üzere on altı kez muhtelif makinelerin altına girdim. Tabi kollar ağırlık kaldırırken gözler de boş durmadı. Benim gibi sporu salonda yapmak zorunda kalan diğer şahsiyetleri rasat ettim. Müsaadenizle sonuçları paylaşmak isterim.

Öncelikle her ne kadar eşitlikçi bir duruşumuz olsa da bu gözlemde şahsiyetleri cinsiyetlerine göre ayırıp anlatmamız gerekir. Çünkü edalar cinsiyetlere göre değişiklik arz etmektedir. Cinsiyetleri de fitnıscılar ve badiciler olmak üzere ikiye ayırarak inceleyeceğiz. Kilo vermek arzusuyla gelenlerle Troy'daki Bred Pit fiziği hayali kuranlar ilk sınıfta, şişmek ve dana gibi görünmek isteyenlerle Arnıld Şıvarzeneger fiziği hayali kuranlar ikinci sınıfta yer alacaktır. Sadece ve sadece sporu amaçlayan normal görünümlü yurdum insanının ise bu yazıda bahsi bile geçmeyecektir.

1.Sınıf:

A) Fitnısçı feminen ekip:

Bu sınıfta muhtelif kilolarda ve boylarda genelde kilolarıyla başı dertte ve istisnai olarak bir yar bulma motiviyle salona iştirak etmiş genç, dinamik ve heyecanlı bir kitle mevcuttur. Bu gruptakilerin bikini ya da yakışıklı bir erkek hayallerini gözlerinden okuyamazsanız lütfen ilkokul birinci sınıfa tekrar dönerek okuma yazmayı yeniden öğreniniz. Bunların kilolu olanları erkeklere neredeyse hiç bakmaz. Çünkü bilirler ki program bitip de Çarliz Terın gibi olduklarında değme yiğitler peşlerinde karargah kuracaklar. Diğerleri ise fıldır fıldır olarak tabir ettiğimiz gözlerle bütün makineleri tararlar ve mümkünse hareketi yapamayıp en yakışıklı salon çalışanından yaklaşık üç dakikada bir yardım isterler.

B) Fitnısçı erkek özleri:

Bu sınıfta kilolu veya kilosuz, hafiflemeye çalışan veya aranan erkek profilleri mevcuttur. Kilolu olanlar ilk gruptaki karşı cinsleriyle aynı durumdadırlar. Bunların da tek derdi bir an önce önlerindeki balkondan kurtulup daha sıkı bir vücuda kavuşmaktır. Kendilerini hırsları dolayısıyla takdir ediyorum. Ancak diğer alt şube olan aranan takımı için aynı takdiri sunamayacağım. Çünkü kendileri doğru dürüst çalışmadıkları gibi salonda çok uzun süreler kalıp aranma faaliyetlerini sürdürdükleri için iyi niyetli makine kullanıcısının önünde birer engel olmaktan öteye gidememektedirler. Herkes şikayetçi bunlardan.

2.Sınıf:

A) Badici feminen ekip:

Bunlar özellikle dikkat edilmesi gereken grubu oluşturur. Kanımca kendilerinde pek çok ortalama erkekte olandan daha fazla testesteron hormonu mevcuttur. Zaten arkadan bakıldığında insanın “Cavit ne haber?” Önden bakıldığında ise “Memeleri de aldırıp helal süt emmiş bir kız alalım sana!” diyesi gelir. Ayrıca şişmek için aldıkları hormon takviyeleri kendilerini fazlasıyla agresifleştirmektedir. O sebeple bunlarla seyrek görüşmek bizlerin lehinedir. Bereket ki sayıları fazla değildir. Çok şükür.

B) Badici erkek danalar(anlatım bozukluğu oldu, dişi dana olmaz):

İşte burada Arnıld Şıvarzenegerin genelde kısa boylu olanlarından bol bol buluruz. Bunların antrenman ağırlıkları yüz kilonun altına düşmez. Hatta kimi aletlerin ağırlığı yetmez de oradaki tayfadan dört beşini ağırlığın üstüne oturtup hepsini toptan kaldırırlar. Bunu yaparken de enteresan sesler çıkartırlar. Dinlenirken ceplerinde taşıdıkları mezuralarla kollarını bacaklarını santimleyip dururlar. Bir de yanlarında sürekli garip görünüşlü içecekler bulundurup bunları yudumlamadan bara girmezler. Bu içecekler onların bismillahlarıdır. Bir iki tanesini iğne yaparken de gördüm. Vücuda zerk ettikleri o şey dört çarpı dört denen bir hormonmuş. Anlamı da dört kat ağırlık dört kat kasmış. İğneyi bastıkça artan ağırlık, çıkan envai çeşit ses, gerilen beden, dehşet içinde kendilerine bakan sektör dışı yurdum insanları… Ademoğlu evrene geldi geleli böyle eziyet görmemiştir, garanti ederim…

Salonda bunlardan gayri profil yoktur. Olduğunu iddia eden buyursun tartışalım, uzlaşalım. Kelam bitti; spor hayattır.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
 
Toplam blog
: 19
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 1861
Kayıt tarihi
: 10.11.06
 
 

Tutunamayan hayvanı (disconnectus erectus), yorgun bürokrat, depolitize birey, sosyal medya gözle..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster