Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

24 Aralık '06

 
Kategori
Aşk - Evlilik
Okunma Sayısı
378
 

Şşşt erkek tarafıı!!

Anlaştığınız insanla karar verdiniz evleneceksiniz. Aileler devreye girer. Bir isteme merasimi; çikolatalar, çiçekler, kahveler, tanışmalar, kaynaşmalar... Kız isteniz Allah' ın emri ile. Onlar tanışmış konuşmuş denir söz kesilmek üzereyken, erkek tarafı 'bizden bir isteğiniz var mı' der. Söz kesilir. Bizim vardı ama söylenecek yeri kaçırdık:) Ertesi gün biz söyleyeceğimiz yeri unuttuk bugün söylesek olur mu? Olur tabi canım başlık parası isteyeceğiz on burma bilezik. İşte tam atlattık derken ilk kıyamet! Ortalık karıştı, çocuklar arada kaldı. Onların istediği birşey yok ki, sadece evlenip kendi hayatlarını kurmak ve sürdürmek istiyorlar. Ama illa ki bir terslik olmalı değil mi? Baba kızını düşünür ister, ilerde lazım olur kullanırlar der. Dİğer baba oğlunu düşünür, boşuna masraf olacak çocuğuma der itiraz eder. Çocuklar mutlu olamadan sorunlar başlar. Neyse sorun bir şekilde bilezikler alınmayacak olarak halledilir.

Bizde nasıldır ben hiç bilmem, peki sizde nasıldır? Hani vardır ya kız tarafı yatak odası, mutfağı; erkek tarafıda salonu falan alır. Biri der hadi şunları alalım aradan çıksın, anne çıkar der olur mu onu karşı taraf yapacak. Diğeri der hadi şunu yapalım, olmaz onu karşı taraf yapacak. Ne gereği var? Herşey ortak olsa ne olur, ne farkeder? Yapmayın sevgili anneler babalar, daha anlaşmadan ayrılıklar çıkıyor, anlaşmadan problemler başlıyor. Herkes gücünün yettiğini alsın, aldığından yaptığından rahatsız olmasın herşey olsun ya da hiç birşey olmasın yeter ki huzur olsun birlik olsun.

Hepimiz demeyeyim ama çoğumuz çalışan insanlarız, bunları bunun gibi sorunları paylaşarak halledebiliriz. Anlaşma olmadıktan sonra bütün evi erkek alsa ne olur, kız alsa ne olur? Çocukarınızı böyle şartlarlar isteklerle arada bırakmayın, çaresiz bırakmayın.Belki çocuğunuzun rahatlığını düşünüyorsunuz ama inanın bunlar bütün evliliği ömür boyu etkiliyor. Sizde de öyle olmadı mı anneler, babalar???

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 11
Toplam yorum
: 13
Toplam mesaj
: 10
Ort. okunma sayısı
: 606
Kayıt tarihi
: 10.12.06
 
 

Tam bir kova burcu kadınıyım. Çok akıl veririm ama kendime bulamam. Arkadaşlarım hep önceliklidir. Ç..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster