Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

25 Mayıs '09

 
Kategori
Futbol
Okunma Sayısı
317
 

Stadlar sessiz kalmasın

Bu yıl futbol ligleri sona eriyor. İyisiyle, kötüsüyle bir sezonu geride bırakıyoruz. Gelecek yılın hazırlıkları hemen başlamalı. Her gösterinin bir hedef kitlesi olmalıdır. Futbol görsel ve işitsel bir şölendir. Oynayanı da izleyeni de mutlu eder. Bunun içindir ki insanlar şehirler, ülkeler, kıtalar arası yollar kat ederek bu ambiansın peşinden koşmaktadır.

Peki hal böyle iken seyircisiz maç oynama cezası neyin nesidir. Ben bunu hiç anlayamadım ve kabullenemedim. Tamam gösteriyi amacından saptırıp kendi egolarına alet etmek isteyenler çıkabilir. Ancak bunun cezasını tüm amacı spor aktivitesini izlemek olan insanlara niye çektiriyoruz.

Bu kişileri iyi seyirciler arasından ayıklamak devletimizim görevidir. Bu görevin layıkıyla yerine getirilmeesinden dolayıdır ki gerçek sportmenler stadlardan ayağını çekmiştir. Yani kötü seyirci iyi seyirciyi stadlardan kaçırmıştır. Biz bu seyirciyi stadlara çekebilmenin yollarını aramalıyız hemen. İşte yazımın başında hemen hazırlıklara başlamalıyız dememin de sebebi budur.

Benim bir teklifim var. Şayet stadların kapanmasını gerektirecek suçlar işlenirse seyircisiz oynanması kararı alınan maç maç "BAYANLARA VE İLK ÖĞRETİM ÇAĞINDAKİ ÇOCUKLARA ÜCRETSİZ OLSUN".

Dünyada örneği varmı bilmiyorum. Ancak ben bu girişimin sporun amacına hizmet edeceğine inanıyorum. Büyük ses getirecek bir eylem olacağını düşünüyorum.

Saygılarımla
 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 11
Toplam yorum
: 4
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 505
Kayıt tarihi
: 23.06.06
 
 

Evliyim. Üç çocuğum var. İktisat Fakültesi mezunuyum. Bir kamu kuruluşunda memur olarak görev yapıyo..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster