Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

10 Haziran '10

 
Kategori
Futbol
Okunma Sayısı
868
 

Stoch ve acınası kompleks

Stoch ve acınası kompleks
 

Tek Büyük GALATASARAY!


Gelin bakalım bu muazzam transferin genel görünüşüne. İlk etapta yenilmiş bir gol gibi görünüyor. Ancak ben sadece ve sadece acınası hallerine gülüyorum.

Anons kepazeliğinin ardından 2. kez son sn de kaçan şampiyonluk kafayı sıyırtmıştı bunlara. Tek affettirme yolu Topuz olayında yaptıklarını yapabilmekti.

Öyle ki DHA yı kullanmaktan çekinmedi passatçı. Transferden dk.lar öncesinde Stoch tercihini yaptı haberini yaptırıp sonrada muzaffer komutan oldular.

Ama yemezler. Ortada yenen birşey varsa yine fenerİN yediği...

Bu transferle ortaya çıkan tabloda analiz şu şekilde yapılmalıdır :

1. fb kendi şahsiyeti olmayan bir camiadır. Topuz olayında girdikleri sidik yarışı ve kompleksini stoch ile denemeye kalkmışlardır. Forma giymiş stoch resmi olmadığından kolpa DHA haberini yaptırmışlardır.

2.fb aynı gün, sırf sansasyon yaratsın diye kendi sitesinden yalanladığı bir transferi yapmıştır.Resmi site adı üstünde resmidir. Ağırlığı olmalıdır. Bunlarınki ise soytarılıkır.

3.fb kendi transfer politikası, hedefi olmayan bir camiadır. Züppelikle gündem değiştirip günü kurtarır. Bu yüzden asla Arda’ları Derwalleri Rijkaardları olmayacaktır.

4.T.Direktörünün kim olacağı henüz belli bile değilken transfere başlamışlardır. Hem de kimi? Galataaray’la adı anılan bir futbolcuyu. Daum gitmediyse olay garip, Aykut başa geçecekse daha komiktir ki kendi futbolcusu için gidip transfer görüşmesi yapn ilk hoca olarak tarihe geçmiştir.

5.Eğer pazarlığı 5-6 milyon aralığında yapılan futbolcuya 9 milyonu basmak transfer başarısı ise ben öyle başarıyı istemiyorum arkadaş. Burada Guizanın üzerindeki 14 milyon, topuzun üzerindeki 10 milyonluk baskının nelere yol açtığını herkes biliyor. Şimdi de stoch ulan 9 milyon para verdik bu nasıl oynama denilecek bir duruma sokulmuştur.

6.Hollanda liginde rekorlar kıran Kezman ve 40 gol barajını zorlayan ALFONSO ALVES ’ler vs.. ne olmuştur? Görüntü de eyvallah ii topçu görünen stoch 9 milyonluk risk alınacak bir futbolcu mudur? Eğer böyle ise neden kariyeri açısından dünya kupasını beklememiştir? Neden Chelsea böyle bir potansiyeli bağıra bağıra Dünya kupası öncesi gidişine yol vermiştir?

SONUÇ: Kaçan adam evet potansiyel izlenmimi veren ama asla bu denli gözü kara girilmemesi gereken bir isimdir.

Rakibimizdeki bu sidikleme zihniyeti beni giderek umutlandırmaktadır. Günü kurtaran bu şovmenler yine inanca, sisteme tutkuya yenileceklerdir.

Daha çok denizliler daha çok ANONS lar yaşayacaklardır.

Herkes müsterih olsun.Bu transferin tek çekici yanı Galatasaray’ın bu işe isminin karışmasıdır.

Saygılarımla.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

SÖZÜN BİTTİĞİ YER...YAŞANDIKÇA VE YAŞADIKÇA...SEN ÇOK YAŞA FENERBAHÇE...

fatih topçu 
 18.06.2010 12:48
Cevap :
Ne sinema Ne tiyatro nede alemde bir gece ; en büyük eğlence fenerbahce :) Sen cok yasa feneVbahce :)  18.06.2010 15:39
 

kimsenin iç işleri kimseyi ilgilendirmez, zaten FB bu futbolcuyu 2 yıldır izliyor araya giren gs ve doğal olarak kaybeden gs, önce kendinize bakacaksınız sihirbazınız şov yaptıya sonuç ortada daha öncede fatih ağa bu şovu yaptı kulüp 300 milyon dolar borçta ve devlet kapısında dilenci çuvaldızı kendine iğneyi başkasına batıracaksın, başkalarının yaptıkları seni ilgilendirmemeli, eğer başkalarının yaptıkları ile ilgileniyorsan o zaman onları kıskanıyorsun demektir.

ismail akar 
 15.06.2010 16:43
Cevap :
İçişlerimi ? İçişlerinin ne anlama geldiğini biliyormusun ? GS ve FB arasında olan bir transfer polemiği nasıl içişleri olabiliyor hayret.Galatasaray Spor Kulubu Türk Futbol takımlarının arasında gayrimenkul olarak en zengin kuluptur.Ayrıca devlet kapısında dilendiğimiz yok.M.köy gibi bi yerden cıkıyoruz karsılıgından stad alıyoruz.Anladıgım kadarıyla yeni stad sizi cok ürkütüyor.FB'nin maddi durumu o kadarda iyi değil ayrıca Saaddettin Saran bugunkı acıklamalarını okumanı tavsiye ediyorum. TEK BÜYÜK GALATASARAY!..  15.06.2010 17:55
 

Önerilerime almak istiyordum da onu haber vereyim dedim :) Sevgi ve muhabbetle

Murat HACIOĞLU 
 12.06.2010 14:08
Cevap :
Memnuniyetle Tşk ederim. :)  14.06.2010 9:25
 

Transfer dönemlerinde haberlerden olabildiğince uzak durmaya çalışırım. Çünkü her gün onlarca futbolcu ya FBye ya GSye ya BJKye gelir ha gelir... Tamamen haber kirliliği piyasası. Bu kirlilik içinde Stoch diye bir adamın adının da geçmesi ve elbette görüşülmesi filan olağan da... Daha kuyruk acıları geçmeden karşımıza geçip "nanik" yapmaya başlamaları tam acınası bir durum... Dediğiniz gibi daha teknik direktörleri bile belli değilken kalkıp naniğe geçmeleri komik ötesi.. Hiç aldırmıyorum bunlara.. Bırakalım da kendi kendilerini eğlendirmeye devam etsinler :))) Sevgi ve muhabbetle

Murat HACIOĞLU 
 12.06.2010 14:03
Cevap :
Kesinlikle katılıyorum sana.Acizkar fenerbahce yönetiminin kirli oyunu diyelim buna.  14.06.2010 9:25
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 7
Toplam yorum
: 23
Toplam mesaj
: 6
Ort. okunma sayısı
: 1046
Kayıt tarihi
: 13.04.10
 
 

27 Yaşındayım. Yüksek Okul mezunuyum. Uluslararası Lojistik firmasında çalışmaktayım. Hayatı çok ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster