Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

17 Temmuz '09

 
Kategori
Doğal Tedaviler
Okunma Sayısı
1637
 

Stres (Sıkıntı, gerginlik) ‘e karşı kişisel bakım yolları ve masaj

Stres (Sıkıntı, gerginlik) ‘e karşı kişisel bakım yolları ve masaj
 

strese karşı masaj


Aslında yazılarımda mümkün olduğunca Türkçe kelime kullanmak istiyorum başlıkta belki parantezin yeri farklı olmalı ama ne yazık ki insanlarımız artık bazı yabancı kelimelere Türkçe kelimelerden daha çok ilgi duyuyorlar. Fakat bundan sonra Türkçe kelimler kullanmaya mümkün olduğu kadar özen göstereceğim.

“ Sıkıntı ” endüstri ve teknoloji toplumunun artık kaçınılmaz bir parçası, kendi ev ortamımızda yaşadığımız sıkıntının dışında, evden dışarı adımımızı attığımız andan itibaren bir çok şey bizde “sıkıntı” kaynağı olabilir.

Ve bugün tıp ında kabul ettiği gibi birçok hastalığın kaynağı “Sıkıntı” olabilmektedir. Bundan kurtulmanın çeşitli yolları vardır. Aslına bakarsanız bir gün oturup bir hafta içinde neler yaptığınızı düşünürseniz. Ve nelerin sizi gerdiğini hatırlamaya çalışırsanız (bu esnada sıkıntınız biraz daha artabilir) ve bu gerginliğe alternatif seçeneklerle çözümler bularak önünüzdeki hatayı biraz farklılaştırıp hem yaşam kalitenizi artırıp hem de “Sıkıntı” dan uzaklaşabilirsiniz.

Bu ilk ve kendi başınıza yapabileceğiniz bir alternatif ikinci bir alternatif iste “Doğal yollarla Kişisel bakım” Kendinizle ilgilenmek belki biraz şımartmak. Bunun en güzel ve ekonomik yolu tabi ki masaj, bunun dışında spor, düzenli uyku ve düzenli beslenme, ve diğer alternatifler Türk hamamı, Sauna (kesinlikle 20 dk.’dan fazla zaman harcamamanız kaydıyla).

Bunlar hem oldukça ekonomik hem de gerçek anlamda yaşam kalitenizi yükseltmenize ve sıkıntılarınız bir nebzede olsa atmanıza vücudunuzda ki enerji akışını düzenlemenize yardımcı olacak alternatifler. Spor herhangi bir maliyet oluşturmadan rahatlıkla ev ortamınızda gerçekleştirebiliriniz. Sabah veya akşam koşusu evinizde yapabileceğiniz mekik v.b. bazı hareketler hata dışarıda yürürken dahi spor yapabilirsiniz; adımlarınız yuvarlak atarak kalçanızı ve karnınızı sıkarak bu bölgelere kan gitmesini sağlayabiliriniz aynı zamanda kollarınızı daha ritmik ve eklem yerlerinden hareket ettirmenizin de size büyük faydası olacaktır. Gelelim masaja, evet evinizde kendinize kısmı masaj yapabilirsiniz kol boyun karın göğüs ve bacak bölgenize bazı hareketleri uygulayarak masaj yapabilirsiniz. Ben sizin için YouTube video paylaşım sitesinden bulduğum bir kaydı yazıma ekliyorum.

Mümkün olduğu kadar yumuşak hareketler ve kendinizi zorlamadan bu hareketleri denemenizi tavsiye ederim.

Mutlu kalın ve hayata hep gülümseyin ki hayata size gülümsesin.

Bu konuyla ilgili her türlü soru ve görüşlerinizi için:

www.arivaspa.com

www.anatoliaspa.com

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 2
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 2888
Kayıt tarihi
: 04.07.09
 
 

İstanbul'da yaşıyorum. 1,5 yıl kadar Amerika Birleşik Devletlerinde yaşadım ve bir Spa merkezinde..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster