Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

17 Mayıs '19

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
43
 

Stres Değil Onu Yaratan

Boş ver, takma, aldırma, sakin ol… Stresle mücadele diyorlar buna. Can sıkıcı bir olay olacakmış ama canımı sıkmayacakmışım.

Stres yaratacak(beni strese sokacak) durumlar olduğunda yapabileceğim hiçbir şey yok; boş veremem, sakin olamam…

Kim söylüyor bunları ya, stresle mücadele edilir mi, rüzgârı durdursana!

Stres yönetimi konusunda çalışanlar işi bilmiyorlar o kadar basit! Kerim Korkut feriştahını okutur; strese neden olacak olay ya da durum olmayacak, olursa strese girersin ve elinden hiçbir şey gelmez.

Yapabiliyorsanız strese sokacak şeyleri önleyin! “Hayatın dertleri bitmez” E o zaman ne yapalım bizim de stresimiz bitmez.

Sözde stres yönetimi uzmanlarına para veriyorsunuz, stresiniz geçiyor mu, rahatlıyor musunuz? O kişi ne yaparsa yapsın sizi strese sokan her neyse ortadan kalkmadan stresiniz geçmez.

Aldırma, ne demek aldırma taş mıyız biz. Stresle mücadele etmeyi hiç düşünmedim, sorunlarımı çözersem buna gerek kalmayacak çünkü.

 

ETEM SEVİK bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

stres yönetim uzmanına gel benim hayatımı yaşa dycm:) sen başa cıkabiliyosan sorun insanlarda değil bende derim..mükemmele takıntılıysan takmamayı öğreneceksin yoksa işin zor bu hayatta ..herkesin sıkıntıları var ve sıkıntılarla baş edebilmek için kkendilerine rahatlama alanları bulmuşlar....kimisi rakı balık derken kimisi snata spora hobilere yönelerek kafasındakileri boşaltır.. bi psikolog böyle mi yapardı yoksa rüzgarı mı durdur derdi bilmiyorum..gerçek olan şu ki sorunlarla başa çıkma yöntemin seni ya daha fazla sorunun içine sokuyor yada çözümü buluyorsun..bizde her durumda kar- zarar muhasebesi yaparak içimizi rahatlatıyoruz:))ne zaman kara gecicek merak ediyorum

savas barka 
 19.05.2019 10:08
 

hırsımız yüzünden keçileri kaçırıcaz:) elalemin kadınları ş..fındık kırarken b.. vaar sanki yazılım diye tutturmanın..elindekiyle yetinsene gerizekalı..rahat batıyor bunlara..kendi derdinle dertlen elaleminkiyle dertlen dünyanınkiyle dertlen..kafaya takarken nereye varacaz bakalım:)

savas barka 
 18.05.2019 15:44
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 4667
Toplam yorum
: 12600
Toplam mesaj
: 282
Ort. okunma sayısı
: 671
Kayıt tarihi
: 21.09.08
 
 

Sadece sayfalarda kalan yazılar şaheser olsalar bile önemsiz ve anlamsızdır. İnsanlara ulaşan ve ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster