Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

08 Şubat '09

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
754
 

Sü- lale devri

Sü- lale devri
 

Çok sık televizyon seyretmem.. Eskiden çizgifilm seyrederdim. Şimdilerde bazı belgeseller ve tartışma programları dışında, televizyon programları konusunda cahilim demek en doğru ifade şekli olacaktır.

Şu güzelim pazar sabahında bol köpüklü duble kahvemi içerken, bir yandan da arkadaşlarımın yazılarını okurken annem açıverdi televizyonu..

Son günlerde gözaltılara sahne olan bir kanal. Yine günümüz konuları, yine bir çok basın kuruluşunun kulaklarını tıkadığı, ağzını açmadığı konular..

Hep uyanalım diyorum ya; buradaki arkadaşlar uyumuyor bu beni sevindiriyor da galiba herkes uyumaktan onları dinleyemiyor.

Konular arasında bir cümle öyle isabetli olmuştu ki sizinle paylaşmak istedim. Daha önce de bir yerlerde belli kurumlar için okumuştum, ancak bu sefer tüm Türkiye için söyleniyordu ve düşününce hak veriyor olmaktan sonsuz sıkıntı duydum.

Artık diyordu tartışan arkadaşlarımızdan biri, Lale Devri değil, Sülale Devrindeyiz.

Sülalenin yapacağı işlere göre ayarlanan vergiler, çıkarılan kanunlar, kırılan kadrolaşma rekorları.. Alınan gemicikler, verilen krediler… Tekrar halifelik ve padişahlık istekleri.. Padişahlığa kimi uygun görüyorlar dersiniz??

En çok güldüğüm de evine su şebekesi, musluk götüremedikleri vatandaşa çamaşır makinesi verilmesi oldu. Tabi çamaşır makinesi de ahıra kondu. Bunları hepimiz haberlerde gördük.

Uyuyor muyuz hala?? Hamdolsun uyuyoruz… Sülale devri bu.. Rahat rahat uyuyun…

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Öncelikle aramıza hoş geldiniz. İnşallah kalıcı olursunuz. "Sülale devri" tanımınız çok hoş. Saygılar, selamlar...

izmirli doksanyedi 
 08.02.2009 20:44
Cevap :
Hoşbulduk :) burada bulunmak istiyorum. yorumunuz için teşekkür ederim.. Saygılar...  08.02.2009 21:24
 

Merhaba...Önce aramıza hoş geldiniz. Size bir Nasrettin Hoca fıkrası. Hoca eline bir yazılı kağıt almış okuyor. Yanına biri yaklaşmış _Hocam ne yapıyorsunuz? Hoca _ Görüyorsun okuyorum. _Ama, hocam kağıdı ters tutmuşsunuz. Hoca _ Yüzden herkes okur, marifet tersten okumaktır, diyor....Şimdi günümüze gelelim. Çamaşır makinasını suyla çalıştırmak marifet değildir; marifet çamaşır makinasını susuzu çalıştırmaktı...Selamlar.

cdenizkent 
 08.02.2009 18:45
Cevap :
Yazıma böyle anlamlı bir fıkrayla yaptığınız katkıdan dolayı teşekkür ederim. Aranıza katılmaktan mutluyum.. Saygılar..  08.02.2009 21:26
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 20
Toplam yorum
: 7
Toplam mesaj
: 10
Ort. okunma sayısı
: 765
Kayıt tarihi
: 07.02.09
 
 

Okumayı ve okuduklarımı paylaşmayı severim. özellikle yakın tarihimizi okuyup ve anlayarak gelece..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster