Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

14 Şubat '09

 
Kategori
Sevgililer Günü
Okunma Sayısı
1348
 

Şu dünyada sevgi büyük ihtiyaç

Şu dünyada sevgi büyük ihtiyaç
 

Sevgililer Günü olur da, ben MB yazarı olarak iki satır karalamaz olur muyum? Hazır, bana duygularımı dile getirmem için böyle bir fırsat verilmişken paylaşılmaz mı?

Efendim, bugün<ı> “Sevgililer Günü” sabahleyin uyandım, baktım yatak odasının penceresinin önünde elli yıllık eşim, sevgilim, yol arkadaşım, canyoldaşım, çocuklarımın babası gazetesini okuyor. Hemen yanına gittim. Kırışmış, buruşmuş yanaklarımıza birer öpücük kondurduk. Birbirimize<ı> “Çok senelere” dedik

İkimizin de birbirimize sevgi ile bakan gözlerinde, <ı>“gelecek yıl yine yanaklarımızı öpme fırsatı bulur muyuz acaba?” endişesi vardı.

Umarım gelecek yıl yine böyle bir sabaha uyanırız.
<ı>
“Sevgililer Günü” yerine <ı>“Sevgi Günü” mü desek. Çünkü sevmek, sevilmek çok güzel . İnsan her yaşta sever, sevilir. Sevgililer Günü deyince sadece iki genç (kız-erkek) flört eden şimdiki deyimle çıkan sevgilileri düşünmemek gerek. Niye evlenince sevgililik biter mi? Torun , evlat, ana, baba sevgisi, sevgiye hasret olmak, sevdiğine bakarken kalbinin en derinliklerindeki sevgiyi yansıtmak, sevmek, sevmek, sevmek…Sevgililer Gününe yakışmaz mı?

Sevgililer Günü kapitalist düzenin ekonomiyi canlandırmak için uydurduğu sevgililerin birbirine hediye almalarına vesile olsun diye bahane dedik. Hem eleştirdik hem de hediye almayı ihmal etmedik. Çünkü onun da bahanesi sevgimizi göstermekti. Ne olursa olsun sevgiyi göstermek için her şeye değer.

Bu yazıyı yazarken eski bir şarkının dizeleri aklıma geliyor. Sahiden böyle bir şarkı varmıydı yoksa ben mi uyduruyorum ya da yanlış hatırlıyorum….

<ı>ŞU DÜNYADA SEVGİ BÜYÜK İHTİYAÇ

HERKES SEVMEYE, SEVİLMEYE MUHTAÇ


Ben de herkese bol sevilmeler, bol sevmeler diliyorum...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

Bu blog Editör'den Öneriler alanında yayınlanmıştır

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 28
Toplam yorum
: 24
Toplam mesaj
: 6
Ort. okunma sayısı
: 588
Kayıt tarihi
: 11.12.07
 
 

Çok, çok, çok yıllar önce Ankara'da doğmuşum. İlk,Orta, Lise ve Yüksek Öğrenimimi,çalışma hayatımı, ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster