Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
 

Necip Köni - Adana / TR

http://blog.milliyet.com.tr/necipkoni

28 Mayıs '12

 
Kategori
Blog
Okunma Sayısı
1101
 

Su gibi geçen 5 yıl ve kürekle çekilen 300 blog

Su gibi geçen 5 yıl ve kürekle çekilen 300 blog
 

NECİP KÖNİ - ADANA / TR


Merhabalar,

Sevgili arkadaşlar ve dostlar!

 

Hepinize hayırlı günler, hayırlı işler, sağlıklı ve mutlu günler dileği ile evet (MB) Milliyet Blog’da  Su gibi geçen 5 yıl ve kürekle çekilen 300 blogbu zaman zarfında kimler geldi, kimler geçti.

*****

 

Güzel günler, sıkıntılı günler.

Neşeli günler, üzüntülü günler.

Tatlı günler, acılı günler.

Dostlar, düşmanlar.

Pozitif düşünenler, negatif düşünenler.

Olumlu hissedenler, olumsuz hissedenler.

Şehirler, seyahatler.

Ülkeler, insanlar.

İşler, hobiler.

Yazılar, resimler.

Simgeler, rumuzlar.

Tarihler, coğrafyalar.

Bloglar, Milliyet Bloglar.

Necip Köni, ADANA / TR

*****

 

İşte böyle geçti bir anda zaman, çok arkadaşım, dostum oldu bu tarih diliminde bu cam sayfalarda.

*İSTANBUL

*ANKARA

*İZMİR

*ANTALYA

*BURSA

*AYDIN

*MUĞLA

*TEKİRDAĞ

*ÇANAKKALE

*AYDIN

*DENİZLİ

*GAZİANTEP

*ORDU

*GİRESUN

*SAMSUN

*TRABZON

*RİZE

*GÜMÜŞHANE

*UŞAK

*MERSİN

*KONYA

*ŞANLIURFA

*DİYARBAKIR

*BATMAN

*SİİRT

*BİTLİS

*MALATYA

*ELAZIĞ

*KAHRAMANMARAŞ

*BALIKESİR

*SİNOP

*VAN

*AFYONKARAHİSAR

*KOCAELİ

*ÇORUM

*EDİRNE

*ERZİNCAN

*SİVAS

*KAYSERİ

*HATAY

*OSMANİYE

*ISPARTA

*MANİSA

İllerini iş icabı ve turistik seyahat olarak gezip, dolaştım. Bu 5 yıl içinde çok güzel anılarım ve heyecanlı günlerim oldu. Hatta bunların bir kısmını da burada sizlerle beraberce paylaştım.

*****

 

Şimdi gelelim tecrübeme dayanarak yeni aramıza gelip, katılmış blog arkadaşlarımıza önce HOŞGELDİNİZ der ve birkaç acizane tavsiyelerimi önermek isterim yeri gelmişken buradaki  “ BLOG “ kategorisindeki bu (300).cü  blog yazımda sizlere ;

 

1* Mümkün olduğunca yazılarınızı kısa ve özet olarak ifade ederseniz, yazılarınızın okunma şansı daha fazla olabilir. (Bu benim blog yazım özel olduğu için biraz uzun oldu tabi)  (*_*)

2* Agresif ve sinirli olmayınız.(Bazen ben bile buna uyamıyorum üzülerek ve maalesef)

3* Size yapılan yorumlara mutlaka ve mutlaka tek kelime olsa dahi (TEŞEKKÜRLER) gibi cevap veriniz. (Karşı tarafın size vermiş olduğu kıymete değer vermiş olursunuz) (*_*)

4* Siz (+) pozitif olduğunuz müddetçe, karşı taraf (-) negatif olsa dahi eninde ve sonunda ya sizin çizginize yaklaşacaktır. Veya kendi bindiği dalı farkına varmadan kesecektir.

5* Çok bilen, çok yanılır felsefesinden hareket ederek, “BEN BİLİRİM” ifadesini pek sık kullanmamaya gayret ediniz.

6* Kabalığı ve argoyu marifet sayan limanlara pek uğramamaya gayret ediniz. Çünkü o iskelelerde size uygun halat olmayabilir. Bu da sizi ister istemez üzer.!

7* Eninde ve sonunda belki günün birinde, şayet bir dedikoduya kurban edilecek olursanız, sakın aldırmayınız.! Kulaklarınızı kapatıp, yelkenler FORA diye o mıntıkadan uzaklaşınız.!

8* Sizi 10 kişiden 6 kişi severse şayet işler yolunda demektir. Ancak 10 kişiden 4 kişi severse, işte o zaman bir probleminizin olduğuna kanaat getiriniz artık.! (*_*)

9* “Ne ekersen, onu biçersin” felsefesinden hareket ederek, kendinize yapılmasını istemediğinizi bir şeyi veya konuyu sizde başkasına veya karşınızdakine yapmamaya gayret ediniz.

10* Bazı zamanlarda politik davranıp, “Doğruya doğru – Eğriye eğri” dememeye özen gösteriniz. (Çünkü DOĞRU söyleyeni DOKUZ KÖYDEN KOVMUŞLAR) misali gibi (*_*)

 

Sevgili arkadaşlar ve dostlar, şayet SÜRÇÜ LİSAN ETTİYSEM, AF OLA..! (*_*)

*****

Şimdi sizlere bu ;

Su gibi geçen 5 yıl ve kürekle çekilen 300 blog ‘ umun şerefine aşağıdaki PASTAYI sanal olarak ikram ediyorum..! (*_*) Tabi ki editörlerin müsaadeleriyle (TEŞEKKÜRLER)

  

ŞAYET GÜNÜN BİRİNDE  ADANA' ya YOLUNUZ DÜŞERSE, BUNUN HAKİKİSİNİ SİZLERE

İKRAM  EDEBİLİRİM... (*_*)

 

Sevgiler,selamlar ve saygılar efendim.

NECİP KÖNİ – ADANA / TR

 

******************

 

Equalizer_2.gif - (5K)

 

 

*DÜNYAMIZ ELDEN GİDİYOR..!
*Daha Yeşil Bir Dünya için

 

 

http://blog.milliyet.com.tr/Blog.aspx?BlogNo=184370 )

NECİP KÖNİ - ADANA / TR

 

*****************

 

HAYVANLARIMIZI KORUYALIM - EZİYET ETMİYELİM..!
******************************

 

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Merhabalar Necip Bey, Su gibi geçen 5 yıl ve kürekle çekilen 300 bloğun ardından böyle güzel şeyler bırakmanız bizleri son derece mutlu ve bahtiyar etmiştir. Tek üzüldüğümüz bir tarafı vardı, onu da bir sonraki bloğunuzda yaptığınız açıklamayla sevince dönüştürdünüz. Size ömrünüzün sonuna kadar sağlık, huzur ve mutluluklar dilerim. Selam ve dualarımla.

Recep Altun 
 01.08.2012 5:38
Cevap :
MERAHABALAR...Sevgili blog arkadaşım RECEP beyciğim..:-)) Tekrar Çok çok teşekkür ederim, beni çok duygulandırdınız, sağolunuz..:-) YOK yok bir yere gitmiyorum, buralardayım merak etmeyiniz..:-) Size sonsuz sevgiler,selamlar ve saygılarımı sunarım..! :-))NECİP KÖNİ - ADANA / TR  01.08.2012 19:09
 

Sevgili Necip bey, yine geç kalmış bir okuma ve yorumu. Ancak geçte olsa sözümü tuttum geri bloguma döndüm haber vermek istedim size de:) Öncelikle harika pasta için çok teşekkürler.. 5 yıl aralıksız harika yazılarınızı bizlerle paylaştığınız için ve ayrıca bizlerle paylaştığınız anları blogunuzda ölümsüzleştirdiğiniz için ben size çok çok teşekkür ederim.. Sizi bize hediye eden milliyet blog'a da buradan teşekkürler....çok sevgili ve değerli, blog arkadaşım Necip bey gönül dolusu sevgi ve selamlar size..

Belgin Uğrayan 
 23.07.2012 11:57
Cevap :
Merhabalar...Sevgili BELGİN hanımcığım :-) Benimde malesef size cevabım geç oldu, ancak geceleri eve işden çok geç geliyordum.Üstelikde evdeki internet hattımızın arızalı oluşu, şantiyedeki internetinde bazı sitelere filitre edilmesi (Bunun içinde malesef (MB) de var.!) Sizin bu yorumunuzu ancak dün görüp,bugünde cevap verebiliyorum. Bundan dolayı sizden çok özür dilerim. Şimdide ilk işim sizin blog sayfanıza gidip, yazılarınızı okuyacağım. :-) Sevgili YASEMİN hanımada sevgiler ve selamlar yollarım sizin kanalınızdan..! Bu sene oldukça sıcak geçiyor değil mi.? Hatta bu klima yüzünden ben resmen kış hastası gibi üşütüp, hasta oldum iki gündür evde yatıyorum. Aman aman sizler dikkat ediniz..! Bu anlamlı yorumunuz için çok çok teşekkür eder, sizlere sonsuz sevgiler ve selamlar çok çok sıcak ÇUKUROVA'dan..:-)) NECİP KÖNİ - ADANA / TR  28.07.2012 18:38
 

Değerli Üstadım Necip Beycim, Bir müddetten beri blogla elde olmayan nedenlerle ilgilenemedim. İki gündür ilgilenmeye çalışıyorum. O nedenle bloğunuzu okumak bugüne nasib oldu. Beş yıl dile kolay gelsede, dile getirdiğiniz gibi acısıyla, tatlısıyla, neşesiyle, üzüntüsüyle 300 blog + iş güç ve verilen emek, dile bile kolay gelmeyecek bir özverili çalışma. Hepside birbirinden güzel,düşündürücü aynı zamanda nostaljik ve görselliğide içine alan blogları büyük bir keyifle okuduk, şahsım adına verilen emeğe teşekkür ederim..Blog'ta verilen öğütlerede katılmamak elde değil..Geyikli/Ç.Kale'den size ve Adana'ya selamlarımla, sevgi ve saygılar sunarım. Hasan Göksu

Hasan Göksu PBahçe 
 18.06.2012 22:37
Cevap :
Merhabalar...Sevgili üstadım HASAN beyciğim..! :-) Önce bu güzel ve hoş yorumunuza çok çok teşekkür ederim.:-) Evet sizin uzun zamandan beri (MB) de olmadığınızın farkındaydım. Ancak inanırmısınız şu sıralarda da bende pek (MB)'ye girip, arkadaşlarımın yazılarını pek okuyamıyorum..Zira bazı günler evden sabah saat 07.00'de çıkıp,takriben her gün 95-km şantiyeye gidip,95-km geri dönüyorum yani toplam 190-km. hergün :-)) Bazı geceler eve saat 22.00-23.00 de girebiliyorum.Proje sonuna kadar bir müddet böyle devam edecek herhalde... Tabi ki fırsat buldukça da internete girip bir şeyler okumaya çalışıyorum seyrekde olsa..:-) Bu konuda sizde beni herhalde bir müddet idare edersiniz diye düşünüyorum.. (TEŞEKKÜR EDERİM) Çünkü bir çok arkadaşımın henüz yazılarını malesef okuyamadım doğru dürüst.! Bende size sonsuz sevgiler, selamlar ve saygılar sunar, ÇANAKKALE'de güzel tatil geçirmenizi temenni ederim..:-)) NECİP KÖNİ - ADANA / TR  19.06.2012 19:15
 

Ahh Necip Bey, siz ne tatlı bir insansınız yahu ! :):) Yine ve yine, her zamanki gibi yüzümde kocaman bir gülümseme oluştu sizi okurken:)Uzun bir aradan sonra, sizi okumayı da çok özlemişim.. Yürekten kutluyorum, biraz geç oldu kutlamam ama siz beni affedersiniz bilirim:) MB yazarlarına öneriler bölümünüzü de ilgiyle okudum, sadece yazı alanında değil, tüm bir hayat boyunca aklımızda olması gereken çok değerli tavsiyeler bunlar, aldım ve cebime koydum hepsini. İyi ki varsınız değerli yazarım, sevgi ve selamlarımla..

Mor Okyanus 
 17.06.2012 20:12
Cevap :
Merhabalar...Sevgili SİBEL hanımcığım..! :-) Tabii ki,önce şaşırdım, sonra tekrar aramıza dönmenize çok çok sevindim..! :-) TEKRAR HOŞGELDİNİZ..! :-) SİBEL hanımcığım yazılarınızın birinide bu kısıtlı zaman çerçevesinde okudum ve çok hoşuma gitti..:-) Şu sıaralarda bir proje içinde görev aldım (çalışıyorum) Aslında sizin gibi çok sevdiğim bir çok arkadaşıma ferahlayınca bol bol yorum yazacağım..İşte yorum yazabilmek içinde malesef ve malesef yazıyı okumak gerekiyor..:-) Öyle değil mi.? :-) Benim defterimde *** kısaca :-) veya (*_*) gibi cevap kelimeleri olmadığından üstün körüde cevap vermek istemiyorum doğrusu...:-)) Bakıyorumda bazı sevgili arkadaşlarım günde nerdeyse (50-60) yorum yazıyorlar.. HELAL OLSUN ONLARA..! Nasıl bu kadar yazıyı veya şiiri bir anda okuyorlar.? Cevaplarıda çok kısa her nedense ( :-)) ) gibi gibilerinden..:-) Size sonsuz sevgiler ve selamlar,bu güzel yorumunuz içinde ayrıca çok çok teşekkür ederim..:-)En kısa zamanda(MB)de olmak arzusu NECİP KÖNİ - ADANA / TR  18.06.2012 19:06
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 298
Toplam yorum
: 2320
Toplam mesaj
: 392
Ort. okunma sayısı
: 8414
Kayıt tarihi
: 07.06.07
 
 

Necip KÖNİ - İnşaat Mühendisi olup, güzel sanatlar onun bir hobisidir. Resim yapmak (karakalem çalış..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster