Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

13 Temmuz '06

 
Kategori
Basın Yayın / Medya
Okunma Sayısı
2212
 

Şu magazin programları!

Şu magazin programları!
 

Geçtiğimiz gün, televizyon kanallarında gezinirken, bir haber dikkatimi çekti; Ülkemizin seviyeli sanatçılarından birisi olan Arzum Onan kansere yakalanmıştı. İrkildim ve hemen programda kaldım. Ancak haberin verildiği program maalesef bir magazin programıydı.

Magazin programlarını sevmem. Kim olursa olsun insanların özel hayatlarını konu eden programlar benim ilgimi çekmez. Ayrıca yayınlanan magazin programlarının pek çoğunun son derece seviyesiz ve kalitesiz olduğunu düşünüyorum.

Arzum Onan ile ilgili haberi beklerken, başka magazin konusu olaylar ve kişiler sürekli duyuruluyor; bilmem kim teknede bikinisi ile görüntülendi, az sonra; bilmem kim fazla kilolarını saklamak için giydiği mayo ile güneşlenirken yakalandı, az sonra; filanca bay ve bayan birlikte görüntülenmemek için kameralarla nasıl köşe kapmaca oynadı; az sonra…

Duyurular sürüyor, alt yazılar geçiyor, duyuru yapılan programlar yayınlanıyor, tekrar duyurular, sıklıkla araya giren reklâmlar… Program bu şekilde sürüyor ancak beklediğim habere bir türlü sıra gelmiyor.

Yarım saate yakın bir süre geçti ve ben hâlâ bekliyorum…

Demek ki bazı programlar seyirciye bu şekilde zorla izlettirilebiliyormuş. İlgi çekecek haberi sona koy ve arayı uzattıkça uzat.

Sonunda pes ettim! Nasılsa yarın gazeteler yazar, oradan öğrenirim dedim ve başka kanala geçtim.

Burada acı olan, bir sanatçının, üstelik kansere yakalanan bir sanatçının bu üzücü durumunun seviyesiz magazin programlarına konu edilmesiydi. Ve bu seviyesiz ve kalitesiz programları seyrettirmek için bir insanın hastalığının kullanılmasıydı.

Kimin eli kimin cebinde, kim kiminle birlikte, kim kimi kameraların önünde dövmüş, kim şık, kim rüküş v.b. konuların işlendiği magazin programlarında bir sanatçının hastalığının kullanılmasını doğrusu insanlıkla pek bağdaştıramadım!

Ölümcül bir hastalığın sanki magazin konusuymuşçasına bu tarz programlara konu olmasını kabul etmek mümkün değil. Eğer para ile bir bağlantısı varsa buna da söyleyecek söz bulamayız…

Magazin programlarına karşı değiliz. Elbette bu programları da seyreden bir kitle var. Pırıltılı hayatları merak eden, onlara özenen insan sayısı ülkemizde oldukça fazla. Burada anlatmak istediğimiz Arzum Onan’ın hastalığının magazin konusu olup olmadığıdır!

Evet, Arzum Onan bir sanatçı. Eğer sanatçı olduğu için hastalığı magazin programlarında konu edilmiş ve kendisi de buna izin vermiş ise bir diyeceğimiz yoktur. Ayrıca her gerçek sanatçının magazin konusu olacağına dair bir kural olduğunu da sanmıyoruz.

Gerçek sanatçılar ürettikleriyle programlara konu olurlar, özel hayatlarıyla değil. Arzum Onan da bildiğimiz kadarıyla özel hayatını gözler önüne sermeyen bir sanatçı, eşi Mehmet Aslantuğ da öyle.

Her konuda olduğu gibi magazin programlarında da düzeylilik çok önemlidir. Ancak ne yazık ki bir takım insanlar para uğruna hem kendilerini hem de başkalarını rezil etmektedirler.

Arzum Onan’a acil şifalar diliyoruz. Umarız kendisini sağlıklı olarak tekrar ekranlarda görebiliriz.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 502
Toplam yorum
: 632
Toplam mesaj
: 80
Ort. okunma sayısı
: 1092
Kayıt tarihi
: 09.06.06
 
 

Ankara doğumluyum. İstanbul'da uzun yıllar özel sektörde çalıştım. Halen, kayıtlı-ruhsatlı malî m..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster