Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

30 Ocak '07

 
Kategori
İş Yaşamı - Kariyer
Okunma Sayısı
331
 

Su ve sevgi medeniyeti

Su ve sevgi medeniyeti
 

D.S.İ suyun ve enerjinin efendileri. Su hayattır ve herşey su ile başlar. Enerji ise sanayinin lokomotifi amiral gemisidir. Kalkınmadaki temel taşlar. Çağdaş medeni dünyada yerini almak için yola koyulan Cumhuriyet Türkiye' si ulu önder Mustafa Kemel' in cephedeki zaferler sanayi zaferleriyle taçlanmazsa gerçek özgürlükten bahsedilemez hedefi ile 1. iktisat kongresine bu inançla gidilmiştir.. Hedef bellidir tespitler yapılmış çalışmalar başlamıştır.

Slogan bir damla su denizlere akmayıncaya kadar savaş. Kurak topraklar suyla buluşmuş, kısa sürede tarımda ve sanayide başdöndürücü atılımlar gerçekleşmiştir. Kebanlar çubuklar ve en son GAP projesi ve ATATÜRK barajı bizim çalışanımızın alın teri ve başarısıdır. Gözlerimizi kapatalım bir anlık. Susuz bir hayat enerjisiz bir yaşam düşünebilir miyiz? Dışa bagımlı enerjinin neler getirdigini gördük. Yağışsız bir kışta gözümüzü açtı. Gelgelelim bu birim sürekli kan kaybetmede, birikimli ve tecrübeli insan birikimimiz azalmakta.

Savaşta ve barışta araçlarını seferber eden, depremde sel felaketinde ve yangında ilk müdahele eden D.S.İ çalışanları ülkemizin iyi ve kötü gününde yerini almış ve üzerine düşeni yapmıştır. Birikimimizle ve tecrübemizle her projede iddalı ve varız. Bizleri yükmüş gibi gösterip enerji pastasından nemalanmaya çalışanlara bir çift sözümüz var. Bizler dağ başlarında yapayalnızken neredeydiniz? Ülkemizi baştan başa eserlerimizle donatırken neredeydiniz?... Yine biz burdayız, bu topraklarda doğduk burada da ölecegiz çünkü başka Türkiye yok (D.S.İ 1.bölge İhsan Zeybek Bursa)

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 22
Toplam yorum
: 7
Toplam mesaj
: 2
Ort. okunma sayısı
: 488
Kayıt tarihi
: 29.01.07
 
 

Sevgiler ve bilgiler paylaştıkça çoğalır. Buraları da tecrübe paylaşım alanları degil mi ki? Anadolu..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster