Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

10 Eylül '09

 
Kategori
Haber
Okunma Sayısı
295
 

Suçlu; insanoğlu!

Suçlu; insanoğlu!
 

İstanbul'daki felaket'in suçlusu; İnsanoğlu (Fotoğraf Milliyet)


İstanbul’da, Trakya’da onlarca yurttaşımızı kaybettik.

Suçlu kim?

Topbaş’a göre: insanoğlu.

Yöneticiler topu taca atmanın verdiği pişkinlikle boy boy televizyonlarda demeçlerini sürdürüyorlar; haklılar!

Dere yatağına imar izni veren belediyecilere oy verenler, insanoğlu!

Rant için her türlü alevere-dalevereyi çeviren; insanoğlu!

Üç kuruş maaşa köle gibi çalışıp kader diye sineye çeken ve üstüne üstlük çok şükür diyen; insanoğlu.

İnsan olan kamu yöneticisinin vicdanlarına hesap veremediği felaketten sonra koltuklarında oturamayacağını düşünmek doğal bir süreç fakat devam eden yöneticiler, tepki duymayan yurdum ahalisi; insanoğlu!

Şehir plancılarının önerilerini, çağdaş şehircilik ilkelerini görmezden gelen hacıyatmaz politikacılara İstanbul’u, Türkiye’yi teslim edenler insanoğlu!

Aklı ve bilimi dışlayarak kafasını devekuşu gibi kuma -siyasi çıkarına- gömen, at gözlüğü takarak demokrasiyi araç gören yine insanoğlu!

Kendi dünya görüşünü egemen kılmak için muhalif basını susturmak için dünyada görülmemiş cezaları Doğan Grubu’na uygulanan cezalara sevinen insanoğlu!

Suçlu; insanoğlu!

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

yazini gördüm Ögretmenim. Insanoglu hem mücrim, hem magdur ve siyasetci, yönetici sütten cikmis ak kasik. Var mi böyle birsey? Tesekkürler, sevgiler. (P.S.: Talip Bey'le seni de yad ettik:-)

pirmete 
 10.09.2009 22:24
Cevap :
Merhaba. Her "insanoğlu" insan olamıyor ne yazıkki.Hırsına,ihtirasına yenik düşüyor,insanlıktan çıkıyor... Teşekkür ederim,bir gün yolum düşer senin deniz kenarına,daha çok yad ederiz...Selamlar,sevgiler Akdaniz'e...  10.09.2009 22:41
 

Islah yöntemi yanlış: Mevcut dere ıslahı, çağdışı anlayışın ürünü. Bilimsel değil. Dereler kentin yaşam kaynaklarıdır. Halkın dinlenme, eğlenme, rekreatif ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri yer olarak düzenlemesi gerekirken, atık su kanalları olarak görülüp beton kanallar içine alınıyor. Az bir yağmurla bile taşıyor. Sel oluşuyor. (Alıntı:Bianet)

Necati TÜFEKCİ 
 10.09.2009 21:38
 

...Niyet kentsel dönüşümü meşrulaştırmak: Başbakan'ın "halk engelliyor"dan kastı, kentsel dönüşüm adı altında dayattığı sürgün ve rant projelerinin halk tarafından reddedilmesi. Kentsel dönüşümün plan kararlarına karşı halkın kendi hakkını, çevreyi, toplum yararını savunması demokratik davranış. Erdoğan afetin sonuçlarını kentsel dönüşüm projelerini meşrulaştırmanın aracı olarak kullanmak istiyor. Sadece Ayamama değil: Erdoğan Alibeyköy'de ıslah yapıldı, sorun yok, diyor. Oysa son yağmurlar o çevreye yağmadı. Kağıthane bölgesine önemli bir yağış olmadı. Dere ıslahına rağmen bu bölgeye de aynı oranda yağış olursa, yine geçmişteki gibi felaketler beklenmelidir. Sorun sadece Ayamama deresi değil. Aynı afetin başka vadilerde çok daha büyük mal ve can kaybına neden olabileceği, açık gerçek.

Necati TÜFEKCİ 
 10.09.2009 21:37
 

Erdoğan mahkeme kararını geçersiz kılmak için davayı temyize götürdü. Ama Danıştay 6. Dairesi mahkeme kararını onadı. Yargı kararını uygulamadılar: Bundan sonra bile yapılaşmalar devam etti. Bu bölgede yargı kararına rağmen yapılan binalar, kuzeydeki, vadi içindeki kaçak yapılaşmaları tetikledi. 1997'den sonra devasa, kütleli, işyeri fonksiyonunda çok sayıda kaçak yapı yapıldı. Bu bölge1982 nâzım planında kent mezarlığı, yeşil alan rekreasyon alanı ve dere yatağı olarak görünüyor. Buna rağmen kaçak yapılara bilerek göz yumuldu. Topbaş'ın yeni planı: Son olarak da, son bir ay içinde, kaçak binaları yasallaştırmak, bölgede az miktarda kalan boşluk alanlara çok katlı yapıların yapılabilmesi için bir plan hazırlandı ve Topbaş tarafından Belediye Meclisi'ne sunuldu. Ayamama 1995'te uyarmıştı: Basın Ekspres yolu dere yatağının paralelinde. 1995'te Erdoğan belediye başkanıyken yine sel olmuştu. Aslında doğa uyarmıştı. Buna rağmen yapılaşma hızla devam etti. Bugünkü afete açıkça davet

Necati TÜFEKCİ 
 10.09.2009 21:35
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 1116
Toplam yorum
: 2289
Toplam mesaj
: 135
Ort. okunma sayısı
: 814
Kayıt tarihi
: 28.09.06
 
 

Ankara'da yaşar, dünyalı,aynadaki görüntüsüne muhalif, vicdan hesapları yapmaktan yorgun, yaşanıl..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster