Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

01 Nisan '15

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
172
 

Suçlu iktidar; savcı kurban…

Suçlu iktidar; savcı kurban…
 

Bu gazete gelinen noktanın AKP iktidarının uyguladığı baskıcı siyasetin sonucu olduğunu da yazsaydı haberi alkışlardım.


“Teröristler Berkin Elvan savcısını öldürdü. Teröristler İstanbul emniyet müdürlüğüne saldırdı…” THKPC bir terör örgütüdür ve eylemleri savunulamaz. Ancak terör örgütü de olsa ne istediğine bakmak lazımdır.

“Berkin Elvan’ın katilleri açıklansın”

“Katiller halk mahkemesinde yargılansın”

“Berkin Elvan’a adalet isteyenler için açılan soruşturmalar kaldırılsın”

Teröristler örgüte finansman için banka mı soyuyorlar? Ya da örgütün adını duyurmak için eylem mi yapıyorlar? Siyasi bir cinayet işlenmiş. Katiller belli fakat açıklanmıyor. Halk mahkemesinde yargılansın deniliyor. Bu, elbette bu örgütün siyasi argümanı ama öte yandan Türkiye’de adalet yok. Çoğumuzun içinden bile mahkemeleri kapatmak geçiyor. İktidar adaleti yerine getireceğine adalet isteyenleri tutukluyor. Ve bütün bunlara bakınca bu kanlı terör örgütünün istediği şeyler makul ve mantıklı görünüyor.

Öncesi gün bir adam bana çarptı diye bir kişiyi öldüresiye dövdü. Sonra silah çekti Allahtan ateş almadı. Ateş alsa karşıdaki ölecekti. Bu adam mahkemece serbest bırakıldı. Türkiye ölen savcıya gözyaşı dökerken bu hukuk garabetini de düşünmeli. Adalet Türkiye’de öyle bir noktaya geldi/getirildi ki bu kabul edilemez durum terör örgütüne eylem gerekçesi oldu. Savcı Türkiye’de adalet olmadığı için öldü.

AKP iktidarı sandı ki Kılıçtaroğlu bağırır, bir iki Gezi mezi, sosyal medyada fıkra, karikatür, küfür, nefret ederler filam… Siz uyguladığınız siyasetle insanları terörist yaptınız. Muhalefete ait sosyal medyada olayı kınayan bile yok. THKPC diye bir örgüt mü vardı düne kadar? Şurada burada bağıran, afiş asan birkaç genç. Ama siz baskıcı politikalarınızla palazlandırdınız. Mahir Çayanların Kızıldere’sine döndü durum. Gezide bir iki yeşil, çiçek böcek için yürüyenler sayenizde eline silah alır duruma geldi. Çünkü siz parkta oturan insanların üzerine bile biber gazı sıktınız.

Savcının yapacağı bir şey vardı… Kalemini kıracak ben bu davaya bakmıyorum diyecekti. Çünkü siyasi iktidar tarafından hukuk dışı bir hukuk dayatılmıştı. Berkin Elvan’ı öldürenler emniyetin içindeydi. Ama bilindiği bulunduğu halde açıklanmıyor saklanıyordu. Savcıdan bu doğrultuda karar vermesi isteniyordu. Karşı koyamadı ya da koymadı. Bu adaletsizlik insanların yüreğinde birikti. Ve terör örgütü bu adaletsizliği kullandı. Siyasi iktidarın namluya koyduğu kurşun korkarım ki hedefi vurmaya başladı!

Mesut Selek, Halil Güven (Sökeli) bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Her şeye rağmen savcıyı öldürmek bir hak arama eylemi olmadı. Sonuç, terörle hak alınamayacağı eylemi oldu.

Muharrem Soyek 
 02.04.2015 12:44
Cevap :
Elbette, öldürme onaylanamaz...  05.04.2015 12:03
 

Görüşlerinize katılıyorum Kerim bey... Saygı sevgi selamlar...

Halil Güven (Sökeli) 
 02.04.2015 0:06
Cevap :
Teşekkür ediyorum Halil bey,selamlar.  05.04.2015 11:54
 

Savcı, Berkin Elvan dosyasını tekemmül ettirdiği için şehit edildi...Bunun arkasında kimin olduğu, kimin böyle ölümleri terörlerine alet ettiği ortaya çıkacaktı...İşin ciddiyetini ve vehametini görmeden, genç yaşında hunharca katledilmiş bir savcıya üzülmek yerine, Hükumeti katil ilan etmişsiniz...Bu ülkede bir zamanlar günde otuz-kırk kişi ölür, kahveler taranırdı...Demek şimdi birilerini hukuku çiğneniyor...Madem öyle kimin hangi hukuku çiğneniyor onu yazsaydın...Madem Halk Mahkemesi istiyorsun, bari biraz adil olsaydın..Yazıklar olsun...

ali açıköz 
 01.04.2015 23:34
Cevap :
Ali bey yazılarınızı beğenirim ama bu yorumunuzda objektif değilsiniz. Konuya savunduğunuz siyasi fikrin penceresinden bakmışsınız. Ben yazılarımı yazarken şöyle yazarsam şöyle anlaşılırım korkusu taşımıyorum. Dediğiniz gibi mutlaka bu işin arkasında belki başka aktörler vardır. Ben gördüğümü ve düşündüğümü yazdım. Siz AKP'nin izlediği siyasetin olayın buraya gelmesinde hiç payı yok diyorsanız söyleyecek bir şeyim olamaz. O çocuk tamam ölümü abartıldı kabul ediyorum ama sonuçta toplumsal bir hassasiyet oluştu, yani öldürenler emniyetin içinde, istense bulunur. Bulunmuyor, saklanıyor açıklanmıyor. Ortada ciddi bir adalet eksikliği var. Bunu anlatmaya çalıştım. Halk mahkemesini savunmuyorum iş buraya geldi demek istiyorum.Selamlar.  05.04.2015 11:37
 

Objektif olursak; suçlu Adalet Sarayı Kontrol sistemidir.

Kadri KANPAK 
 01.04.2015 23:31
Cevap :
Evet, esasında doğru söylüyorsunuz...  05.04.2015 11:17
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 5500
Toplam yorum
: 14076
Toplam mesaj
: 282
Ort. okunma sayısı
: 650
Kayıt tarihi
: 21.09.08
 
 

Sadece sayfalarda kalan yazılar şaheser olsalar bile önemsiz ve anlamsızdır. İnsanlara ulaşan ve ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster