Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

09 Temmuz '10

 
Kategori
Öykü
Okunma Sayısı
497
 

suclu kim -6-

suclu kim -6-
 

Banka hesaplarını incelediğinde gerçek ortaya çıkmıştı. Bir asistanın bu kadar parası olması pek doğal bir şey değildi. Bir yiğenle bu kadar samimi olmak da pek alışılmış bir şey değildi. Birden aklına yiğenin hesaplarını incelemek geldi. Onunki de Gamze hanımın hesabından aşağı değildi. Bir de yiğenin ilgi alanı onda iyice şüphe uyandırmıştı. Bilgisayar üzerinde özel bir eğitim almıştı.

Sonra Salih’in hesaplarını incelemeye başladı. Salih’in hesaplarında pek de büyük olmayan azalmalar olmaya başlamıştı. Harcamalar aynı kazançlar aynı idi ama her ay belli bir miktar sanki başka hesaplara gidiyor gibi geldi. Tekrar bankalara gitmek için yola çıktı. Sanki olay çözülüyordu.

Bankalarla yapmış olduğu görüşmeler ve aldığı belgeler sonucunda her şey ortaya çıkmıştı. Yiğen denilen kişi aslında yiğen değil Gamze hanımın gizli aşığı idi ve Salih’in paralarını beraber çalmak için kurulmuş bir tuzaktan ibaretti. Başarıyla uygulanan plan uzun bir süre işlemişti ama Salih akıllı adamdı. Durumu fark etti. Zaten uzun zamandır da tartışmalar devam ediyordu. Buna herkes şahit oluyordu ama bunun para kavgası olduğunu anlayamamışlardı.

O gecede böyle bir kavga edildi. Ve ipin ucu kaçmıştı sonunda bu kavga Salih’in ölümü ile sonuçlanmıştı. Önce intihar süsü vermeye çalıştılar ama Murat komiser buna inanmadığı için olay buralara gelmişti. Polis eve geldiğinde Gamze ile yiğeni kaçmaya çalıştılar ama polis arka kapıyı da tuttuğu için başaramadılar. Yakalanarak polis merkezine götürüldüler.

Bu arada Merve de ikinci kez yıkılmıştı. Kendisine yakın bulduğu birileri yine hayatlarını yıkmıştı. Bu nasıl bir kader diye düşündü. Murat onu yalnız bırakmamaya karar verdi

- İstersen belli bir süre gel benimle yaşa. En azından bu dönemi atlatana kadar

- Peki Murat amca sen nasıl istersen yalnız kalmak da istemiyorum.


Murat’ın koluna sıkıca sarılıp karanlık içinde kaybolurken o kasvetli bina arkalarından sanki onlara bakıyordu.

-son-

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 110
Toplam yorum
: 26
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 689
Kayıt tarihi
: 27.02.10
 
 

Gülhane Askeri Tıp Akademisinden Bilgisayar Operatörü olarak çalışıp emekli oldum. Evli ve 2 çocu..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster