Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

11 Ağustos '13

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
202
 

Suçu işlenmeden önce önleyemediysen bırak katili gitsin

Suçu işlenmeden önce önleyemediysen bırak katili gitsin
 

Halkın bilmediği, yetkililerinse önemsemediği bir güvenlik yanlışını sık sık gündeme getiriyoruz. İnsanlar Türkiye’de kanunsuz olaylara daha başlamadan müdahale edildiğini sanıyorlar. Değilse bile suçlu yakalanırsa ikna oluyorlar. Ah bu insanlarımızın sanması, ikna olması bu memleketin en büyük derdi. Polis şapkası görse güvenlik tamam diyor ya bu kadar cehalet olmaz kardeşim! İnasanın bu halk denen sorumsuz kalabalıklara çucukları, yakınları öldüğünde iyi olmuş diyesi geliyor. Siz işte böyle sandığınız, inandığınız için Türk emniyeti özellikle halkın güvenliği konusunda hiç başarılı değil. Hatice nine karakolun arka sokağında öldürüldükten sonra Gezi Parkında destan yazsalar nolur! Yazık gerçekten! Sorumsuz halkın sorumsuz devleti!

Ben anlamıyorum; bir olay hiç meydana gelmeyecek, başlamayacak, başladıysa bitmeyecek. Güvenlik budur. Koyunu parçaladıktan sonra kurdu öldürsen ne yazar. İşte ilan ediyorum; ben öldükten sonra katilimi affediyorum. Kimse sorguya çekmesin ve ceza vermesin. İnsanlar öldükten sonra suçluları yakalamak güvenlik başarısı olur mu ya!

Klasik polisçilik oyunu işte. Suçlulara göz açtırmayan, aman vermeyen kahraman Türk polisi. İyi de suç raporları öyle demiyor. Biz bir iddia attık ortaya; kimse tınlamadı. İnsansanız yarattığınız gerçeğe kayıtsız kalamazsınız. Biz dedik ki “Türkiye’de birisini öldürmek isteyen mutlaka amacını gerçekleştiriyor” Yıllarca bunun aksi olmadı.

Türkiye’de polis sadece suçlu kovalayan konumda; başka yönü yok. Böyle bir güvenlik stratejisi olur mu? Sonra siyasi olaylar, terör, ünlü cinayetler. Gezi parkında on bin polis, arka sokaklarda bir tane yok. Uyuşturucu, mali polis, siyasi olaylar, ünlü cinayetler TV’ler tarafından veriliyor. Yani şöhret olma ihtimaliniz var, kariyeriniz yükselecek. Hatice nineyi korusan kim bilecek; zaten çok bile yaşadı, ölsün gitsin!

Sevgili halkım, Türk emniyetinin daha önemli işleri var; sizin katillerinize sıra gelmez! Ama merak etmeyin, siz öldükten sonra mutlaka geleceklerdir; başsağlığı dilemeye!

Garip Avcı, Abbas Oğuz bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

"Suçu işlenmeden önce önleyemediysen..." Evet bütün maharet suç işlenmesini önlemek suçlu yaratmak değil. Sevgi selamlar.

Şahin ÖZŞAHİN 
 13.08.2013 21:42
Cevap :
Teşekkür ederim Şahin bey.  15.08.2013 21:29
 

Kıymetli korkusuz Kerim : Valla bu yazınızı beğendim. Özellikle görsel çok yakışmış.Nerede bizde o hürriyet.Aslında biz Cumhuru bile tartışmaya açmalıyız.Kimliğini göster demek o kadar kolay mı,Ya al sana kimlik derse kurbanın kurbanı olursun.Selam ve saygılar sana kıymetli yazarımız.

Mehmet Burakgazi 
 13.08.2013 15:01
Cevap :
Saygı mı sevgi mi istersiniz; lakin ikisi de yok bende...  14.08.2013 17:35
 

Valilikler,Kaymakamlılıklar,Emniyet ve diğer kurum ve kuruluşlar daima halkın hizmetinde ve halktan yana tavır almalılar;bir hükümet ve onun siyaseti içinde yeralır da ona hizmet ederlerse,o ülkede herşey yerle bir olmuş sayılır.Beklenilen yararların yerini zararlar alır ki bu da ülkeye pahalıya mal olur; kanlı gömlek giydirilmiş gibi olur, yıkanıp temizlenmesi de çok zaman alır..Elinize sağlık,Kerim bey dostum.Ne çok bilgilendiriyorsunuz okuyucun olan bizleri.İyiki varsınız!Selam ve saygılar..

Abbas Oğuz 
 13.08.2013 13:43
Cevap :
Kişisel güvenlik konusunda ciddi sorun görüyorum.  14.08.2013 18:00
 

yeniler de durum nicedir bilemem tabi; Ama bizim polis cok zor sartlar altinda calisir.Psikolojik destek hemen hic yoktur. Sana bir animi yazayim da cikar bakalim. Izmir'de us deniz asiri ulkeler haber alma servisi ile turk polisi ortak harekat duzenliyor nato'da gorevli bir amerikan ordu mensubuda olaya dahil oldugu icin.O tarihte efes oteli var yerlestik ank. gelen ekiple bulustuk biz burada kalamayiz harcirahimiz yetmez. Neyse biz karsiladi, ellerindeki telsizler fatihin kici gibi kocaman silahlarinida acikta tasiyorlar yahu kilif neden yok. Vermediler.Neyse bizim yetkili her seye hayretle bakti ve inceledi. Aslinda gozlemci sifatli.Operasyon bitti yemek yenecek ikinip utaniyorlar bizim paramiz yetmez diye.Onuda hallettik. Uzulurmusun aglarmisin sevinirmisin?

Newyorker 
 12.08.2013 23:31
Cevap :
Anlattıklarınız inanılır gibi değil.  14.08.2013 17:29
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 5127
Toplam yorum
: 13402
Toplam mesaj
: 282
Ort. okunma sayısı
: 669
Kayıt tarihi
: 21.09.08
 
 

Sadece sayfalarda kalan yazılar şaheser olsalar bile önemsiz ve anlamsızdır. İnsanlara ulaşan ve ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster