Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

30 Ağustos '17

 
Kategori
Sinema
Okunma Sayısı
910
 

Süleyman Astsubay ile Kore'li Küçük Kızın İnanılmaz Hikâyesi : Ayla

Süleyman Astsubay ile Kore'li Küçük Kızın İnanılmaz Hikâyesi : Ayla
 

Yıl 1950
Süleyman Astsubay (Süleyman Dilbirliği) Kore'ye gönderilen Türk Birliğinde görevlidir. Astsubay Süleyman savaşın acımasızca sürdüğü sırada beş yaşlarında kimsesiz bir kız çocuğunu fark eder ve onu binbir güçlükle Türk tarafına geçirir.  Anne ve babası Çinliler tarafında öldürülen bu küçük kıza Ayla (Kim Eunja) adını verir. Mahzun yüzlü küçük Ayla Türk Birliğince çok sevilir. Süleyman Astsubay tam 15 ay boyunca Ayla'nın bakımını üstlenir. Aralarında duygu yüklü bir baba-kız ilişkisi başlar. Ayla Süleyman Astsubay'da kaybettiği babasını yaşarken Süleyman Astsubay'da Ayla'ya inanılmaz derecede alışmıştır. Olası bir yurda dönüşte Ayla'yı Türkiye'ye götürmeyi düşünmektedir. 

Zaman su gibi akar ve beklenen an gelir çatar. Türkiye, Kore'de görevli Türk Birliğini geri çağırmaktadır. Süleyman Astsubay Koreli yetlkililerden Ayla'yı Türkiye'ye götürmek için ısrarla izin ister. Ancak tüm çabaları boşa çıkar Kore, Ayla'nın Türkiye'ye götürülmesine kabul etmemektedir. Çaresiz kalan Süleyman Astsubay, Ayla'yı kaçırmaya kalkar ancak yakalanır. O yürek burkan ayrılma anında Süleyman Astsubay küçük kıza: "Bir gün geleceğim ve bir daha ayrılmayacağız" diye seslenir.

Aradan yıllar geçer ve beklenen o büyük kavuşma gerçekleşir. 92 yaşındaki Süleyman Astsubay ile 70 yaşındaki Ayla sonunda buluşurlar. Duygu yüklü, gözyaşı yüklü, özlem yüklü bir sahne yaşanmaktadır. Bunca yılı ayrı geçiren baba-kızın konuşacakları çok şey vardır. 

Ve onlar da öyle yaparlar.

***

Oscar yolculuğuna çıkacak olan filme emek verenler : 

Oyuncular : Çetin Tekindor, İsmail Hacıoğlu, Lee Kyung_Jin, Kim Seol, Ali Atay, Taner Birsel, Mehmet Esen, Murat Yıldırım, Erkan Petekkaya, Altan Erkekli, Damla Sönmez, Eric Roberts, Cade Carradine, Sinem Uslu, Meral Çetinkaya.

Yönetmen: Can Ulkay,
Senaryo: Yiğit Güralp,
Müzik: Fahir Atakoğlu,
Yapım: Mustafa Uslu.

 

Özkan Sarı, HATİCE BÜYÜKARI bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 262
Toplam yorum
: 1320
Toplam mesaj
: 253
Ort. okunma sayısı
: 1536
Kayıt tarihi
: 27.09.07
 
 

Anadolu'nun doğusunda sonradan ismi değiştirilen köylerden birinde zemheri zamanına denk gelen bi..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster