Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

05 Aralık '15

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
2624
 

Süper güç palavrası

Süper güç palavrası
 

boş arazi bombalama uçakları


Daha dün organize oldular. Derme çatma silahlarla, tank, zırhlı araç yerine bildiğimiz kamyonetleri kullanıyorlar. Ne haberleşme uyduları var ne de bunlara bağlı elektronik sistemleri. Savaştıkları alan ne ulaşılmaz dağlık ne de görülmez ormanlık. Kabak gibi takip edilebilecek düz çölde oluyor tüm hareketleri.

Bizim süper güçlü bildiğimiz koalisyon ülkeleri uydularından yerdeki karıncayı takip eder, binlerce km öteden elektronik kumandalı füzelerle hedefleri imha eder kabiliyetteyken, lazer hedef belirleyici bombalarla her hedefi şaşmaz bir kesinlikle vurabilen savaş uçakları varken sonuç.  İŞİD yayılmaya, koskoca Irak ve Suriye nin yarısını işgal etmeyi sürdürüyor.

ABD, Rusya, Fransa, İngiltere, Suudi Arabistan ve BAE hatta Avusturalya'nın bile katıldığı koalisyon güçleri karadan Irak ve batıda Suriye ordusunu da kullanarak bir şey yapamıyorlarsa bu işte büyük bir bilinmez var ve bizde bu işin içine bu bilinmezleri anlamadan dalmak üzereyiz.

Tahmini 80 bin denilen savaşçıyı ve işgal ettiği yerlerdeki halkı ele geçirdiği petrol kuyuları geliriyle besleyen örgütün bu gelir kaynağını kesmek için vurup imha etmeyi akıl etmeyen!! koalisyon güçleri hangi hesabın peşinde. Bilen var mı?

Türk askeri Musul'a geçmiş. Irak hükümeti bu bir işgaldir, vururuz diyor. Bir tuhaflık yok mu bu işte. İŞİD le savaşmayan Irak, çoktan kaybettiği Musul için Türkiye'ye savaş açmaya hazırlanıyor. Ülkenin kuzey kısmını Kürt ve İŞİD güçlerine terk etmiş Suriye sınır ihlali bahanesiyle Türk uçağını düşürüyor.

Silah tüccarları ve ucuz vole petrol ticaretini yürütenlerin amacına uygun yürütülen bir savaşın kucağına atlamak ta neyin nesi.

Her şeyden önce, güçlü birer otorite ile yönetilen Irak ve Suriye dağılmıştır ve büyük insan kayıplarından sonra belli ki kolay yutulur küçük yeni devletlerin kurulacağı gün gibi aşikar görülen bu bölgede, Türkiye güney sınırında olası bir Kürt bölgesi yerine, şeriatçı bir İŞİD devletinin varlığını mı tercih edecektir.

NEDEN!

Palavracı süper güçlerin oyuncağı olup, sonunda onların planına çıkacak bu yolda, Mehmetçik kanı dökmeye değecek mi.

Nusret Atayman

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 88
Toplam yorum
: 26
Toplam mesaj
: 5
Ort. okunma sayısı
: 253
Kayıt tarihi
: 14.10.11
 
 

İstanbul 1946 doğumlu, gazetecilik yüksek okulu eğitimliyim. Müzik ve her türlü spor aktivitesi y..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster