Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

18 Mayıs '18

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
51
 

Şurdan Burdan

Geçen bir yıl içerisinde 3 adet mouse katletmiştim. Alıyordum, birkaç ay sonra çalışmaz oluyor. Hayvan hakları derneği beni kara listeye alacak diye endişeliydim. Hem faresiz kaldığıma yanarjen, hem de bir yandan.  kablosuz alsam ikinin biri elimden fırlıyor, bu touchpedi de kullanamıyorum. Dokunmatik ekranlı tablet falan mı paklar beni diye düşünüp duruyordum.

TV’de yayınlanmış olan Kertenkele dizisindeki Hicabi karakterine atıfta bulunarak, Maşallah bu google amcaya pek bilgili mübarek ne sorsan yanıtlıyor. Sayesinde günlerdir beynimi kemirip duran sorulardan kurtuluyorum anında. Canım benim zehir gibi, çok bilgili çook...

Bazen öyle kızıyorum ki ebenineme. Ben anamın rahminde çok huzurluydum. Hadi doğurttun anamı neyse, boynuma dolanmış kordonu ne diye açarsın çabucak. Ne güzel daha günah kokusunu çekmeden içime cennete gidecektim. Ah be Nesi, beni cennetten ettin.

ŞİDDETE BOYUN EĞMEYİN. Dünyaya geldiğimiz anda şiddetle tanışıyoruz. Nefes almak için popomuza yiyoruz bir şaplak. Kolay alamadıysak defalarca patlıyor ebenin ya da hemşirenin şaplağı. Bir daha dünyaya gelirsem, o bebeklik aklımla edemedim akıl, o şaplağı atanın burnuna osuracağım anında. Bu da aldığımız hayat dersinin ilki olsun.

Karşındaki sapık ruhlu bir zihniyetse ne giydiğinin, ne ne zaman nerede ne yaptığının, ne yaşının, hatta cinsiyetinin önemi yoktur ve tecavüz gibi bir sapkınlığı mazur görmeye çalışan CİBİLİYETSİZ zihniyetler de "Bu durumda tecavüz kaçınılmazdı, o da zevk almaya baksındı" diyecek nerdeyse. Bence toplumda eylemi gerçekleştirenden önce bu cibilliyetsizleri atalım içeri ve tecavüze uğrayınca aklı uçkurunda olan başları belki başlarına gelir. MEŞRU TECAVÜZ YOKTUR ve TECAVÜZ HER KİME YAPILIRSA YAPILSIN İNSANLIK DIŞIDIR ve cezası da hadım olmalıdır.

TDK Burcu olarak, şu güzelim NOKTALAMA İŞARETLERİnden ne istiyorsunuz anlayamıyorum. Niye yazılarınızda kullanmayıp da gariban bırakıyorsunuz cümleleri? Madem kullanmayacaktınız ne için öğrendiniz? Dilimiz klavye dili değil, Türkçemize özen gösterelim biraz.

Ne kadar da GELEN bir milletiz. Aşka gelen, galeyana gelen, insafa gelen, dolduruşa gelen, başa gelen, gaza gelen... say say bitmiyor gelenler.                                                                   

“Nedir? Ben giderim, o da benimle gelir her yere. (sorunlar)” demişim yıllar önce ben. Elin adamı Sör Kobat-Zinn ise NEREYE GİDERSENİZ, SİZ ORADASINIZ demiş. İkisi de aynı şey işte…

Hep psikologların kendi sorunlarını nasıl aştığını merak etmişimdir. Sorun dinlemekten bıkmıyorlar mıdır hiç. Eminim, sorunlu tipleri görünce şükrediyorlardır hallerine ve kendi dertleri olağan geliyordur kendilerine.

 

ETEM SEVİK bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 103
Toplam yorum
: 42
Toplam mesaj
: 2
Ort. okunma sayısı
: 61
Kayıt tarihi
: 19.04.18
 
 

1980 Adana doğumluyum. 13 yaşında friedreich ataksisi hastası olduğum ortaya çıktı. İlköğrenimi A..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster