Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

02 Eylül '11

 
Kategori
Futbol
Okunma Sayısı
669
 

Süreci yanlış yöneten sadece TFF midir?

Süreci yanlış yöneten sadece TFF midir?
 

13 Temmuz tarihinde Fenerbahçe’nin çok büyük risk aldığını yazdığımızda Fenerbahçeliler bize kızdılar. “Sezon oynanırken küme düşürülmesi kararı alınırsa, Fenerbahçe kalan maçlarında hükmen mağlup ilan edilip sezon sonunda küme düşürülmeyecek midir? Bu durumda, “en erken 2 sezon sonra” Süper Lig’e dönmeyecek midir? Bu durum Fenerbahçe’nin (ve başka kimler varsa) aleyhine değil midir?” diye sormuştuk. 

Fenerbahçe resmi internet sitesinden yayınladığı bildirilerde, yöneticiler çeşitli açıklamalarında ve Topuk yaylasında da Aykut Kocaman, TFF’nin karar almaması gerektiğini, sürecin hukuk süreciyle paralel yürümesi gerektiğini söylerken hata yaptılar. (Şimdi aynı Aykut Kocaman’ın “Fenerbahçe’ye süründürme politikası uygulandığını” söylemeye etmeye hakkı yoktur.) 

TFF'yi küme düşmeleri halinde oluşacak ekonomik ve sosyal sıkıntılarla tehdit ettiklerinde de (hukuk güçlüye ayrıcalıklı uygulanmalıdır demeye getirdiler, anlayışlarını sergilediler), TFF’nin önce belge olmadan karar vermemesini isteyip ardından da belgeleri hangi kanuni dayanakla elde edildiğini sorguladıklarında da, sürecin (aklanma adına) bir an önce sonuçlandırılması yerine mümkün mertebe zamana yayılarak uzatılması yolunu seçtiklerinde de hata yaptılar. 

TFF’nin karar al-a-madığı ve hiçbir şey olmamış gibi devam edeceklerine dair yaptığı açıklamaları alkışlarken hata yaptılar. 

Başkanı, iki yöneticisi, muhasebe müdürü, amatör şubeler genel koordinatörü tutuklu iken hiçbir şey olmamış gibi davranmaya çalışmak yanlış bir yoldu. Oysa karar alınmadan geçen her gün Fenerbahçe’nin aleyhineydi ve günü kurtarmaktan başka bir şey değildi. 

Diyelim ki FB Şampiyonlar Liginden men edilmeden sezon başladı. Bu durumda bile, hakkındaki soruşturma henüz sonuçlanmamış bir Fenerbahçe’nin alacağı şampiyonluktan emin olabilecek miydiniz?  

Fenerbahçe'nin tercih ve ısrar etmesi gereken şey, bir an önce karar alınması olmalıydı. 

Yapamadılar, tribünlere oynadılar. 

O kadar risk aldılar ki, Fenerbahçe Şampiyonlar Ligine katılsaydı yıllarca ceza alabilirdi. Çünkü UEFA yazılı taahhüt istiyordu. Fenerbahçe yönetimi bu taahhüdü neye göre vermiştir bilen var mıdır? 

UEFA belki de Fenerbahçe’ye büyük bir iyilik yapmıştır. 

“Belki” TFF de, bunu bildiği için Fenerbahçe’yi gönder-e-memiştir. 

TFF, “Biz belgeleri inceledik, şike yapıldığı belli, bu haliyle Fenerbahçe’yi gönderseydik senelerce ceza alacaklardı” diye açıklama yapabilir mi? Yapamayacağına göre?  

Dedik ya, “belki de” böyle.. 

********** 

Devam edecek.. 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

yani yargısız infaz yapılmalıydı sonucunu çıkartmışsınız.Yani idamla yargılanan bir adamın hükmü kesinleşmeden idam edilmesidir bu.Efendim tazminat mazminat diyeceksiniz.Adam idam edildikten sonra tazminatı yakınlarına dağıtsan ne olacak.Adam öldü bir kere. 2.Doğrusu ne olmalıydı söyleyeyim size.TFF bu soruşturmaya müdahil olmalıydı.Gizlilik kararı falan hikaye, gerekirse HSYK, gerekirse Adalet Bak'lığı, gerekirse Anayasa Mah'sine müracaat edip özel izinle soruşturmaya dahil olmalıydı.Kaldı ki soruşturma daha tamamlanamadı bile,bakın bu gün bile 3kişi daha çağırdılar.Sizce ellerindekiler yeterli olsaydı gün be gün habire adam çağırırlar mıydı? 3.Bu konu seni beni aşar,bu bir hukuk işi,bırakın hukukçular uğraşsın,FENERBAHÇE'nin hukukçuları senden benden daha az akıllı değiller ya.Kaldı ki FB'li bile değilsiniz ki taraftar olarak düşüncelerinizi yazasınız. 4.Mehmet Binlik arkadaşın da dediği gibi siz GSyi yazın,en azından futbol yazın,FB'nin futbolunu da eleştirin ama fubol çerçevesin

Lion Lionel 
 09.09.2011 21:11
Cevap :
Sizin benim yazımdan çıkardığınız sonuç bu mu?  11.09.2011 15:49
 

Aziz Yıldırım'a gittikçe kızıyorum.Koskoca Fenerbahçe'yi senin gibi adamların kendini tatmin aracı yapmasına zemin hazırladı.Bekir Bey,git Galatasaray yaz.Geçen Sene Taraftarı kandırarak bir sürü oyuncu alındı bunlar şimdi Ordu da,Samsunda bunlar hakkında yaz.Ama Fenerbahçe yazma...

mehmet binlik 
 06.09.2011 19:29
Cevap :
Aman başka sebeple kızmayın Aziz Yıldırım'ınıza..  07.09.2011 13:27
 

Kardeşim Bekir,Birazcık da Galatasaray yaz.Yeni Transferleri değerlendir.Geçen Sene alınanların hepsi gitti.Bu Sene alınanların gene hepsi Super Lige çıkan takımlara satılır mı?Fenerbahçe düşer,çıkar.Hatta 2 sene kaybeder sana ne?Bırak Fenerbahçeliler düşünsün.Galatasaraylısın,Bir Fenerbahçeli yazardan daha çok Fenerbahçe yazıyorsun.Germe burada insanları kaza ile okuyoruz.Sinirimiz bozuluyor.Yaz Sen Sütten çıkmış Ak Kaşık Galatasaray'ı

mehmet binlik 
 06.09.2011 18:59
Cevap :
Bana bakın Mehmet Efendi! Defalarca adam olana yakışmayacak yorumlar yaptınız, görmezden geldim. Zaman zaman şakaya vurmaya çalıştım. Görüyorum ki bu sizde yanlış intibalar uyandırmış, kendinizi bir şey sanmaya başlamışsınız. Her şeyin bir sınırı var. Ben sizin kardeşiniz değilim, neyi yazacağım da beni ilgilendirir. Galatasaray'ı çok daha fazla yazıyorum, şu anda ise gündem şike. Galatasaray'la ilgili konularda görüşlerimi onlardan okursunuz. İstediğim kadar da yazacağım! Size cevap vereceğim diye "normal Fenerbahçelileri" üzecek şeyler yazmayacağım. Sizin sinirleriniz zaten bozuk, üslubunuzdan da net olarak anlaşılıyor. Her yazımı okuyorsunuz, rahatsız oluyorsanız okumayın, gidin topluma yararlı bir takım işler yapın. Attığınız mesajı da yayına alacağım, nasıl bir şey olduğunuzu herkesin görmesinde fayda var.  07.09.2011 13:26
 

Buca maçı şike yapılan maçlar arasında geçiyorPeki O bir maç hangisidir belli mi?sivas maçında Selçuktan o golü yediği için içerde ise Korhan.O zaman Geçen sene Selçuktan aynı golü yiyen Siz Kaleciniz de mi şike yaptı?Bence Fenerbahçe hiç bir maçta şike yapmadı.Sizi gene aynı son bekliyor.Dert etmeyin.

mehmet binlik 
 04.09.2011 13:52
Cevap :
Buca maçında şike var mı bilmiyorum ama şike iddiası hakemle ilgili olmadığına göre verilen o penaltıyla alakalı olamaz. Musa'ya şike teklif edildiği ancak onun kabul etmediği söyleniyor, benim bilgim bu. O bir maça gelince: İBB'li iki futbolcu Kadıköy'deki maç öncesi 100 bin dolar para aldıkları için tutuklular. Korhan'a gelince: Korhan'ın yediği o gol, şike yapan kalecinin yiyeceği gol değildir bence. Ben Korhan'ın diğer iki golde (3. gol hariç) hatalı olduğunu düşünüyorum. İlk golde uzak çaprazdan gelen şuta hamle bile yapmadı. tabi bu benim düşüncem, yargı sonunda daha iyi anlayacağız gerçeği. Bence Fenerbahçe takımının şikeye ihtiyacı yoktu ancak yine bir kazaya uğramak istemeyen başkanın bunu yapmış olması olasılık dahilinde. Yapmıştır yapmamıştır, onu da ileride göreceğiz. Aynı sona gelince: Görüşeceğiz :) Not: Yazdıklarımdan sizin de anladığınız bir şeyler var mı? Hadi beni şaşırtın :))  05.09.2011 14:25
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 293
Toplam yorum
: 469
Toplam mesaj
: 44
Ort. okunma sayısı
: 1058
Kayıt tarihi
: 07.11.08
 
 

Sporun bir kavgadan çok; ahlak, mücadele, eğitim, zeka ve dürüstlük olduğuna inanıyorum. Doğaya, ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster