Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

14 Nisan '18

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
211
 

Suriye’de Kimyasal Saldırı ABD ve Müttefiklerinin Müdahaleye Gerekçe İçin Tertiplediği Oyun mu?

Suriye’de Kimyasal Saldırı ABD ve Müttefiklerinin Müdahaleye Gerekçe İçin Tertiplediği Oyun mu?
 

Ve müdahale de başlayınca oyun olabileceğini düşünecek vaktimiz kalmadı, oyunsa bile artık çok geç.

Bu tür müdahaleler genellikle haksız olarak yapıldığı için böyle oyunlar akla gelmeli.

Esad’ın avucunun içindeki bir yere böyle bir saldırıyı yapması için mantıklı bir gerekçe bulunamıyor.

ABD, Esad rejiminin Suriye'deki Duma kentinde kimyasal saldırı gerçekleştirdiğinden "çok emin" olduğunu ve elinde kanıt bulunduğunu açıkladı.

Rusya Savunma Bakanlığı, Suriye’de yapıldığı iddia edilen kimyasal saldırının, arkasında İngiltere’nin bulunduğu bir provokasyon olarak niteledi. Bakanlık, olayın İngiltere tarafından “tezgâhlandığını ve yönetildiğini” öne sürdü.

Bakanlık Sözcüsü İgor Konaşenkov, “İngiltere’nin bu provokasyonun organizasyonunda doğrudan dahiliyeti olduğunu gösteren kanıtlara sahibiz” dedi.

Konaşenkov, Duma’daki hastanede görev yapan sağlık görevlilerinin açıklamalarını paylaştı. Bu açıklamalarda görevliler, ellerinde video kameralarıyla bir grup kişinin hastaneye girdiğini, hastaların kimyasal silahlarla vurulduğu şeklinde bağırdığını ve panik yarattığı belirtiyor. Görevliler, hastaların hiçbirinin kimyasal silah sonucu yaralanmadığını söylüyor.” (internet)

Başlangıçtaki oyun senaryosu sonra gerçeğe dönüştü, kimyasal saldırı var denildi. Ama görüldüğü gibi hala kafalar karışık. Kimyasal saldırının olup olmadığını tespit çok mu zor? Ya da kimin yaptığını? Gelsin uluslar arası görevliler…

Ya Esad deli, ya da birileri üçüncü dünya savaşı çıkarmak istiyor. Hep ABD ve Rusya ile uğraşıyoruz ama böyle olayların arkasından da nasılsa hep İngiltere çıkıyor.

Kimyasal saldırı olsa bile oyun olabilir, birileri çıldırdı çünkü. Yani Esad’ın bu saldırı için bir nedeni yoksa düşünmek bile akıllara ziyan. Ayrıca Rusya’nın da ciddi savunmaları var. Yani gerçek bir saldırı, çocuklar öldü yaralandı (TV’lerde izledik) ve bütün bunlar algı yaratmak için…

Şu anda Türkiye’nin durduğu yer doğru gibi görünüyor ama başlıkta söylediğimiz çıkarsa yetkililer ne diyecek bilmiyorum.

Abbas Oğuz bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Kıymetli Korkusuz, ABD ile Rusya'nın BM Güvenlik Konseyindeki Daimi Temsilcilerinin sarmaş, dolaş ve hatta öpüşm görsellerini görmediniz mi?Bunların gayesi birinin İsrail'in, diğerinin Suriy'de Esad'ın huzur ve mutluluğu içindir. Bunlar boş vermişim dünyayı, zehirli gazı, Ordadoğu'nun huzuru, masumların çilesi. Oyun üzerine oyun oynanıyor.Havada bir saatlik dans ile dünyanın gözüleri boyalanıyor.Korkut bu gün yüz tane yazı yaz.Beni o tepeden indiriniz.Biz tepelere layık değiliz düşeriz.O yüksek tepeler size ve Nahide Hocamıza aittir.Ben kendimi indirecektim lakin beceremiyorum.Benim gibi bir zavallının ne işi var orada)))Saygılar sunuyorum.Sağlık ve mutluluğunu diliyorum.

Mehmet Burakgazi 
 15.04.2018 13:17
Cevap :
Bakıyorum ki tepede sevdiğim insanlar yavaşlıyorum ki onlar birinci olsun.Aslında ben böyle insani davranışları olan biri değilim de sen bir küfe mandalin sözü verdin Nahide abla da sana höşmerim yapacağım dedi o yüzden.  22.04.2018 19:04
 

Benzer tertipleri Irak ve Libya'da da görmüştük.Hem oraları Esat ele geçirmişken neden öyle uluslararası bir sorunu başına açsın ki.İngiliz İstihbarat'nın dünya üzerindeki etkisini siz de biliyorsunuz.Düzmece kurgular hepsi de.Emeryalizmin gerçek yüzü ki saldırmak.Yeni silahlar da denenmiş oluyor öylelikle.ABD Suriye görüşmelerinden dışlandığı için kendine yediremedi.Türkiye,İran ve Rusya'yı düşman ilan etmiş durumunda şimdi.Tek dertleri İsrail'in güvenliği.Türkiye ile İran'ın da zayıflatılması ve parçalara ayrılması...Selamlar.

Abbas Oğuz 
 14.04.2018 23:29
Cevap :
Emin değilim ama tertip gibi de bir durum var.Sen de detaylı şekilde böyle bir şeyin olabileceğini söylüyorsun. Ama pek dillendirilmedi.   16.04.2018 10:02
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 5496
Toplam yorum
: 14062
Toplam mesaj
: 282
Ort. okunma sayısı
: 650
Kayıt tarihi
: 21.09.08
 
 

Sadece sayfalarda kalan yazılar şaheser olsalar bile önemsiz ve anlamsızdır. İnsanlara ulaşan ve ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster