Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

17 Mart '16

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
790
 

Suriye'den kaçanları kınayan "kahramanlar", Ankara'da iki bomba patlayınca kaçacak yer arar oldular!

Suriye'den kaçanları kınayan "kahramanlar", Ankara'da iki bomba patlayınca kaçacak yer arar oldular!
 

internetten alınmıştır


Suriye çağın zulmüne uğradı... Milyonlarca insan mağdur oldu... Ülke yıkıldı, insanların yuvaları dağıldı... Nerdeyse dünyanın tüm akbabaları Suriye'ye üşüştü; tonlarca bomba bıraktılar şehirlerine...

Böyle bir ortamda orada yaşayan insanların bir kısmı kaçıp canını kurtarmak istedi... Kitleler halinde bize sığındılar... Bir kısmıda Batı'nın kapılarına sığınmak zorunda kaldı.

Türkiye, kendine sığınanara imkanlarını zorlayarak en iyi şekilde bakarken, Batının "medeni" halkı, bu mültecilere pislik gibi baktı... Mültecilerden kurtulmak için şimdi bin takla atıyorlar.

Ya o "medeni" Avrupa'nın merkezlerinden birinde yaşanan neydi: İki paralık adamlar, üç kuruşluk bozukluklarını atarak, mülteci kadınlarını kapışmalarını seyrettiler, büyük bir zevk içinde...

Dünya bu çirkinliği de gördü... Suriyeli mazlumların yaşadıklarını ve onlara karşı devletlerin milletlerin tutumlarını tarih yazacak hiç şüpheniz olmasın.

Gelelim bizdeki kuru kahramanların tutumuna... Attı mı mangalda kül bırakmayan bu "vatanseverler", Suriyelileri savaşmadıkları, kaçtıkları için kınadılar durdular.

Türkiye'ye gelmelerinden büyük rahatsızlık duydular... Önümüzden lokmamız eksiliyor, diyenler bile oldu. Niye ülkelerinde kalıp savaşmıyorlar diye demediklerini bırakmadılar.

Sonra ne oldu?... Emperyalist taşeronu terör Ankara'da iki bomba patlattı, bizim "kahramanların" ciğeri ortaya çıktı.

Nerdeyse, hepsi birden kaçacak başka yerler arar oldular... Sokağa çıkmaya korkanından, yaşadığı ülke için hayıflanan, devlete saldıran bin türlü ödleklik çeşitleri sergilediler.

Ne yazılar okuduk, ne manşetler gördük çığlık çığlık... Korkaklar, insanları da korkutmak için teröristin patlattığı bombayı "parlatmak" için ellerinden geleni esirgemediler.

Elbette, bir tek insanımızın bile burnu kanamasın... Değil, bir hain bomba, bir çata pat bile patlamasın... Ama böyle demekle böyle olmuyor işte!

Bugün Çanakkale Zaferimizin yıldönümü... Şimdi bir düşünelim bakalım; eğer o gün insanlar, "ne oluyor, niye savaşıyoruz; devlet ne yapıyor" deseydi ve hepsi başka bir ülkeye kaçmayı hesaplasaydı ne olurdu?

Ama onlar öyle demediler... Çocuklarını "kınalayıp" savaş meydanına gönderdiler... Yurtlarının kapısına gelip dayanmış düşmanı o kapıdan içeri sokmadılar. Bunun için vücutların siper ettiler.

Bütün bunlar gerçekten yaşandı... Hayal değil, efsane değil Çanakkale bir gerçekti... Ama bakıyorsun, dün Çanakkale edebiyatı yapanlar, bugün iki bombadan sonra korkudan girecek delik arıyor.

Allah beterinden korusun... Çok şükür ki güçlü bir devletimiz var ve bu alçaklar böyle kalleş vuruşlardan fazlasını yapamazlar.

Ama eğer Suriyelilerin yaşadıklarının onda birini yaşasak, Suriyelileri kat be kat geçecek mülteci akını Türkiyeden olacak!!... Hepsi kaçacaklar!

Bu mudur?... Mustafa Kemal'in askeri olmak bu mudur?... Muhtaç olduğu kudret asil kanında mevcut Türk olmak bu mudur?... Vatansever olmak bu mudur?

Yaa işte böyle... Gerçek kahramanlar ve sahte kahramanlar böyle zamanlarda ortaya çıkar.

Bu milletin büyük çoğunluğu vatanında ve vatanı uğrunda ölmeyi tercih eder... Bunu defalarca isbat etmiştir. İnanmış insanlara yerin üstü de altı da birdir. Bizi hiç bir hain, hiç bir satılmış korkutamaz!!

Korkaklar, iki yüzlüler şimdiden kaçıp gidebilir.

Tabii o çok bağlı oldukları çağdaş Batı'lılar bunları kabul ederse!!

Çanakkale'nin 101.yılında şehitlerimizi bir kere daha rahmetle ve minnetle anıyorum... Gerçekten çok büyüklermiş!

Not: Bu yazıyı yazdıktan sonra akşamüstü haber sitelerine PSV taraftarlarının küçük düşürdüğü kadınların mülteci değil, İstanbuldan gitme romanlar olduğu haberi düştü... Sonuçta yapılanlar insanlara yapıldığı için, yazıyıda değişiklik yapmadım.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Ayrıca "diyorsun " gibi 2.ci tekil şahısla bana hitap etme hakkını nereden buluyorsunuz? Samimi olduğumuzu hiç sanmıyorum. Edep yahu

Mustafa Önal 
 23.03.2016 0:48
Cevap :
SİZİ tanımıyorum..  23.03.2016 13:36
 

Cevap yazacak argümanlarınız olmadığı için yazamamanız da normal. CHP iktidarda olsaydı komşuda savaşı körüklemez, o insanlarda buraya gelmek zorunda kalmazdı.

Mustafa Önal 
 23.03.2016 0:44
Cevap :
Terör örgütü değildir, dediği YPG-PYD-PKK da devletini kurar, kardeş kardeş geçinirlerdi!!!  23.03.2016 13:38
 

Türkiye'de mültecilerin en iyi şartlarda bakıldığını söylemişsiniz. Onun için mi ölümü göze alıp kaçmaya çalışıyorlar? Erkeklerini ucuz işgücü, kızlarını kadınlarını malum konular için kulllananlar bakın bakalım hangi yöreden? ( İpucu: kendilerine Mustafa Kemal'in askerleri demezler o kişiler ) Suriye'lilere şehir olarak toplanıp saldıran, dükkanlarını, arabalarını yakanlar acaba hangi şehirden ve oradan en çok oyu kim aldı? Sallamak yerine açık bilgilerle konuşun. Arşivler ve arama motorları sonuçları orada duruyor.

Mustafa Önal 
 20.03.2016 14:24
Cevap :
Yani CHP iktidar olsa bu insanlara daha iyi bakardı, diyorsun...Eh bu da bir fikir, tartışmayacağım...  21.03.2016 12:22
 

Ne acı bir tevafuktur ki, tam sizin cevabınızı okurken acı bir haber düştü. Beyoğlu patlaması! Hepimize geçmiş olsun. Dilerim çocuğunuzu o bölgeye göndermemiş sinizdir. Zanlarınızı bırakmak mümkün değil ki Ali Bey. Düşüncelerinizde yarattığınız birileriyle hesaplaşıyor ve korkak olduklarını söylüyorsunuz. İçine bir de Mustafa Kemal’i sevenleri sokuyorsunuz. Ne alaka acaba?Ben de bu kaçanları ifşa edin diyorum. Bu arada mitinglere kefenleriyle gidenleri ortalıkta göremiyorum. Onlara da bir çağrı yapsanız derim. Yazınızın her satırından "öteki" akıyor, demenize gerek yok. Benim "yakın çevremden" kastınız kimlerdir bilmiyorum ben böyle bir yazı okumadım. Yakın çevrem bu sitede sadece okur olarak var. Suriyelileri kimin korkak ilan ettiğini de bilmiyorum. Görmedim çünkü. Ama twit olarak “Kızılay’da ölenlerin yarısı Laik, gerisi paralel, o halde sorun yok” diyen embesilleri gördüm. Sinsice korku yayanların kimliğini siz gibi ben de merak ediyorum ve bunu da bir yazımda sordum. Selamlar…

Haluk Seki 
 19.03.2016 14:24
Cevap :
Ülkemiz bir saldırı altında Haluk bey.Emperyalizm bu defa terörü taşeron olarak kullanıyor.Bir şekilde bizim özgür irademize ipotek koymak istiyorlar.Bu ülkede, seçilmeden daima "iktidar" olanlar da kaybettikleri iktidarlarını yeniden inşa etmek için teröre bel bağladılar.Ben, sadece mevcut Hükumete muhalif olmak adına Terör'le omuz omuza verenlerden bahsediyorum.Bunlar medyayı, sosyal medyayı,blogları kullanıyor..Bugün, Cemil Bayık'la aynı düşünen, bombalar patlatarak halkın seçtiği iktidarı indirmek isteyen bir güruh var. Onlar, korku yayarak sıradan vatandaşı da yanlarına almak istiyorlar.Sorunsuz zamanların kahramanları da ne yazık ki, bu ajan-provakatör faaliyetlerine alet oluyorlar.Bugün de Taksim'de saldırdılar, belli ki bu süreç bir süre devam edecek.Eğer, bugün korkar ve Teröre teslim olursak,irademizi ve ülkemizi eşkiyaya teslim etmiş oluruz.Embesile gelince,başörtülü öğretmen öldü diye sevineni de var.Bunlar konumuz değil.Gün birlik olma günüdür,diyorum..Selamlar  19.03.2016 14:47
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1645
Toplam yorum
: 4272
Toplam mesaj
: 224
Ort. okunma sayısı
: 806
Kayıt tarihi
: 19.01.08
 
 

Edebiyat, kamu yönetimi ve gazetecilik tahsili... 27 yıllık eğitimcilik hayatından sonra emeklili..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster