Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

04 Ekim '12

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
722
 

Suriye ile savaş konusunda ufak bir kamuoyu yoklaması yaptım; işte sonuç!

Suriye ile savaş konusunda ufak bir kamuoyu yoklaması yaptım; işte sonuç!
 

Dün topraklarımıza düşen Esad bombaları ve akabinde bizim Esad'a gönderdiğmiz bombalardan sonra bir savaş ortamı oluştu.

Hükumet, her ihtimale karşı, diyerek Meclisten tezkere istedi ve CHP ile BDP nin muhalefetine rağmen aldı.

Ben de bu gelişmeler halk nezdinde nasıl değerlendiriliyor; halk bu işlerin ne kadar içerisinde şöyle bir yoklamak istedim.

Bu niyetle bugün öğleden sonra şöyle bir salındım şehrin içerisine...

Bizim yazılı basının yarım metrelik puntolorla verdiği savaş  manşetlerinin aksine, vatandaş nezdinde nerdeyse hiç bir sorun yok.

Yaşadığım yer, İzmir'in en AKP muhalifi semti olduğu halde, CHP'nin yaygarası ve Basının çığlıklarına rağmen insanların Suriye ile savaşı "tıklediği" yok.

Herkes o kadar işinde gücünde ki, gazetelere bile bakan yok. Her zaman uğrdağım çay ocağında çayımı içerken etrafı kolaçan ettim; ne "savaş" konusu var dillerde, ne gazeteler var ellerde...

Yani bu kadarını beklemiyordum doğrusu...ABD'nin ilk Irak işgalinde ben yine İzmirdeydim ve savaşın başladığı gün, bizim mahalle marketi, "pirinç tartmaktan parmaklarım felç oldu", diye şikayetlenmişti.

Halbuki o zaman Başbakan olan Rahmetli Özal istediği halde, o günün genelkurmay başkanı, "ben savaşmam" diyerek görevi bırakıp kaçmıştı. Yani, bugünki kadar yakın bir savaş tehlikesi yoktu.

Bugün insanımızdaki bu rahatlığı, dışardan ne kadar muhalif durursa dursun, Hükumetine olan güvene bağlıyorum ben. On yıllık AK Parti iktidarı, kendisine muhalif olan insanlara bile "güven" vermiş. İnsanlar ülkenin iyi idare edildiğinin rahatlığı içerisinde...

Böyle olmasaydı, elbette bir telaş, bir endişe; hatta bir panik yaşanbililrdi. Oysa, yukarda dediğim gibi, insanlar son derece rahat...Hatta ilgisiz...

Bu, bir ülke için iyi bir şeydir. Halkın kendini yönetenlere güven duyması, o ülkedeki istikrarı gösterir ve bu istikrar ülkeyi güçlü ve zengin yapar.

Yıllar önce, İngiltere'de yapılan bir halk röportajında, insanlara en çok neyle gurur duyuyorsunuz, diye sorulduğunda, çoğunluğun verdiği cevap şuydu: Hükumetimizin faaliyetleriyle!...

O zaman Türkiyede doğru dürüst bir Hükumet bile kurulamıyordu. Ülke siyaset gemisinin karaya oturduğu, siyaset dışı güçlerin devletin başına üşüşütüğü zamanları yaşıyordu.

Hükumetimizin faaliyetlerinden gurur duyuyoruz, diyen iİngilizlere ne kadar gıpta etmiştim o zaman...

Çok şükür ki, bugün bizler aynı şeyi söyleyebiliyoruz. Başımızda güven veren bir Hükumet var ve devletimiz artık "derinlerde iş beceren" bir devlet değil.

Biz on yıl önce başımızdan bir "efendiyi" kovduk; ayağımıza bir "hizmetkar" getirdik...

Bundan iyisi can sağlığı demeyelim de ne diyelim!

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Suriye'ye girersek yapılacak en muhalif gösterilerin de İzmir'de olacağını da biliyorsunuzdur...

Tevfik Soylu 
 09.10.2012 13:41
Cevap :
İzmirde AK Parti allerjisi vardır; ancak bu hususlarda-belli kilikler hariç- fazla tepki gelmez.İşin açığı buna İzmirlilerden ziyade belli bir mezhep grubu isyan eder.  09.10.2012 22:59
 

Merhaba, diyorsunuz ki halkın savaşı iplediği yok. İktidara güven tam. Öyle mi? Selamlar...

Mesut KARİP 
 08.10.2012 12:49
Cevap :
Aynen öyle Mesut bey...En ufak bir telaş ve güvensizlik görmedim, siz gördüyseniz yazın...Ne diyim..Selamlar  08.10.2012 21:05
 

EKONOMİ SERVİSİ Ziraat Bankası Genel Müdürü ve Türkiye Bankalar Birliği Başkanı Hüseyin Aydın, iş dünyasından gelen aşırı kredi kart borçları ve ‘tüketici iflasları’ uyarısına sert çıktı Milliyet Gazetesi Ekonomi Bölümü...ALINMIŞTIR.

mehmet binlik 
 06.10.2012 19:47
Cevap :
Herkes ayağını yorganına göre uzatacak...Harcamanın sınır yok ne de olsa...  07.10.2012 23:51
 

Ali Bey,kendini tatmin için zengin muhitlerde dolaşıyorsun herhalde.Kredi Kartlar milleti bozdu.Ali Bey,siz hayal aleminde dolaşıyorsunuz.Çiftçi bitti.Rusya,Suriye nedeni ile Ziraat alımlarını yavaşlattı.Mcdonalds,Koç Hayvancılık sektöründen zarar ettikleri çekileceklerini açıkladılar.Suriye,Irak,Libya ile Ticari ilişkiler durdu.Siz O hayal dünyanızda yaşayın,Bizim gördüklerimiz yeter..

mehmet binlik 
 05.10.2012 17:58
Cevap :
Eğer dediklerin doğruysa bu Hükumet ilk seçimde gider..Yerine bizi zengin edecek bir Hükümet gelir...Biz de rahat ederiz...Hadi bakalım..  06.10.2012 19:32
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1616
Toplam yorum
: 4200
Toplam mesaj
: 224
Ort. okunma sayısı
: 780
Kayıt tarihi
: 19.01.08
 
 

Edebiyat, kamu yönetimi ve gazetecilik tahsili... 27 yıllık eğitimcilik hayatından sonra emeklili..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster